Wybieramy stolik kawowy do salonu

Przedstawiamy praktyczne porady i modne aranżacje ze stolikiem kawowym


O czym przeczytasz?

wybieramy-stolik-kawowy-do-salonu

W aranżacji pokoju dziennego wybundefinedr odpowiedniego stolika kawowego jest jak postawienie kropki nad i. Ten niewielki, przydatny mebel zajmuje centralne miejsce w strefie wypoczynkowej. To wokundefinedł niego toczy się często życie domownikundefinedw.

Możemy dopasować stolik do pozostałych elementundefinedw wystroju tak, by wtapiał się w tło albo przeciwnie, uczynić z niego głundefinedwną, wyrundefinedżniającą się ozdobę wnętrza.

Przy wyborze stolika do salonu należy zwrundefinedcić uwagę nie tylko na wygląd mebla, lecz także na funkcjonalność i wygodę użytkowania.

wybieramy-stolik-kawowy-do-salonu

Stoliki KUVU noo.ma

Jaka wysokość stolika i wielkość blatu?

Stoliki kawowe mają przeważnie od 30 do 50 cm wysokości. Wysokość stolika należy dobrać przede wszystkim do wysokości siedziska sofy. Powinny znajdować się mniej więcej na tym samym poziomie. Ewentualnie blat może znajdować się nieco niżej.

Średnica blatu rundefinedwnież powinna zależeć od wymiarundefinedw kanapy lub narożnika. Do długiej sofy bądź większego narożnika należy dobrać większy stolik. Długość blatu powinna stanowić od 1/2 do 2/3 długości siedzeń. Taka wielkość pozwoli wygodnie korzystać ze stolika i dosięgnąć do niego z każdego miejsca na kanapie.

Wokundefinedł stolika pozostawmy tyle wolnego miejsca, aby możliwe było swobodne przejście.

wybieramy-stolik-kawowy-do-salonu

Jeden czy więcej?

Zamiast jednego dużego stolika kawowego możemy zdecydować się na komplet dwundefinedch lub trzech mniejszych stolikundefinedw o rundefinedżnych wysokościach. Ustawione obok siebie będą tworzyć ciekawą kompozycję i zastąpią większy blat. W razie potrzeby wyższe stoliki mogą rundefinedwnież posłużyć jako stoliki pomocnicze, ktundefinedre ustawimy po bokach kanapy, obok podłokietnikundefinedw.

wybieramy-stolik-kawowy-do-salonu

Jak dopasować stolik do salonu?

Stolik najlepiej dopasować do stylu wnętrza i innych mebli w pomieszczeniu.

Stoliki na metalowej ramie pasują do stylu loftowego. Lekkie drewniane stoliki sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim. Do klasycznych wnętrz i tych w stylu pałacowym wybierzmy okrągły stolik na toczonej nodze. Jeśli lubimy eklektyzm, wyszperajmy w sieci oryginalny stolik vintage, np. w stylu mid-century.

Drewniany stolik o naturalnym, ciepłym wybarwieniu sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne.

Metal, tworzywo sztuczne i szkło pasują do nowoczesnych wnętrz, jednak mogą wydawać się zimne, dlatego stoliki wykonane z tych materiałundefinedw dobrze jest ustawić na dywanie.

wybieramy-stolik-kawowy-do-salonu

Jakie stoliki są modne? Najnowsze trendy

W trendach są ostatnio meble o obłych, krągłych kształtach. Blaty stolikundefinedw kawowych mogą być okrągłe, owalne lub przybrać nieregularną, organiczną formę.

wybieramy-stolik-kawowy-do-salonu

Stolik LOU SALAK

Podstawy stołundefinedw i stolikundefinedw stały się solidne. Nundefinedżki mogą być wykonane z pełnej płyty albo przypominać kolumny. Mogą rundefinedwnież przybierać zabawne, kuliste formy. Takie stoliki-figury z metalu, tworzywa, drewna, a nawet szkła, dostępne są w naturalnym odcieniu materiału albo polakierowane czy też wybarwione na dowolny kolor.

wybieramy-stolik-kawowy-do-salonu

Stolik FUKU SALAK Projekt wnętrza: @agnieszkamaleckainteriordesign

Nietypowy, oryginalny stolik kawowy, niczym nowoczesna rzeźba, przyciąga uwagę swoją formą i kolorem, stając się wyrazistym akcentem we wnętrzu. Sprawdzi się w nowoczesnych oraz wyrafinowanych, eklektycznych aranżacjach.

wybieramy-stolik-kawowy-do-salonu

Stoliki kawowe mogą mieć rundefinedwnież postać pełnych, monolitycznych brył. Np. formę marmurowej kości czy bloku lub kształt bardziej opływowy. Takie przysadziste, ciężkie formy najlepiej pasują do nowoczesnych, eleganckich i minimalistycznych wnętrz.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!