Warsaw Home & Contract - Nadarzyn, 27 - 30 października 2021

Największe targi wnętrzarskie w Europie Środkowo-Wschodniej powracają. Piąta edycja Warsaw Home & Contract już niedługo - w ostatnim tygodniu października

Warsaw-Home-and-Contract-2021

Najważniejsze wydarzenie branży wnętrzarskiej, które zainteresuje również wszystkich entuzjastów dobrego designu - targi Warsaw Home & Contract odbędą się w dniach 27-30 października 2021 na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

To już piąta edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych biznesowych targów wnętrz. Wydarzenie skierowane jest do polskich i zagranicznych producentów, właścicieli sklepów, architektów, projektantów wnętrz i klientów indywidualnych, stanowiąc dla wszystkich uczestników platformę biznesową i okazję do spotkania się. Zasięg i rozpoznawalność Ptak Warsaw Expo rośnie z roku na rok – to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek targowy w Europie, który łączy wschodnich i zachodnich przedsiębiorców.

Tegoroczne Warsaw Home & Contract wyróżnią się wśród podobnych międzynarodowych wydarzeń, tym że jako jedyne odbędą się w standardowej formule. Będą to największe targi meblowe i wnętrzarskie w Europie w 2021 roku. Do tej pory swój udział potwierdziło blisko 500 wystawców, a także około 30 tysięcy odwiedzających. Warsaw Home & Contract niezmiennie stawiają na rozwój – piąta edycja targów odbędzie się na rekordowej powierzchni wystawienniczej 145 tys. mkw.

Warsaw-Home-and-Contract-2021

Równocześnie, niedawno wystartowała platforma sprzedażowa online desho.pl, która uzupełnia i rozwija asortyment targowy, zapraszając do współpracy producentów najlepszego wzornictwa i popularyzując dobry polski i zagraniczny design wśród odbiorców.

Targi potrwają 4 dni i odbywać się będą w sześciu halach Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. W ramach wydarzenia odbędzie się 5 tematycznych imprez targowych: Warsaw Home Furniture (Selected Furniture i Selected Design), Warsaw Home Textile, Warsaw Home Light, Warsaw Home Kitchen oraz Warsaw Home Build dla wystawców z branży budowlanej, wykończeniowej, a także łazienkowej i instalacyjnej.

Warsaw-Home-and-Contract-2021

Warsaw Home & Contract zyskały w tym roku dofinansowanie rządowe na zaproszenie kupców oraz przedstawicieli sieci handlowych z różnych krajów. Dla wystawców stanowi to ogromną szansę – unikalną w skali europejskiej – na to, by dotrzeć ze swoją ofertą na nowe rynki i dynamiczniej się rozwijać.

W kontekście pandemii organizatorzy Warsaw Home & Contract deklarują zapewnienie pełnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom targów. Duża powierzchnia wystawiennicza umożliwia przygotowanie odpowiedniej infrastruktury z zachowaniem wszystkich obowiązujących procedur sanitarnych. Zostaną uruchomione dodatkowe wejścia i wyjścia, parking będzie powiększony, przygotowane zostaną również specjalne bramki.

Warsaw-Home-and-Contract-2021

Na tegorocznej edycji Warsaw Home & Contract nie zabraknie również stałych wydarzeń towarzyszących. Na głównej scenie odbywać się będzie Design Forum z udziałem sław branży wnętrzarskiej z całego świata, obejmujące spotkania, rozmowy, prelekcje, prezentacje i warsztaty z prowadzone przez specjalistów. Warto przypomnieć, że gwiazdą ostatniej edycji targów, w 2019 roku był m.in. projektant Karim Rashid. Warsaw Home & Contract 2021 to również powrót wystawy IDEAS, która zadebiutowała podczas ostatniej edycji w 2019 roku. Odbywająca się pod patronatem Kasi Ptak wystawa ponownie zaprezentuje koncepty obiecujących architektów i projektantów, którzy dzięki temu zyskają szansę na nawiązanie relacji biznesowych oraz rozwój kariery. Ostatnim wydarzeniem towarzyszącym będzie Poland Design Festival, którego celem jest promocja polskich niezależnych marek, projektantów i manufaktur.

