Najpiękniejszy domek plażowy na świecie czeka na kupca

Urocza chatka jest obecnie wynajmowana turystom i - jako jedyny tego typu obiekt w Anglii - ma pięć gwiazdek.

domek z zewnątrz

Fot. Colin Poole/SWNS/Daily Star

Czarujący domek ze zdjęcia nosi nazwę „Salad Days”. Znajduje się w brytyjskim miasteczku Dunster, tuż przy plaży i od 2015 r. należy do Bretta i Susan Batesów.

Chatka służy jako kwatera wakacyjna, jednak – by ją wynająć – trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zainteresowanie jest bowiem ogromne. Trudno się temu dziwić - w mediach, na forach internetowych i portalach społecznościowych domek jest nieustannie określany mianem najpiękniejszego na świecie. Budynek otrzymał też wiele prestiżowych nagród, wśród nich tytuł "Traveller’s Choice 2020", przyznawany na podstawie ocen użytkowników portalu TripAdvisors.

Doceniono także działalność proekologiczną właścicieli Salad Days. Organizacja charytatywna Surfers Against Sewage nadała im tytuł "Plastic Free Champion” za wpieranie ruchu zwanego "rewolucją bez plastiku".

Domek został też uznany za najbardziej przyjazny psom. Poza tym, jako jedyna chatka plażowa w Anglii, otrzymał pięć gwiazdek od organizacji Visit England, która ocenia standard obiektów noclegowych w kraju.

chatka na plaży w Dunster

Fot. Colin Poole/SWNS/Daily Star

Państwo Bates włożyli w aranżację domku całe swoje serce. Choć - jak twierdzą - była to wspaniała przygoda, teraz dobiega ona końca. Domek został właśnie wystawiony na sprzedaż, a właściciele oczekują za niego co najmniej 160 tys. funktów.

kuchnia

Fot. Colin Poole/SWNS/Daily Star

W chatce jest część sypialna z łóżkiem typu king-size, w pełni wyposażona kuchnia ze zmywarką, kuchenką i lodówką, łazienka z prysznicem oraz salon z jadalnią. W domu zainstalowano ogrzewanie podłogowe. 

Przed i za budynkiem znajduje się ogródek z miejscami do siedzenia, leżakami i stojakami na rowery.

Zainteresowani zakupem Salad Days mogą zobaczyć nieruchomość na żywo - w lipcu odbędzie się dzień otwarty. 

łazienka

Fot. Colin Poole/SWNS/Daily Star

Państwo Bates nie zamierzają wyprowadzać się z Dunster. Wciąż pozostają właścicielami sąsiadującego z Salad Days domku o równie wdzięcznej nazwie - Holi Moli. W planach mają także nowy projekt. 

właściciele chatki

Fot. dunsterbeachhut.com

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement