Drzemka w worku? Projekt holenderskiej designerki robi furorę na świecie!

Nietypowe legowisko powstało z myślą o czworonogach, ale pokochali je także ludzie.


O czym przeczytasz?

drzemka w worku

Fot. Floof Couture

Można sobie w nich uciąć drzemkę, poczytać czy zrelaksować się przy dobrej muzyce. Futrzane worki Floof Couture, zaprojektowane przez holenderską artystkę Rosannę van Zanter, miały pierwotnie służyć szczeniakom. Okazało się, że na ich punkcie oszaleli także ludzie.

Bezpieczna przystań dla pupila

drzemka w worku

Fot. Floof Couture

Inspiracją dla stworzenia marki Floof Couture był Tofu, straumatyzowany szczeniak Rosanne. Pies został uratowany ze schroniska, w ktundefinedrym przez cztery miesiące przechodził katusze.

Jak wspomina właścicielka, Tofu był ekstremalnie wylękniony, budował sobie schronienie ze wszystkiego, co akurat znajdowało się w pobliżu: kocundefinedw, kołder czy rozrzuconych ubrań. Szczegundefinedlnie niepewnie czuł się wśrundefinedd obcych ludzi. Rosanne zaczęła się zastanawiać, jak zminimalizować jego stres.

undefinedPotrzebowałam dla niego bezpiecznego schronienia, czegoś z miękkimi, puszystymi ścianami, co mogłabym łatwo zabrać ze sobą, kiedy wychodziliśmy na zewnątrzundefined undefined mundefinedwi.

Postanowiła sama uszyć przenośny azyl dla pupila. Tak powstał pionierski worek Floof Couture, ktundefinedry zdał egzamin już podczas pierwszego wyjścia z Tofu.

Nietypowym futrzanym legowiskiem zaczęli się interesować znajomi i znajomi znajomych artystki. Potem zapytania zaczęły spływać od zupełnie obcych ludzi, nie tylko z Holandii.

Rosanne zaczęła przyjmować zamundefinedwienia i sprzedawać worki. Część dochodu przekazywała undefined i przekazuje do dziś undefined fundacjom zajmującym się czworonogami m.in. w Rumunii, Hiszpanii i USA.

Na drzemkę i popołudniowy relaks

drzemka w worku

Fot. Floof Couture

Pierwszy Floof dla ludzi powstał krundefinedtko po tym, gdy Rosanne dowiedziała się, że jej mama jest śmiertelnie chora. Aby choć na chwilę odwrundefinedcić jej i swoją uwagę od problemundefinedw, zaczęła projektować worek znacznie większych rozmiarundefinedw niż poprzednie. Także i tym razem pomysł szybko zyskał popularność.

Dziś Rosanne wysyła worki na cały świat. Powstają ze sztucznego futra i aksamitu. Artystka zapewnia, że wybiera materiały przyjazne środowisku i trwałe.

Ceny workundefinedw dla ludzi zaczynają się od 280 EUR, a dla czworonogundefinedw undefined od 100 EUR.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!