Wyspa w cenie mieszkania? To możliwe!

Zobacz rajskie zakątki, dostępne nie tylko dla miliarderów.


O czym przeczytasz?

Sielski zakątek za niecałe pół miliona złotych 

Wyspa Gillis ma 44,5 tys. mkw. i znajduje się na rzece Pinette, nieopodal kanadyjskiego miasta Charlottetown. 

Teren jest porośnięty gęstym lasem, a jego południową część zajmuje plaża, na której można w spokoju poopalać się i zrelaksować. Nudy nie zaznają także miłośnicy aktywności fizycznej. Wyspa idealnie nadaje się do joggingu, zaś po rzece Pinette można popływać kajakiem. W sąsiedztwie znajdują się również nowoczesne pola golfowe.  

Jak podaje Evoluted Studies, ten "kawałek sielskości" kosztuje zaledwie 87 219 funtów, a więc 478 tys. zł. Zakładając, że średnia cena nowego mieszkania w Warszawie to około 10,7 tys. zł, rajska wyspa Gillis będzie Cię kosztować tyle, co 45-metrowy lokal w stolicy.

Wyspa Gillis

Fot. Evoluted Studies

Zachody słońca w klimacie Ameryki Południowej

Tę piękną wyspę o powierzchni 24 tys. mkw., położoną u wybrzeży Belize w Ameryce Południowej możesz kupić za 118 tys. funtów, a więc 646 tys. zł. To tyle, ile trzeba zapłacić w Warszawie za 60-metrowe mieszkanie od dewelopera.

Wyspa znajduje się pięć minut od Rafy Koralowej, drugiej pod względem długości na świecie. W południowej części wyspy jest plaża, z której można podziwiać przepiękne zachody słońca. Oko cieszą także: biały piasek i krystalicznie czyste wody Morza Karaibskiego. To także idealne miejsce dla żądnych wrażeń - można tu m.in. wędkować, nurkować, obserwować wieloryby i żeglować.  


wyspa Ameryki Środkowej

Fot. Evoluted Studies

Bensley Island – czyli kanadyjski cud

Wyspa Bensley znajduje się na terenie kanadyjskiej zatoki Jeziora Huron i oferuje ponad 48 tys. mkw. terenu, bujnie porośniętego białą sosną. 

Co ciekawe, w całej zatoce aż roi się od wysepek - podobno jest ich kilkadziesiąt tysięcy. 

Jak czytamy na stronie Evoluted Studies, Bensley Island znajduje się zaledwie siedem minut od przystani i oferuje spektakularne widoki od wschodu do zachodu słońca. 

Cena tego urokliwego miejsca to 238 tys. funtów (1,3 mln zł), a więc równowartość 120-metrowego mieszkania w Warszawie. 

kanadyjska wyspa

Fot. Evoluted Studies

Wyspa z domem u wybrzeży USA

Ten ukryty "klejnot" o powierzchni 8 tys. mkw. leży około 800 metrów od przystani jachtowej w amerykańskim mieście Drummond w stanie Michigan. Co ważne, nie trzeba się tu budować, gdyż na terenie wyspy znajduje się drewniany dom z dwiema sypialniami, świeżo wyremontowaną łazienką, kominkiem i dużymi oknami, wychodzącymi na zatokę.

Budynek jest otocznony lasem, w którym znajduje się również uroczy, czteroosobowy domek gościnny z poddaszem i kominkiem.

Wyspa zapewnia spektakularne widoki, a w sieci bywa często określana "rajem". 

Ten "nieziemski" kawałek terenu może być Twój za 313 196 funtów (około 1,7 mln zł). Za taką samą kwotę możesz kupić dwa 75-metrowe mieszkania w Warszawie. 

amerykańska wyspa

Fot. Evoluted Studies

Artykuły, które mogą Cię zainteresować