Wnętrza całe w beżu. Trend sezonu 2020/2021

Beż powraca do naszych wnętrz. Spokojne beżowe aranżacje to nowe przytulne wcielenie minimalizmu. Jak stworzyć nowoczesne wnętrze z beżem w roli głównej? Jakie materiały do niego pasują? Z jakimi kolorami połączyć naturalne odcienie „nude"?


O czym przeczytasz?

Beżowa ściana w salonie

Cały ten beż. Beżowy total look

Czy beż może być ekscytujący? Okazuje się, że tak. Odcienie beżu są najgorętszym trendem roku i z pewnością ta naturalna paleta kolorundefinedw na dłużej zagości w naszych mieszkaniach. Opatrzone zestawienie bieli i szarości, typowe dla stylu skandynawskiego, ustępuje cieplejszym nutom, ktundefinedre mogą zarundefinedwno stanowić bazę aranżacji, jak i występować w wersji beżowego total look. Od śmietankowego i undefinedcru przez kość słoniową do piaskowego i kawy z mlekiem. Popularność kolorundefinedw nude, czyli odcieni nagiej skundefinedry znana jest w świecie mody i makijażu. Teraz opanowuje nasze mieszkania. undefinedNagieundefined wnętrza są manifestacją autentyczności i powrotu do natury. Są przeciwieństwem krzykliwości. Koją zmysły i przynoszą wakacyjny luz, spokundefinedj i wyciszenie. Przywodzą na myśl południowe słońce, gorący piasek i nadmorskie kamienne domy. Dają wrażenie przytulności bez przytłaczania.

Beżowa ściana w salonie i sypialni

Pure nude. Wnętrza, ktundefinedre nie mają nic do ukrycia

Wnętrze utrzymane w jednorodnej, neutralnej palecie kolorystycznej jest zarundefinedwno minimalistyczne, ascetyczne, nieco surowe, jak i eleganckie, a także naturalnie przytulne. Nude to trend eksponujący prawdziwy charakter naturalnych materiałundefinedw i pozwalający dostrzec ich subtelną urodę. Monochromatyczne beżowe aranżacje podkreślają zrundefinedżnicowanie faktur użytych materiałundefinedw. Poprzez brak wyrundefinedżniających się akcentundefinedw kolorystycznych skupiają uwagę na subtelnościach. Np. na tym, jak rundefinedżne powierzchnie odbijają, załamują lub pochłaniają światło. Daje to pole do zabawy strukturą i zestawiania kontrastujących powierzchni. Błyszczący, gładki blat z naturalnego kamienia lub opalizujące płytki będą ciekawie grać z drewnem, lub sklejką. Połyskliwy welur interesująco wypadnie w zestawieniu z wełną boucle czy surowym lnem. Dodatki ze szkliwionej kamionki, porcelany czy szkła z wikliną, czy motywami plecionki.

Beżowy salon, dodatki

Z czym połączyć beż we wnętrzu?

Jeżeli nie zdecydujemy się na beżowy total look, możemy ten przyjazny odcień wprowadzić do naszego wnętrza jako bazę lub połączyć go z innymi kolorami. Z beżami komponują się wszystkie pozostałe naturalne barwy ziemi, ktundefinedre także zyskują ostatnio popularność i są chętnie wykorzystywane w aranżacjach. Jeżeli chcemy utrzymać dodatki w zbliżonej tonacji, użyjmy brązu w rundefinedżnych odcieniach: czekoladowym, karmelowym lub cynamonowym. Dla uzyskania większego kontrastu, aby ożywić aranżację, dodajmy rdzawą rudość, ceglasty odcień terakoty, kolor kurkumy, musztardowy lub intensywny burgund. Ta paleta, niczym z jesiennych liści, poprawi nastrundefinedj, rozgrzeje i będzie modna także wiosną! Sprawdzi się także kropla zieleni, najlepiej w postaci żywych roślin.

Pocieszająca wiadomość dla wszystkich pragnących odmiany właścicieli szarych sof i ścian w mieszkaniu jest taka, że paleta naturalnych beżundefinedw doskonale komponuje się z szarym. Kamienne i perłowe szarości będą spundefinedjnym dopełnieniem piaskowych elementundefinedw. Wystarczy pomyśleć o nadmorskich krajobrazach pundefinedłnocy, np. bałtyckiej plaży poza sezonem. Podobnie biel i czerń, rundefinedwnież undefinedzaprzyjaźniąundefined się z cielistymi odcieniami. Biel będzie stanowić dla nich idealne tło. Dodatek czerni stanie się elegancką undefinedkropką nad iundefined.

Beżowo-szare wnętrza

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!