Brytyjscy wynajmujący zostali mocno dotknięci przez pandemię. Ponad połowa z nich odczuła utratę przychodów

Epidemia okazała się dotkliwa dla osób, które na Wyspach Brytyjskich czerpią dochody z wynajmu mieszkań. Niektóry z nich stracili nawet jedną piątą dochodów


O czym przeczytasz?

Angielskie osiedle

Epidemia uderzyła w każdego, w tym rundefinedwnież osoby zajmujące się wynajmem mieszkań. Wielu z nich straciło pokaźną część swoich dochodundefinedw.

Ponad połowa wynajmujących jest na minusie

Więcej niż połowa osundefinedb żyjących z wynajmu mieszkań undefined dokładnie 56 proc. - odczuła spadek dochodundefinedw w czasie pandemii undefined wynika z badania National Residential Landlords Association, na ktundefinedre powołuje się serwis propertywire.com.

Więcej niż co dziesiąty szacuje, że w wyniku epidemii stracił jedną piątą wpływundefinedw z czynszundefinedw.

Wielkość strat jest rundefinedżna. Spośrundefinedd tych, ktundefinedrzy odczuli utratę dochodundefinedw, więcej niż połowa szacuje ten ubytek na więcej niż 1 tys. funtundefinedw (czyli blisko 5 tys. zł), a co piąty mundefinedwi o stracie przekraczającej 5 tys. funtundefinedw (czyli 25 tys. zł). Ponad jedna trzecia z tych, ktundefinedrzy finansowo ucierpieli na pandemii, mundefinedwią, że ich straty narastają.

Wynajmujący chcą reakcji rządu

Zdaniem przedstawicieli NRLA, sytuacja już dojrzała do tego, aby do akcji wkroczył rząd, bo długi brytyjskich najemcundefinedw rosną.

- Zakaz eksmisji osundefinedb uchylających się od płacenia czynszu oznacza, że długi nierzetelnych najemcundefinedw się powiększają i w rezultacie maleją szanse na to, aby kiedykolwiek je oni spłacili. To zaś sprawi, że więcej wynajmujących może utracić mieszkania undefined powiedział Ben Beadle, dyrektor naczelny NRLA, cytowany przez propertywire.com.

Jego zdaniem, konieczny jest pakiet pomocowy dla wynajmujących, ktundefinedry obejmowałby wsparcie finansowe, dzięki ktundefinedremu zadłużeni wskutek pandemii najemcy byliby w stanie spłacić swoje długi.

Pomogłyby pożyczki

Zdaniem specjalistundefinedw, angielskie władze w kwestii rozwiązania problemu długundefinedw najemcundefinedw mogliby skorzystać z rozwiązań zastosowanych w innych częściach Wielkiej Brytanii.

- Anglia nie wprowadziła programu pożyczek dla borykających się z problemami najemcundefinedw, dzięki ktundefinedrym mogliby oni zapłacić czynsz. Takie rozwiązanie zastosowano w Szkocji czy Walii undefined powiedział Franz Doerr, dyrektor generalny platformy płatności za wynajem flatfair.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!