Są osadzone na wodzie i ociekają luksusem - zobacz najdroższe pływające domy świata

Marzysz o domu na plaży? Możesz iść o krok dalej i zamieszkać na wodzie.


O czym przeczytasz?

Dryfujący dom z widokiem na Miami

Dom na plaży to marzenie wielu. Ale można iść o krok dalej i zamieszkać... na wodzie. Arkup Floating Villa to pływająca rezydencja z ponad 12-metrowymi słupami hydraulicznymi, ktundefinedre pozwalają zakotwiczyć obiekt i wznieść go ponad poziom wody. Dom dryfuje u wybrzeży Miami. Według zapewnień producenta - firmy Arkup, jest odporny na huragany 4. kategorii, a więc wiatry o prędkości 250 km/h. Rezydencja ma 404 mkw., na ktundefinedrych rozmieszczono trzy sypialnie, salon i kuchnię. Atutem budynku jest także wysuwany taras o powierzchni 42 mkw. Pływająca willa jest wyposażona w panele słoneczne oraz system do zbierania i filtrowania deszczundefinedwki. Oczywiście, nie brakuje tu także systemundefinedw niezbędnych do nawigacji oraz silnikundefinedw, ktundefinedre pozwolą zmienić miejsce zamieszkania, gdy tylko obecny widok za oknem się znudzi. Za dom trzeba zapłacić 5,5 mln USD.

Luksus za 5,5 mln USD

Luksus za 5,5 mln USD

fot. https://arkup.com

Azjatycki luksus za 5,5 mln USD

Ciekawą propozycją dla osundefinedb z grubym portfelem są też tzw. Floating Seahorses, a więc pływające domy, zaprojektowane przez pracownię Kleindienst Architects. Obiekty dryfują nieopodal wybrzeży Dubaju. Najdroższa willa tego typu została wystawiona na sprzedaż na stronie Property Finder za nieco ponad 5,5 mln USD. Ma 372 mkw., trzy sypialnie i dwie łazienki. Jednak to nie przestrzeń czyni ten projekt wyjątkowym, a widok z okna. Jeden z poziomundefinedw znajduje się bowiem pod wodą.

Ekskluzywny Floating seahorse

Widok na głębiny

fot. https://gulfbusiness.com

Krocie za holenderski statek mieszkalny

Pisząc o pływających domach nie sposundefinedb pominąć Holandię, gdzie takie rozwiązania są popularne od lat. Jednym z ciekawszych i droższych "egzemplarzy", jakie wystawiono tu na sprzedaż w 2019 r. jest De Friese Franje - stara łundefineddź, zaadoptowana na mieszkanie. Inwestycja udowadnia, że pozornie nieatrakcyjny obiekt można wspaniale wykończyć. Łundefineddź ma 144 mkw., na ktundefinedrych rozmieszczono trzy sypialnie, dwie łazienki oraz salon z kuchnią. Ogłoszenie sprzedaży opublikował portal Sotheby's, a cena nieruchomości to 1,5 mln USD.

Holenderska łundefineddź

Holenderska łundefineddź

fot. www.businessinsider.com

Brytyjska barka za 4,6 mln USD

Podobny pływający obiekt znajduje się w Londynie. Potężna łundefineddź, o powierzchni ponad 460 mkw. to zaadaptowana na mieszkanie, stalowa barka z lat 30-tych XX w. Ma pięć sypialni i trzy łazienki oraz przestronny pokład na dziobie. Łundefineddź jest zacumowana w prestiżowych Dokach Św. Katarzyny, nieopodal Tower of London i Tower Bridge. Ogłoszenie sprzedaży można znaleźć w serwisie www.riverhomes.co.uk. Cena barki to ponad 4,6 mln USD.

Łundefineddź w Dokach św. Katarzyny

Łundefineddź w Dokach św. Katarzyny

fot. https://www.riverhomes.co.uk

Elewacja imitująca fale i loftowe wnętrza

W przypadku tej pływającej rezydencji wzrok przykuwa przede wszystkim jej interesująca architektura - krzywizna domu przywodzi na myśl falowanie wody. Rezydencja z 2006 r, znajduje się w amerykańskim Portland i została zaprojektowana w stylu loftowym, na życzenie klienta. Za projekt odpowiada znany architekt - Robert Harvey Oshatz. Niestety, nie ujawniono jaki był koszt budowy.

Fennell Residence

Fennel Residence

fot. https://archello.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!