Zabytkowy młyn czeka na kupca z milionem funtów.

Nieruchomość jest przystosowana do wynajmu krótkoterminowego. Oferta sprzedaży obejmuje także znajdujący się w sąsiedztwie dom, zamieszkiwany obecnie przez właścicieli posiadłości.

Młyn na sprzedaż

Fot. Daily Mail 

Ta nieruchomość to marzenie. W wiosce Mundesley we wschodniej Anglii, wystawiono na sprzedaż zabytkowy młyn wraz z sąsiadującym domem. Całość wyceniono na 1 mln GBP - podaje brytyjska gazeta Daily Mail. Młyn jest przystosowany do wynajmu krótkoterminowego, natomiast znajdujący się obok dom ma cztery sypialnie, trzy pokoje gościnne i kuchnię. Zamieszkują go na razie obecni właściciele posiadłości - Roger i Andrea Hough. Jeśli wierzyć ich wyliczeniom, wynajem młyna na prowincji to całkiem intratny biznes. Roczne wpływy z najmu mogą sięgać nawet 70 tys. GBP. Dla porównania - średni roczny dochód angielskich gospodarstw domowych w Anglii to 30,8 tys. GBP. 

Młyn w środku

Fot. Daily Mail 

W sezonie letnim, tygodniowy wynajem młyna kosztuje 1 340 GBP. Zimą, za cztery noce trzeba natomiast zapłacić 675 GBP.

Państwo Hough zapewniają, że - mimo ograniczeń, związanych z pandemią COVID-19 - mają rezerwacje na 1/3 przyszłego roku.

Brytyjskie małżeństwo przeniosło się do Mundesley, aby uciec od miejskiego zgiełku i stresów, które dostarczała Rogerowi poprzednia praca. Najpierw zajęli się naprawą domu, a następnie przystąpili do remontu młyna. Początkowo, turyści mogli tylko zwiedzać zabytkowy budynek. Później, małżeństwo zdecydowało się spróbować sił w najmie krótkoterminowym. Obecnie, oboje mają ukończone 70 lat i - jak przyznają - myślą raczej o spokojnej emeryturze niż prowadzeniu biznesu, stąd decyzja o sprzedaży nieruchomości.

 

 

 

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat