Z miłości do sztuki. Nowa kolekcja dodatków do domu H&M Home powstała we współpracy z artystkami

Żywe kolory i siła kobiecości na autorskich tekstyliach i ceramice

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

Marka H&M Home zaprezentowała swoje nowości na jesień. For the Love of Art to nazwa kolekcji wyjątkowych przedmiotów do domu, która powstała we współpracy z czterema utalentowanymi artystkami. 

Na kolekcję składają się dekoracyjne poduszki, koce, autorska ceramika i plakaty. Kolekcja będzie dostępna w wybranych sklepach oraz online od 7 października 2021. 

Producent podkreśla, że seria powstała, by docenić i wspierać niezależną sztukę i rzemiosło, dając szansę przedmiotom „osobistym i niepowtarzalnym” trafić do masowego odbiorcy. 

W kolekcji daje się wyróżnić indywidualny, unikalny styl każdej z artystek i cechy charakterystyczne ich twórczości, która zostanie zaprezentowana klientom H&M HOME na całym świecie.

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

Kreatywny duet Sacrée Frangine tworzą dwie przyjaciółki z dzieciństwa, Célia Amroune i Aline Kpade. Ich minimalistyczne ilustracje w ciepłych kolorach, stworzone w pracowni w Paryżu, ukazują piękno siostrzeństwa, macierzyństwa i kobiecości. Twórczość Sacrée Frangine inspirowana jest głównie ludźmi — zwłaszcza innymi kobietami — oraz kobiecymi motywami, które podkreślają urodę prostych rzeczy i codziennego życia. 

Nasze produkty w kolekcji mają łagodnie zachęcać do tego, by zatrzymać się w biegu. Zwolnić i poświęcić czas na marzenia, kontemplację pięknego krajobrazu, uśmiech czy spędzenie czasu z ludźmi, których kochamy lub za którymi tęsknimy 

- mówią artystki z kreatywnego duetu Sacrée Frangine.

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

Sacrée-Frangine

Sacrée Frangine zaprezentuje swoje dzieła w formie wyjątkowej selekcji ceramiki m.in. wazonów ze szkliwieniem w kolorze terakoty i ozdobionych grafikami - idealnych choćby do suchych bukietów - czy ceramicznej świecy z wieczkiem z rattanu, o zapachu paczuli.

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

Brunna Mancuso tworzy swoją sztukę w studio w São Paolo w Brazylii. Ilustracje z kolekcji H&M HOME wykonane są w różnych technikach – akwareli, gwaszu i akrylu – i przedstawiają ulubiony motyw portretowy Brunny: kobiety. 

Jesteśmy silne i delikatne jednocześnie. Lubię pokazywać to w mojej pracy poprzez ekspresyjne pociągnięcia pędzla, tekstury, kształty i kolory. Chciałbym, żeby każda kobieta na świecie czuła się tak pewnie jak kobiety, które maluję 

- mówi Brunna Mancuso.

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

Brunna-Mancuso

Dzieła Brunny przybrały w kolekcji H&M HOME formę plakatów, wszystkich z kobiecymi motywami. 

Wizualny język włosko-nigeryjskiej artystki Diany Ejaity, tworzącej w Berlinie, jest żywy i niepowtarzalny. Jej prace – charakterystyczne sylwetki w dramatycznych, kontrastowych kolorach znalazły się na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów na świecie, opowiadając historie o pochodzeniu, korzeniach, kulturze i naturze. Tym, co wyróżnia jej ilustracje jest połączenie kontrastu czerni i bieli z miękkimi wzorami i fakturami obrazujące siłę kobiecości. 

W kontekście tej kolekcji myślałam o tym, jak ludzie wchodzą w dialog z otoczeniem; o przekazie, który inspiruje nas do dokonywania wyborów w poszanowaniu przyrody. Myślę, że tego typu refleksja jest w dzisiejszych czasach fundamentalna 

- powiedziała Diana Ejaita. 

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

Dzieła Diany zdobią wybrane domowe tekstylia, w tym przykuwające wzrok haftowane poszewki na poduszki oraz miękkie tkane koce żakardowe.

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

HM Home nowa kolekcja jesień 2021

Diana-Ejaita

Zdjęcia: materiały prasowe

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement