TYLKO regały? Polskie meble przyszłości podbijają świat. Stworzysz je w aplikacji

Do ich zaprojektowania wystarczy smartfon i Internet. Sprawdzamy jak to działa


O czym przeczytasz?

Twórcy marki Tylko.com

Od start-upu do globalnej marki

Tylko.com to polska firma, która postanowiła zrewolucjonizować rynek meblowy na świecie i zmienić myślenie o kupowaniu mebli i meblowaniu przestrzeni. Założyciele Tylko: Hanna Kokczyńska, Mikołaj Molenda, Jacek Majewski i Benjamin Kuna zauważyli, że istniejący od dekad model sprzedaży mebli, z wielkimi magazynami i sieciami dystrybucji zaczyna być archaiczny i przestaje odpowiadać potrzebom współczesnego odbiorcy. W uproszczeniu i spersonalizowaniu całego procesu przy pomocy nowoczesnych technologii dostrzegli niszę i niezwykły potencjał biznesowy. Stworzyli innowacyjną aplikację, która pozwala klientom samodzielnie zaprojektować mebel dopasowany do indywidualnych potrzeb i „przymierzyć” go we własnym wnętrzu. Produkcja mebli jest zlecana i przebiega całkowicie automatycznie. Cała sprzedaż odbywa się przez internet, a każdy mebel wykonywany jest na konkretne zamówienie i wysyłany z centrum produkcyjnego bezpośrednio do klienta. Taki model biznesowy pozwala zaoszczędzić na magazynach, marżach pośredników czy budowie własnej sieci dystrybucji. Jest to również proces dużo bardziej zrównoważony od tradycyjnego. Metody produkcyjne Tylko, mogą być w łatwy sposób przenoszone do dowolnej fabryki na świecie, dzięki czemu meble mogą być produkowane w pobliżu lokalizacji, do której mają trafić. Skraca to zdecydowanie drogę transportu mebli, co jest przyjazne dla środowiska. Produkcja na indywidualne zamówienia minimalizuje również ilość odpadów.

Obecnie Tylko ma na całym świecie dziesiątki tysięcy klientów, którzy chętnie dzielą się zdjęciami zaprojektowanych przez siebie mebli.

Regał Tylko wysoki czarny

Regał niski Tylko.com szary

TYLKO jak to działa?

Konfigurator online oraz aplikacja Tylko (dostępna w App Store) pozwala w trzech prostych krokach samodzielnie skonfigurować regał czy komodę, tak by dostosować mebel do własnych potrzeb. Samo tworzenie konfiguracji jest niezwykle proste i intuicyjne. Zrobimy to, wybierając poszczególne parametry i przesuwając palcem po ekranie. 

Wybór zindywidualizowanych parametrów - wysokości i szerokości mebla, układu półek, drzwiczek itp. możemy dokonywać, „przymierzając” jednocześnie mebel do realnego wnętrza. Tę opcję umożliwia wykorzystanie technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Dzięki zastosowaniu technologii projektowania parametrycznego (część parametrów jest określonych „na sztywno” - stanową opcje do wyboru), zaprojektowany mebel jest nie tylko dopasowany, ale jest równocześnie najlepszym rozwiązaniem dla wybranych proporcji pod kątem estetyki i funkcjonalności. Parametry takie jak głębokość półek są dostosowane do wszelkich typowych przedmiotów, do których przechowywania meble są przeznaczone.

Po złożeniu zamówienia, na regał trzeba poczekać kilka (2-7) tygodni. Po otrzymaniu zamówienia, regał możemy złożyć samodzielnie bez użycia żadnych narzędzi, w ciągu kilkunastu minut. Oznaczone kolorami łączenia oraz system click-in sprawiają, że montaż jest dziecinnie prosty.

Regał Tylko Type 01 fornir jasny

Regał niski czerwony Tylko.com

Meble Tylko wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a ich przemyślany design powstaje we współpracy z uznanymi projektantami. Są produktem z wyższej półki, jednak w założeniu dostępnym dla każdego (choć z pewnością ceny dostosowane są raczej do zarobków mieszkańca kraju Europy Zachodniej). Aktualnie w ofercie Tylko znajdziemy różne rodzaje mebli do przechowywania (regały na książki, komody, szafki TV, szafki na buty) w trzech kolekcjach (Type 01 Plywood, Type 01 Veneer, Type 02) w wielu kolorach i wykończeniach do wyboru, od sklejki, przez lakier do naturalnych fornirów. Aż chce się meblować.

Komoda Tylko Terracotta

Zdjęcia: materiały producenta

Artykuły, które mogą Cię zainteresować