Mebel do bujania w obłokach. Wybieramy wiszący fotel do mieszkania

Hamak brazylijski, bocianie gniazdo, a może kokon? Przedstawiamy efektowne i wygodne huśtawki do wnętrz.

hustawki-do-wnetrz

Wiszące fotele zyskują ostatnio sporą popularność. Coraz chętniej umieszczamy je nie tylko w ogrodach czy na tarasach, ale także wewnątrz mieszkań.

Nic dziwnego, badania dowodzą, że kołysanie uszczęśliwia. Delikatne huśtanie wpływa na nas kojąco, poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Kącik z fotelem-huśtawką i dodatkami w postaci puszystego dywanu czy dekoracyjnych poduszek dodaje wnętrzom przytulności i zachęca do błogiego wypoczynku.

hustawki-do-wnetrz

Projekty: houmi

Miejsce na fotel najlepiej zaaranżować przy oknie lub w rogu pokoju. Pamiętajmy o pozostawieniu wokundefinedł wolnego miejsca, aby rozhuśtane siedzisko nie obijało się o inne meble czy sprzęty.

Przed montażem huśtawki sprawdźmy, z czego wykonany jest sufit w tym miejscu i czy wytrzyma obciążenie. Poza siedziskami mocowanymi do sufitu dostępne są modele zawieszane na specjalnym stojaku.

hustawki-do-wnetrz

Huśtawki do wnętrz kojarzą się ze stylem boho, jednak pasują nie tylko do niego.

Wystarczy przypomnieć Bubble Chair, słynny projekt Eero Aarnino, spopularyzowany w latach 70. To wiszący fotel inspirowany mydlaną bańką, wykonany z przezroczystego akrylu z metalową obręczą.

Idąc tym tropem, możemy wybrać nowoczesną wersję fotela-huśtawki w formie minimalistycznej kapsuły.

E_Aarnio_Fotel_Bubble

Fot. Aarniooriginals.com

Przeczytaj rundefinedwnież: Huśtawki do wnętrz polskiej projektantki podbijają świat. Poznaj SWING Iwony Kosickiejundefinedundefined

Dostępne są rundefinedżne rodzaje foteli-huśtawek do wnętrz.

Hamak brazylijski może mieć formę wygodnego fotela wykonanego z wytrzymałego materiału, podwieszanego na sznurkach do drążka. Do wyboru mamy wersje neutralne, czyli beżowe lub w kolorowe pasy w żywych kolorach. Taki hamak da się łatwo zdjąć do prania albo schować, jeśli zabraknie nam miejsca.

hustawki-do-wnetrz

hustawki-do-wnetrz

Modną wersją domowej huśtawki stało się ostatnio tzw. bocianie gniazdo, czyli okrągły wiszący fotel wykonany zwykle ze sznurka w formie ażurowej makramy, ktundefinedra jest rozpięta na jednej lub więcej obręczach.

hustawki-do-wnetrz

hustawki-do-wnetrz

hustawki-do-wnetrz

Jeżeli lubimy na chwilę odseparować się od otoczenia i wygodnie undefinedpolewitowaćundefined, np. z ulubioną lekturą albo przy muzyce, pokochamy huśtawki w stylu kokonu.

hustawki-do-wnetrz

Fot. Etsy.com/pl/shop/Supuosi

Miękkie, wypełnione poduszką dno i pełne ścianki takiego tekstylnego kokonu polubią rundefinedwnież dzieci w każdym wieku. Fotel tego typu zamontowany do sufitu na solidnym haku i znajdujący się nisko nad podłogą to doskonały pomysł na bezpieczną huśtawkę w pokoju dziecięcym.

hustawki-do-wnetrz

Fot. Etsy.com/pl/shop/Supuosi

Jeżeli nie mamy możliwości umieszczenia w mieszkaniu huśtawki, możemy zdecydować się na fotel bujany. Nowoczesna wersja fotela na biegunach zapewni nam rundefinedwnie przyjemne chwile wypoczynku i będzie pasować m.in. do wnętrz w stylu skandynawskim. Fotele bujane dobrze sprawdzają się w pokojach dla najmłodszych, jako wygodne miejsce do karmienia czy usypiania maluchundefinedw.

hustawki-do-wnetrz

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!