Wszystkie rezydencje prezydenta

Przez swojej zamiłowanie do nieruchomości, Joe Biden był niegdyś uznawany za najbiedniejszego senatora.


O czym przeczytasz?

Joe Biden

Joe Biden ma ogromną słabość do nieruchomości. Jak podaje portal Townandcountrymag.com, kiedyś to właśnie z ich powodu, uznawany był za jednego z najbiedniejszych senatorów. Nazywano go nawet „Middle Class Joe”. Dlaczego? Zamiłowanie do nieruchomości nie pozwoliło nowemu prezydentowi USA zgromadzić pokaźnego majątku. Przez wiele lat kupował posesje, na które nie było go stać. Zaciągał więc kolejne pożyczki. Sytuacja finansowa Bidena niejednokrotnie była bardzo słaba. Dla przykładu - według Forbesa - w 2014 r. miał on na rachunku oszczędnościowym około 1 000 USD, jednocześnie będąc zadłużonym na 780 tys. USD. Kondycja finansowa Bidena znacząco się poprawiła w kolejnych latach, głównie dzięki płatnym wystąpieniom obecnego prezydenta-elekta i zyskom z napisanych książek. Forbes szacuje, że obecnie majątek Bidenów wynosi 9 mln USD, z czego około 4 mln USD pochodzi właśnie z nieruchomości.

Zobacz wybrane rezydencje z kolekcji nowego przywódcy USA:

Dom w Greenville wart nawet 2 mln USD

Według portalu Zillow, w 1996 r. Bidenowie kupili cztery akry ziemi w Greenville w stanie Delaware. Na terenie - za który zapłacili 350 tys. USD - stanął dom o powierzchni prawie 640 mkw. Szacuje się, że posiadłość może być teraz warta od 1 do prawie 2 mln USD. Jak podaje serwis Townandcountrymag.com, prezydent-elekt zastanawiał się nad sprzedażą domu, gdy jego syn Beau walczył z rakiem i nie wykluczał, że będzie musiał zrezygnować z pracy w prokuraturze generalnej. Gdy rzeczywiście został zmuszony do szukania kupca na swoją posiadłość, Barack Obama zaoferował mu pożyczkę. Według informacji Forbesa, dom w Greenville nadal jest obciążony kredytem hipotecznym na kwotę 540 tys. USD.

Dom Bidenów w Greenville

Fot. www.townandcountrymag.com

Sześć sypialni i widok na ocean

W 2017 r. Bidenowie kupili dom w Rehoboth w stanie Delaware za 2,7 mln USD. Posiadłość z widokiem na Ocean Atlantycki ma sześć sypialni, a w ogrodzie znajdują się również: odrębna kuchnia, grill i miejsce na ognisko. Małżeństwo spełniło jednocześnie swoje marzenie o posiadaniu domu blisko plaży.

Dom Bidena w Rehoboth

Fot. www.townandcountrymag.com

Tu szlifowano kampanię wyborczą 

Ten dom - w Greenville w stanie Delaware - Joe Biden kupił w 1974 r., po śmierci swojej pierwszej żony i córki. Jak podaje Townandcountrymag.com, nieruchomość o powierzchni 930 mkw. kosztowała go wówczas 185 tys. USD. Posesja służyła jako siedziba sztabu, pracującego przy jego pierwszej kampanii prezydenckiej. W 1996 r. Biden sprzedał dom za 1,2 mln USD.

Dom Bidena w Greenville

Fot. www.townandcountrymag.com

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować