Posiadłość Tommy'ego Hilfigera wystawiona na sprzedaż za 47,5 mln dolarów

Nabywca będzie miał do dyspozycji m.in. sześć sypialni, siedem łazienek, salkę kinową, piwnicę na wina, basen i korty tenisowe.

Ci którzy, uwielbiają nosić ubrania marki Tommy Hilfiger mają szansę pójść o krok dalej i zamieszkać w domu ulubionego projektanta. Oczywiście mowa o inwestorach z grubym portfelem - posiadłość Tommy'ego i Dee Hilfigerów, położona w amerykańskim Greenwich została bowiem wystawiona na sprzedaż na za 47,5 mln dolarów. Ofertę opublikował portal Sotheby's. Jak informuje serwis Town&Country, historia domu sięga 1939 r. i został on zaprojektowany przez Greville'a Rickarda dla ówczesnego potentata nieruchomościowego George'a V. Paterno. Później był też własnością amerykańskiego finansisty i mecenasa sztuki, Josepha Hirshorna. 

Dom Hilfigerów

Fot. Sotheby's

Posiadłość Hilfigerów zajmuje ponad 22 akry, zaś powierzchnia samego domu to około 1200 mkw. Właściciele przez sześć lat odnawiali nieruchomość, zatrudniając w tym celu małą armię architektów i projektantów. Długoletnia praca opłaciła się - w 2015 r. projekt zdobył prestiżową nagrodę architektoniczną Stanford White Award. Hilfigerom udało się nadać nieruchomości nieco bardziej nowoczesny charakter, zachowując przy tym klasyczną elegancję z dawnych lat.

Dom Hilfigerów w środku

Dzięki temu, że posiadłość znajduje się w najwyżej położonym punkcie Greenwich, gwarantuje spektakularny widok na okolicę, w tym na przesmyk Long Island. W samym domu znajduje się sześć sypialni, siedem łazienek, dwie garderoby, domowe kino, a także piwnica z winami. Nabywca będzie miał do dyspozycji również basen, potężny park, kort tenisowy i szklarnię. Na terenie nieruchomości znajduje się też domek dla gości.

Dom Hilfigerów

Dom Hilfigerów

Wnętrza domu Hilfigerów

kino

Fot. Sotheby's


W tym artykule skorzystaliśmy z takich źródeł:

  1. Sotheby’s Realty Przejdź do źródła


Artykuły, które mogą Cię zainteresować