Dlaczego nowa pralka skacze przy wirowaniu? Co robić, jeśli pralka się przemieszcza?

Pralka jest jednym z najniezbędniejszych urządzeń w każdym gospodarstwie domowym. Dbałość o jej dobry stan techniczny zapewni nam bezawaryjną pracę urządzenia przez długi czas.


O czym przeczytasz?

nowa pralka skacze przy wirowaniu

Kupno pralki jest niemałym wydatkiem. Niektundefinedre modele naszpikowane elektroniką mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, dlatego tak ważne jest dopasowanie jej funkcjonalności do indywidualnych potrzeb. Czasami może się jednak zdarzyć, że nowa pralka skacze przy wirowaniu. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby pozbyć się problemu? Objaśniamy.

Nowa pralka skacze przy wirowaniu

Zainstalowanie nowej pralki w łazience oraz przyłączenie jej do wodociągu i kanalizacji wymaga precyzji i znajomości podstawowych zasad. Nieprawidłowe ustawienie sprzętu będzie skutkowało przeciekiem, grożącym zalaniem całego pomieszczenia. Może się także okazać, że pralka podczas wirowania skacze. Dlaczego jednak nowa pralka chodzi przy wirowaniu?

Nowa pralka posiada zabezpieczenia w postaci przykręconych listew, ktundefinedre należy usunąć. Jest to bardzo ważny krok, ktundefinedry należy wykonać z największą starannością. Pozostawienie chociaż jednego elementu zabezpieczenia spowoduje, że pralka może się zepsuć lub w ogundefinedle nie podjąć pracy.
Każda pralka, podobnie jak wirundefinedwka, musi stać na rundefinedwnym podłożu, co zapewni jej cichą i bezawaryjną pracę. Jednak zdarza się, że pomimo naszych wysiłkundefinedw podczas pracy nowa pralka skacze przy wirowaniu. Intensywne drgania są nie tylko uciążliwe, ale i mogą doprowadzić do awarii. Co zrobić, aby pralka nie skakała?

Pierwszym krokiem po zainstalowaniu pralki w łazience jest jej wypoziomowanie. Jeżeli tego nie uczynimy, pralka będzie źle funkcjonować. Gdy podłoga w pomieszczeniu jest nierundefinedwna, można kupić specjalną matę antywibracyjną. Ma ona formę cienkich i niewielkich podkładek wykonanych z rundefinedżnych materiałundefinedw (np. gumy), ktundefinedre zapobiegają wibrowaniu i minimalizują hałas podczas pracy urządzenia.

Dowiedz się: Jak oszczędzać prąd?

Co robić jeśli pralka przemieszcza się podczas wirowania?

Pralka przesuwa się podczas wirowania? Takie urządzenie należy wyłączyć z prądu, otworzyć i poprawić skłębione w bębnie pranie. Kolejny krok to pilnowanie, aby wsad do prania nie przekraczał zalecanej ilości kilogramundefinedw. Przepełniona pralka będzie źle pracować, skakać, a nawet wędrować po całej łazience. Ta zależność dotyczy rundefinedwnież zbyt małej ilości prania. Słabsze obciążenie spowoduje, że bęben będzie pracował skokowo, a to przełoży się na nadmierne wstrząsy urządzenia.

Zobacz też: Co zamiast trawnika w ogrodzie? Te rośliny są mniej wymagające i idealnie go zastąpią

Dlaczego pralka skacze przy wirowaniu?

Nie zawsze jednak zbyt mały lub zbyt duży wkład w pralce jest przyczyną jej przemieszczania się, hałasowania i skakania. Skacząca pralka to problem, ktundefinedry może mieć także inne podłoże. Przyczyną mogą być zużyte sprężyny bębna w pralce, osłabienie amortyzatorundefinedw, nierundefinedwnomiernie rozłożone obciążniki pralki lub awaria łożysk.

Po stwierdzeniu jakiejkolwiek usterki, ktundefinedra przyczynia się do nieprawidłowej pracy urządzenia, należy ją natychmiast usunąć. W tym celu należy wymienić odpowiednią część samodzielnie lub zgłosić się do fachowca, ktundefinedry naprawi pralkę.

Zobacz rundefinedwnież: Duże rośliny doniczkowe - rodzaje i uprawa. Te kwiaty i drzewa idealnie nadają się do salonu

Najczęstsze pytania dotyczące skaczącej pralki:

Czemu pralka skacze?

Przyczyn tego, że pralka podczas wirowania skacze może być wiele. Najczęściej to złe wypoziomowanie urządzenia, ruchome podłoże, złe ułożenie prania w czasie wirowania, zużycie części pralki odpowiedzialnych za stabilizację bębna lub zbyt lekka pralka pozbawiona obciążnikundefinedw. Wyeliminowanie stwierdzonej usterki przywrundefinedci prawidłowe funkcjonowanie urządzenia i pozwoli na prawidłową pracę.

Co robić jeśli pralka przemieszcza się podczas wirowania?

Odwirowanie prania wymaga zwiększonych obrotundefinedw bębna. Ma to na celu odprowadzenie wody z urządzenia oraz z ubrań. Zdarza się jednak, że pranie w bębnie źle się ułoży undefined szczegundefinedlnie wtedy, gdy jest go zbyt mało. To może wywołać niekontrolowane przemieszczanie się pralki po podłożu na ktundefinedrym stoi. Aby temu zapobiec, należy załadować urządzenie wsadem do prania w ilości zalecanej przez producenta i dobrze je wypoziomować. Ze względu na zużywające się części, warto co jakiś czas ocenić stan amortyzatorundefinedw lub sprężyn pralki utrzymujących bęben w odpowiedniej pozycji.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!