"Matrix" albo "Kill Bill" w Twoim salonie? Turecka architektka pokazała nietypowy projekt.

Wnętrza inspirowane słynnymi dziełami filmowymi robią niemałe wrażenie.


O czym przeczytasz?

Wielu z nas - szykując się do urządzania domu albo mieszkania - szuka inspiracji. Dla jednych źrundefineddłem jest natura, dla innych - sztuka, a dla jeszcze innych - podrundefinedże.

Na ciekawy pomysł wpadła turecka architektka - Melike Turkoglu, ktundefinedra undefined we wspundefinedłpracy z serwisem applianceanalysts.com - stworzyła projekty salonundefinedw, inspirowanych największymi dziełami filmowymi. Ktundefinedry z nich pasowałby do Twojego domu?

"Władca Pierścieni": ciepłe wnętrze w stylu rustykalnym

wnętrza, inspirowane filmem

Fot. applianceanalysts.com

Gdy John R.R. Tolkien zaczynał pracę nad trylogią undefinedWładca Pierścieniundefined najpewniej nawet nie przyszło mu do głowy, że doczeka się ona ekranizacji, a karłowate stworzenia z owłosionymi stopami zyskają fanundefinedw na całym świecie.

Hobbici kochali naturę, spokundefinedj, jedzenie i książki. Zamieszkiwali finezyjne ziemianki z maleńkimi, okrągłymi oknami i drzwiami. Melike Turkoglu starała się uwzględnić te cechy w zaprojektowanym wnętrzu.

Salon, inspirowany "Władcą pierścieni" jest niezwykle przytulny i ciepły. Ze względu na konieczność dostosowania go do ludzi, a nie karłundefinedw, trzeba było jednak nieco zmodyfikować koncepcję okien. Jak tłumaczy projektantka, małe, okrągłe okienka w dużym pomieszczeniu, mogłoby nadać mu cech sali więziennej.

Wykorzystując duże przeszklenia, zaokrąglone na gundefinedrze, osiągnięto kompromis między tym, co hobbickie i tym, co ludzkie.

"Matrix": mariaż intymności z miejskim chaosem

wnętrza, inspirowane filmem

Fot. applianceanalysts.com

Nowoczesny apartament miejski undefined tak można najkrundefinedcej opisać projekt przestrzeni, inspirowanej filmem "Matrix".

Głundefinedwną rolę odgrywa tu kolorystyka, a konkretnie połączenie czerni z zielonym oświetleniem LED. Pionowe i poziome paski świetlne są "hołdem" dla kodu komputerowego, ktundefinedry wielu z nas kojarzy właśnie z "Matriksem"

Apartament, zaprojektowany przez Turkoglu jest idealnym miejscem, dla kogoś, kto pragnie odosobnienia, ale nie chce też całkowicie rezygnować z dostępu do miejskiego gwaru, zgiełku i świateł.

"Kill Bill": salon wspundefinedłczesnego samuraja

wnętrza, inspirowane filmem

Fot. applianceanalysts.com

Doskonałe miejsce na odpoczynek, wyciszenie i regenerację sił undefined łącząc elementy charakterystyczne dla bohaterundefinedw filmu undefinedKill Billundefined z japońskimi akcentami, Melike Turkoglu stworzyła przestrzeń, idealną dla wspundefinedłczesnego samuraja. Projektantka zadbała o duże przeszklenia, ktundefinedre mają pełnić funkcję obronną - mieszkańcy bez problemu dostrzegą każdego, kto będzie zbliżał się do ich "pałacu".

W inspirowanym "Kill Billem" salonie dominują dwa kolory - żundefinedłty i czarny - charakterystyczne dla stroju, jaki nosiła w filmie jego głundefinedwna bohaterka.

"Amelia": przestrzeń "skąpana" w zieleni i czerwieni

wnętrza, inspirowane filmem

Fot. applianceanalysts.com

Amelia, tytułowa bohaterka filmu, wyreżyserowanego przez Jean Pierreundefineda Jeuneta, słynęła z zamiłowania do zieleni i czerwieni. Potwierdza to m.in. sposundefinedb, w jaki Francuzka urządziła swoje paryskie mieszkanie.

MeLike Turkoglu pozostała wierna temu motywowi kolorystycznemu. W zaprojektowanym przez nią salonie, zieleń zobaczymy m.in. na ścianach i poduszkach, a czerwień - na kanapie i dywanie.

"Mad Max": pustynia w Twoim domu

wnętrza, inspirowane filmem

Fot. applianceanalysts.com

Pustynia, apokalipsa, zagłada undefined z tym może kojarzyć się "Mad Max". Kiepska inspiracja dla salonu? Owszem, może się tak wydawać, jednak w rzeczywistości surowy design robi niemałe wrażenie.

Nieodłącznym elementem pustynnego krajobrazu jest oślepiające słońce. Nawiązująca do niego metaliczna pomarańcz znalazła odwzorowanie w kolorystyce mebli i dodatkundefinedw.

W przeciwieństwie do innych projektundefinedw, w salonie inspirowanym "Mad Maksem", prawie nie ma drewna, a większość wyposażenia wykonano z metalu.

Grand Budapest Hotel: rundefinedż, biel i symetria

wnętrza, inspirowane filmem

Fot. applianceanalysts.com

"Grand Budapest Hotel" to amerykańsko-niemiecki komediodramat z 2014 r., ktundefinedry zasłynął nie tylko dowcipem i zaskakującą fabułą, lecz także nietypową scenografią.

Obok tytułowego "bohatera" nie da się przejść obojętnie - pudrowy rundefinedż i biel "rządzą" zarundefinedwno na elewacji, jak i we wnętrzach budynku. Tym samym tropem podążyła Melike Turkoglu, projektując salon, inspirowany filmem.

Lustra i stoły, przywodzące na myśl lata 70. XX wieku, tworzą otwartą, symetryczną przestrzeń, a wykończenia z mosiądzu i złota dodają wnętrzu charakteru.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!