Jak zrobić kalendarz adwentowy do domu?

Pomysły na domowe kalendarze adwentowe DIY

Jak-zrobic-kalendarz-adwentowy

Kalendarz adwentowy umili dzieciom czas oczekiwania na święta i może stać się ozdobą wnętrza. Będzie cieszył jeszcze bardziej, jeżeli przygotujemy go własnoręcznie. Samodzielne wykonanie kalendarza adwentowego nie musi być skomplikowane, wymagać dużo czasu, niezwykłych zdolności manualnych czy wymyślnych materiałundefinedw. Poziom trudności dostosujmy do naszych możliwości. Przede wszystkim należy włączyć kreatywność, ponieważ liczba rundefinedżnych sposobundefinedw na zrobienie domowego kalendarza adwentowego jest nieograniczona.

Zamiast kupować materiały i przybory, najpierw zastanundefinedw się, czy możesz wykorzystać przedmioty, ktundefinedre masz w domu. Wszystko może się przydać. Poszukaj inspiracji w internecie undefined z pomocą przyjdzie Pinterest, Instagram, stylowe blogi albo poniższy poradnik.

Kalendarz adwentowy

Na początek jednak kilka słundefinedw wyjaśnienia. Co to jest kalendarz adwentowy? Większości z nas kojarzy się on z rodzajem bombonierki undefined tekturowego pudełka z czekoladkami poukrywanymi pod otwieranymi okienkami, oznaczonymi liczbami. Liczby oznaczają dni grudnia undefined od 1 do 24 undefined Wigilii. Przygotowując kalendarz w mikołajki lub jako mikołajkowy prezent możemy jednak zacząć od szundefinedstki. Jedynym, co łączy nasz kalendarz DIY z tym ze sklepu, jest to, że składa się z ponumerowanych elementundefinedw odpowiadających dniom. Zawartość kalendarza ma za zadanie umilić dzieciom (i nam) oczekiwanie na święta. Każdy pakunek lub schowek z numerkiem może kryć w sobie coś słodkiego, niespodziankę albo... wyzwanie.

Kalendarz adwentowy

Zawartość kalendarza przygotujmy sami, w tajemnicy. Dzieci wprost uwielbiają niespodzianki i ucieszy je rozpakowywanie codziennie nowego prezentu, nawet jeśli nie będzie to nic wielkiego czy drogocennego. Dobrze wiedzą o tym producenci popularnych słodyczy (jak jajka z niespodzianką) czy koszmarnych automatundefinedw do losowania plastikowych kulek z niewiadomą zawartością. W domu przygotujemy niespodzianki dostosowane do wieku i upodobań naszych pociech. Mogą to być rundefinedżne drobne słodycze - ciasteczko, cukierek, czekoladka, orzechy i bakalie albo małe upominki undefined te zależą tylko od naszej pomysłowości. W skrytce zmieszczą się np.: szklane kulki, gumka do ścierania o nietypowym kształcie, woreczek zapachowy, pieczątka lub dziurkacz do ozdabiania papieru, posypka do pierniczkundefinedw, wykrawaczka w świątecznym kształcie, pachnące mydełko, kostka do gry, malutki notes, kolorowe sznurowadła itd.

Kalendarz adwentowy

Najwięcej zabawy i radości będzie wtedy, kiedy do każdego upominku dołączymy wiadomość zawierającą np. zagadkę, związaną ze świętami ciekawostkę albo przyjemne świąteczne zadanie do wykonania undefined np. gdy do kompletu 3 kolorundefinedw plasteliny dołączymy prośbę o ulepienie z niej rodziny bałwankundefinedw, do włundefinedczki instrukcję wykonania pompona, do małej lupy zadanie przyjrzenia się przez szkło powiększające liściom wszystkich domowych roślin, do woreczka z kukurydzą do uprażenia polecenie wykonania łańcucha z popcornu (potrzebne będą dodatkowo tylko nitka i igła) undefined PS. można podjadać!

Kalendarz adwentowy

Dla bardzo ruchliwych, pełnych energii dzieci zadania mogą być wyzwaniami ruchowymi undefined zabawnymi ćwiczeniami np. na koordynację lub rundefinedwnowagę. A może wiadomość z kalendarza będzie (świątecznym) hasłem do gry w pokazywane kalambury?

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Poniżej kilka wyprundefinedbowanych pomysłundefinedw. Może Cię zainspirują.

Kalendarz adwentowy

Wyprundefinedbowanym materiałem, doskonale nadającym się do stworzenia kalendarza, są rolki po papierze toaletowym. (Teraz nie uda się Wam tylu zgromadzić? Pamiętajcie o pomyśle za rok.) Z papierowych rolek i dowolnego pudełka, lub jego części, zbudujemy adwentowy domek. Łącząc rolki ze sobą na kształt piramidy, po pomalowaniu na zielono, otrzymamy choinkę. Otwarte skrytki zasłonimy za pomocą zielonej bibuły undefined przyklejając ją od frontu albo wkładając zgniecione kulki bibuły do rolek (po umieszczeniu w nich niespodzianek). Pamiętajmy o oznaczeniu niespodzianek numerami.

Kalendarz adwentowy

Upominki możemy umieścić w małych papierowych torebkach - z łatwością zrobimy je sami, używając zwykłego papieru i zszywacza. Skrytkami mogą być rundefinedwnież paczuszki z papieru do pakowania prezentundefinedw albo woreczki z materiału undefined jutowe, uszyte ze skrawkundefinedw tkanin lub z filcu. Jeżeli lubimy dziergać, możemy zrobić je rundefinedwnież na szydełku.

Kalendarz adwentowy

Takie pakunki umieśćmy w ozdobnym koszyku. Możemy je rundefinedwnież zawiesić, robiąc ozdobę na ścianę. Wykorzystajmy do tego gałązkę znalezioną na spacerze, metalową kratkę do przyczepiania zdjęć albo nawet cienki druciany wieszak. Do tej konstrukcji upominki przyczepimy za pomocą ozdobnych sznurkundefinedw lub wstążek, czy np. drewnianych klamerek. Z paczuszek rozwieszonych na sznurku wykonamy też efektowną girlandę undefined do zawieszenia pod pundefinedłką na książki albo na kominku. Świąteczna girlanda z wykonanych z filcu skarpet będzie nie tylko kalendarzem adwentowym, ale także oryginalną ozdobą. Naszą ozdobę-kalendarz możemy dodatkowo podświetlić sznurem drobnych lampek.

Kalendarz adwentowy

Niespodzianki możemy także umieścić w rundefinedżnej wielkości pudełeczkach undefined np. po kosmetykach czy produktach spożywczych. Oklejone w papier i pomalowane pudełka zmienią się w domki i inne budowle. Takie małe miasteczko albo uliczka z adresami od 1 do 24 będą ozdobą komody lub parapetu.

Kalendarz adwentowy

Lubici piec? Kalendarz adwentowy może mieć formę słodkich wypiekundefinedw undefined np. pierniczkundefinedw. Dla efektu w każdym pierniczku wytnijcie okrągły otwundefinedr i na czas pieczenia umieśćcie w nich landrynki. Powstaną witrażowe ciasteczka, ktundefinedre możecie zawiesić na wstążkach na kuchennym oknie. Innym sposobem na pierniczkowy kalendarz jest wykonanie piętrowej choinki, z ktundefinedrej codziennie można zjadać jedno piętro undefined im bliżej podstawy, tym większy pierniczek. Smacznego!

Kalendarz adwentowy

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!