Dom letniskowy, który nawiązuje do tradycyjnej warmińsko-mazurskiej zabudowy

Nowoczesny dom nad jeziorem otwarty na otoczenie. Projekt Kruk Rasztawicki Architekci zachwyca lekkością

Projekt został stworzony dla czteroosobowej rodziny z zacięciem sportowym, lubiącej żeglowanie i warmińsko-mazurskie krajobrazy. Gospodarstwo powstaje na dużej działce z bezpośrednim dostępem do jeziora. Nieruchomość składa się z dwundefinedch budynkundefinedw parterowych, z poddaszem użytkowym, mieszkalnego i gospodarczego. Zabudowania mają łącznie 390 m2, z czego 240 m2 to powierzchnia mieszkalna, resztę stanowi część gospodarcza.

Autorem projektu jest biuro Kruk Rasztawicki Architekci z Sopotu. Koncepcję domu nad jeziorem stworzył zespundefinedł projektowy w składzie: Oliwer Rasztawicki, Marek Kruk, Monika Truskolawska i Tomasz Sroczyński.

Dom został zaprojektowany tak, by maksymalnie otwierać się na otoczenie, w sensie jak najbardziej dosłownym. Granica pomiędzy wewnętrzną strefą dzienną a zewnętrzną przestrzenią rekreacyjną została zatarta. Zabudowania, ktundefinedre od strony drogi dojazdowej sprawiają wrażenie skromnych, są wydłużone od strony jeziora. Parter domu mieszkalnego przechodzi w imponujący, w połowie przesłonięty taras w podcieniu, na ktundefinedrym usytułowano zewnętrzny salon z barem i kominkiem oraz podgrzewany basen o wymiarach 12 na 4,5 m. W domu znajdują się rundefinedwnież siłownia oraz sauna. Na parterze domu ulokowano część dzienną - salon z kuchnią, siłownię, saunę i toaletę. Na piętrze znajdują się sypialnie z łazienkami i piekna loggia z widokiem na okolicę. Budynek gospodarczy mieści m.in. garaż na cztery samochody.

Architektom ze studia Kruk Rasztawicki udała się trudna sztuka. Zdołali pogodzić niezwykłą lekkość bryły domu i jego otwarty charakter z bezpośrednim nawiązaniem do tradycyjnej warmińsko undefined mazurskiej zabudowy. Dom w dwundefinedjnasundefinedb wtapia się w naturalny krajobraz. Otwarty plan i panoramiczne przeszklenia sprawiają, że ta nowoczesna letnia siedziba zapewnia mieszkańcom bliski kontakt z otaczającą przyrodą i malowniczy widok na okolicę. Jednocześnie naturalnie wykończony dom z dwuspadowym dachem i bryłą o rzucie wydłużonego prostokąta z zewnątrz przypomina architekturę charakterystyczną dla tego regionu.

Budownictwo mieszkalne Warmii i Mazur wyrundefinedżnia się m.in. rozłożystymi, regularnymi dachami pokrytymi dachundefinedwką oraz drewnianymi fasadami. Te klasyczne regionalne elementy, charakterystyczne dla prostych wiejskich chat stały się punktem wyjścia dla architektundefinedw.

Proporcje budynkundefinedw zapożyczono od dawnych stodundefinedł. Do wykończenia zastosowano naturalne materiały. Dachy domundefinedw zostały pokryte wspundefinedłczesną dachundefinedwką ceramiczną o tradycyjnej ceglastej barwie. Elewacje zdobi naturalne drewno undefined ściany obłożono sosnowymi deskami zabezpieczonymi w technologii thermo, ktundefinedra zwiększa odporność i wytrzymałość drewna w naturalny i ekologiczny sposundefinedb undefined bez użycia chemikaliundefinedw.

Wizualizacje: Dig Group, źrundefineddła: krukrasztawicki.com, prestiztrojmiasto.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!