Warsaw-Home-and-Contract-2021

W przestrzeni Warsaw Home & Contract tradycyjnie spotkają się handlowcy, dystrybutorzy, architekci, projektanci, przedstawiciele branży nieruchomości i HoReCa, a także osoby prywatne zainteresowane tematem aranżacji i wyposażenia wnętrz. Od 2016 roku misją targów jest organizowanie największej wnętrzarskiej imprezy targowej w Europie Centralnej i Wschodniej, która będzie stanowić łącznik pomiędzy Zachodem a Wschodem. Uczestnicy poprzednich edycji dostrzegają już, że aby spotkać najważniejszych przedstawicieli branży wnętrzarskiej i poznać najciekawszych twórców, niekoniecznie trzeba wybierać się na targi w innych krajach.

Warsaw-Home-and-Contract-2021

Hasłem przewodnim wyrażającym ideę targów Warsaw Home & Contract 2021 jest REUNION:

Pandemiczna rzeczywistość na zawsze wpłynęła na bieg historii i zmusiła nas do opisania świata, w którym przyszło nam żyć, na nowo. Rok temu nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, jak będzie wyglądał świat „po”. Pojawiło się za to wiele pytań. Jacy będziemy? Jakie wartości będą nam towarzyszyć? Czy nasze pasje przetrwają? Czy i jak wrócimy do „normalności”? Dzisiaj jesteśmy już w innym miejscu i wyciągamy wnioski z tej trudnej, ale jakże ważnej lekcji. Świat się zmienił, a my razem z nim. Czas wyostrzył nam wzrok, uświadomił, jak ważne jest dostrzeganie niezwykłych szczegółów, docenianie piękna, sztuki i perfekcji. Ucho wyczuliło się na fałszywe nuty, nastroiło na słuchanie z uwagą tych, którzy nie boją się podejmować ważnych i trudnych tematów. Nieobecność drugiego człowieka uświadomiła, ile możemy stracić. Zmieniło się wiele w kwestii smaków, zapachów, dotyku, bliskości, rozmowy. Ta lekcja stała się preludium do powrotu, ale powrotu na innych zasadach.

Warsaw-Home-and-Contract-2021

REUNION, które oznacza ponowne spotkanie, ma nieść ze sobą przesłanie: nastąpił czas połączenia i zjednoczenia, czas współpracy, powrotu do wartości takich jak empatia i dzielenia się ze sobą tym, co najlepsze.

Tegoroczna edycja Warsaw Home powstaje z myślą o spotkaniu z przyjacielem, spotkaniu z drugim człowiekiem, który jest naszą inspiracją, dzięki któremu istniejemy. Ponowny kontakt z nim otwiera przed nami nowe możliwości. Reunion ma symbolizować również zmiany, na które jesteśmy gotowi i które nie mogą odbyć się bez udziału wszystkich uczestników świata designu, architektury i sztuki. Jednocząc się i dzieląc dobrymi praktykami, chcemy nie tylko wskazywać kierunki rozwoju świata designu i architektury, ale przede wszystkim inspirować i zachęcać do kształtowania nowych strategii mających na celu wdrażanie odpowiedzialnych zmian. Ponowne spotkanie to dla nas kolejna szansa do budowania trwałych relacji, opartych na synergicznej wymianie doświadczeń i pomysłów. To powrót do rozmów, pytań i odpowiedzi, do dzielenia się słowem i obrazem, do komunikacji opartej na poszukiwaniu najlepszych rozwiązań. Doświadczeni minionymi wydarzeniami, chcemy udowodnić, że czas, który na chwilę stanął w miejscu, nie był czasem straconym, był jedynie momentem pozwalającym nam docenić zagubione gdzieś po drodze wartości i dostrzec moc, jaką niesie za sobą drugi człowiek i spotkanie z nim. Ponowne spotkanie nigdy nie będzie podobne do poprzedniego, ale może być wartościowsze i lepsze, jeśli przyświecać będą mu nie tylko wielkie idee, ale przede wszystkim skuteczne działania i dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej i zrównoważonej działalności. Doceńmy to wyjątkowe spotkanie i celebrujmy je z szacunkiem i wrażliwością, pamiętając, za Carlem Jungiem, że „spotkanie dwóch osób jest jak kontakt dwóch substancji chemicznych: jeśli jest jakaś reakcja, obie są transformowane”

- mówi Marcin Szczelina, Kurator targów Warsaw Home.

Grafika/Zdjęcia: materiały prasowe warsawhome.eu

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement