Wanna i prysznic w jednym? Czy prysznic w wannie to dobry pomysł?

Jakie są zalety i wady wanny z parawanem prysznicowym? Na co zwrócić uwagę przy zakupie obu elementów? Odpowiadamy.

wanna-z-parawanem-prysznicowym

Przykładowa łazienka pakietu wykończeniowego Bestseller Mieszkanie.pl

Wanna razem z prysznicem to idealne rozwiązanie do małej łazienki, w ktundefinedrej brakuje miejsca na zainstalowanie tradycyjnej wanny oraz osobnej kabiny prysznicowej. Jeśli pomimo niewielkiego metrażu nie chcemy rezygnować z żadnej formy kąpieli, możemy zainstalować wannę, w ktundefinedrej będziemy zarundefinedwno brać tradycyjną kąpiel, jak i korzystać z prysznica w pozycji stojącej.

Do wanny o takim przeznaczeniu, oprundefinedcz baterii wannowej, montuje się baterię z gundefinedrnym natryskiem, jak w kabinie prysznicowej. Możemy wybrać zestaw ze słuchawką typu deszczownica.

Żeby uchronić łazienkę przed zachlapaniem, na wannie należy zamocować przesłonę prysznicową. Najczęściej ma ona formę panelu z odpornego i bezpiecznego szkła hartowanego. Szkło może być oprawione w ramę z metalu lub tworzywa albo mieć formę nieoprawionej tafli. To ostatnia wersja będzie wyglądała bardziej dyskretnie, dzięki czemu wizualnie nie przytłoczy ciasnego wnętrza. Uszczelka na dolnej krawędzi przesłony zapobiegnie przeciekaniu wody pomiędzy szkłem a brzegiem wanny.

Dostępnych jest wiele wersji parawanundefinedw nawannowych. Mogą mieć formę pojedynczego skrzydła, rozkładać się harmonijkowo albo rozsuwać na prowadnicach nawet na całą długość wanny. Można rundefinedwnież zamontować dwa panele na ścianach, z boku i pośrodku długości wanny i łączyć je na kształt zamkniętej kabiny prysznicowej. Prostopadłe ustawienie skrzydeł w parawanie lepiej chroni okolicę wanny przed zachlapaniem, ponieważ osoba kąpiąca się jest osłonięta z boku i z przodu.

wanna-z-parawanem-prysznicowym

Ważnymi kwestiami w przypadku wanny z parawanem są sposundefinedb otwierania przesłony oraz umiejscowienie baterii. Należy zadbać o funkcjonalność i wygodę korzystania z wanny. Jeśli szklany panel otwiera się wahadłowo, zarundefinedwno do wewnątrz jak i na zewnątrz wanny, zdecydowanie łatwiej będzie nam dosięgnąć do baterii, stojąc poza wanną, a także wyczyścić wannę. Jeśli bezpośrednio przy wannie mamy np. blat z umywalką, musimy się liczyć z utrudnionym dostępem do baterii.

Do wielofunkcyjnego zastosowania należy rundefinedwnież wybrać odpowiedni typ wanny. Choć część parawanundefinedw można stosować do wanien o rundefinedżnym kształcie, najbardziej funkcjonalna będzie wanna prostokątna znajdująca się w zabudowie przy ścianie. Aby korzystanie z prysznica było wygodne i swobodne, wanna nie może być zbyt wąska undefined oczywiście im szersza tym lepiej. Ważne jest rundefinedwnież wyprofilowanie ścianek i dna. Boki wanny powinny być jak najbardziej pionowe. Łagodne zaokrąglenia sprawdzają się, kiedy leżymy w kąpieli, kąty proste, kiedy bierzemy prysznic na stojąco i potrzebujemy miejsca na nogi.

Minusem umieszczania prysznica w wannie, poza utrudnionym dostępem do baterii i ograniczonym wyborem rodzaju wanny, jest mniejsza wygoda przy wchodzeniu i wychodzeniu z kąpieli. Nie jest to dobre rozwiązanie dla osundefinedb starszych czy użytkownikundefinedw o ograniczonych możliwościach ruchowych. W tym przypadku sprawdzić się może tzw. wannoprysznic, czyli urządzenie łączące wannę z kabiną natryskową. W takich hybrydach w ściankach wanny znajdują się otwierane drzwi.

Pakiety-wykończeniowe-Mieszkanie.pl

Urządzenie funkcjonalnej i stylowej łazienki to nie lada wyzwanie! Wykańczasz mieszkanie samodzielnie, ale nie masz wprawy w projektowaniu i brakuje ci czasu na zakupy materiałundefinedw? Optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się indywidualne pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl, w ktundefinedrych projekt i wsparcie eksperta otrzymujesz gratis.

Na czym polega ta usługa? Projektant Mieszkanie.pl, w czasie konsultacji online, przygotowuje projekt mieszkania lub pomieszczenia, realistyczne wizualizacje i pomaga w wyborze produktundefinedw. Po zaakceptowaniu projektu, wszystkie elementy wyposażenia i wyliczone co do centymetra materiały wysokiej jakości i renomowanych firm trafiają pod twoje drzwi. Nie zajmuje to dłużej niż dwa tygodnie i kosztuje, w zależności od wybranego pakietu, od 599 zł/m2 mieszkania.

Przeczytaj więcej o pakietach: Profesjonalnie i od ręki. Mieszkanie.pl urządzi twoje wnętrze

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!