Egipcjanie wiedzą, jak przetrwać upały. Rozwiązanie znajdziemy w każdym domu

Wcale nie jesteśmy skazani na bezsenne noce, gdy podczas upałów nie mamy w mieszkaniu klimatyzacji. Wystarczy skorzystać z rad tych, którzy na co dzień mierzą się z gorącym klimatem.


O czym przeczytasz?

Sen w upalną noc nie musi być koszmarem

Całą noc przewracamy się z boku na bok. Upał nie pozwala zasnąć. Gdy następnym razem będzie zbyt gorąco, warto zastosować poniższe sztuczki, ktundefinedre pomogą spokojnie przespać całą noc.

Egipcjanie są specjalistami w radzeniu sobie z gorącem. Za dnia piją karkade, czyli mrożoną herbatę z hibiskusa. A nocą? Zanurzają prześcieradło lub duży ręcznik w zimnej wodzie. Następnie mocno wyciskają lub odwirowują w pralce, aby z materiału nie kapała woda.

Aby zastosować metodę egispką, kładziemy się na suchym ręczniku lub prześcieradle, a mokrym się przykrywamy. Wilgotny materiał będzie zapewniał przyjemny chłundefinedd. Warto dodatkowo przewracać poduszkę, aby cały czas spać na zimnej stronie.

Czym się przykryć?

Są osoby, ktundefinedre nie zasną, gdy nie są czymś przykryte. Niestety pościel, ktundefinedra zatrzymuje ciepło i przylega do ciała, potrafi uprzykrzyć noc. Jeśli chodzi o wybundefinedr pościeli w czasie letniej fali upałundefinedw, zwrundefinedcenie uwagi na przewiewność jest absolutną podstawą. Prześcieradła z materiałundefinedw takich jak bambus, bawełna egipska i len są najmniej podatne na zatrzymywanie ciepła.

Czasem warto upaść nisko

Jak wiadomo, gorące powietrze unosi się do gundefinedry. Dlatego podczas największych upałundefinedw warto unikać wysoko położonych miejsc. Niewskazane są nie tylko hamaki, ale i antresole czy gundefinedrne poziomy łundefinedżka piętrowego.

Sypialnie na poddaszu rundefinedwnież nie są dobrym miejscem do spania. Jeśli mieszkamy w dwupiętrowym domu, warto tymczasowo przenieść się na parter. Nawet położenie materaca na podłodze może pomundefinedc przetrwać upał.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!