Wszystkie rezydencje Kamali Harris

Nowa wiceprezydent Stanów Zjednoczonych - podobnie jak Joe Biden - to entuzjastka inwestowania w nieruchomości. Zobacz jej kolekcję.


O czym przeczytasz?

Kamala Harris

Niedawno pisaliśmy o tym, że Joe Biden to prawdziwy entuzjasta inwestowania w nieruchomości. Jak się okazuje, jego zastępczyni – Kamala Harris ani trochę nie ustępuje mu pod tym względem. 

Portal townandcountrymag.com podał, co wiadomo o jej domach: dwóch w Kalifornii i jednym w Waszyngtonie. Zaglądamy także do dwóch rezydencji, które otworzyły drzwi przed Kamalą Harris wraz z objęciem przez nią funkcji wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.

Loft w San Francisco z okazji nominacji na pierwszą prokurator

W 2004 r., gdy Kamala Harris została pierwszą prokurator generalną w San Francisco, kupiła tu apartament za prawie pół miliona dolarów. Według szacunków portalu Zillow, od tamtego czasu jego wartość niemal się podwoiła. Jak podaje serwis townandcountrymag.com, loft o powierzchni 93 mkw. znajduje się w dzielnicy SoMa (South of Market), gdzie swoje siedziby mają m.in. takie firmy jak Uber, Airbnb czy Salesforce.

San Fransisco

Fot. townandcountrymag.com

Dom, kupiony przez męża w sąsiedztwie celebrytów

W 2012 r. - a więc dwa lata przed ślubem z Kamalą Harris, prawnik Doug Emhoff, kupił dom o powierzchni 325 mkw. w eleganckiej dzielnicy Brentwood w Los Angeles, gdzie swoje rezydencje mają m.in. aktorka Gwyneth Paltrow czy koszykarz LeBron James. Nieruchomość ma cztery sypialnie i basen. Według Zillow, dom jest obecnie wart 5 mln dolarów.   

Dom Tamali Harris w Kaliforni

Fot. townandcountrymag.com

Wybór do Senatu i kolejna inwestycja

W 2017 r., gdy Kamala Harris została wybrana do Senatu, kupiła dwupokojowy apartament o powierzchni 158 mkw. w Warszyngtonie. Zapłaciła za niego 1,7 mln dolarów. Mieszkanie znajduje się w kompleksie Westlight, położonym zaledwie milę od Białego Domu. Budynek jest certyfikowany w systemie LEED, ma basen na dachu, centrum fitness i całodobowy concierge. 

Westlight w Waszyngtonie

Fot. townandcountrymag.com

Blair House, czyli najbardziej luksusowy hotel na świecie 

Obecnie, Kamala Harris i Doug Emhoff przebywają w domu tymczasowym - Blair House w Waszyngtonie, gdyż oficjalna rezydencja wiceprezydenta w Naval Observatory, jest modernizowana. Blair House został zbudowany w XIX-w., ma 6,5 tys. mkw. i składa się z czterech budynków. W środku znajduje się 119 pokoi, 14 sypialni i 35 łazienek. Rezydencja bywa nazywana domem gościnnym prezydenta. Joe Biden spędził w niej noc, poprzedzającą inaugurację, a Harry Truman mieszkał w niej, gdy Biały Dom był remontowany.

Blair House bywa też nazywany najbardziej ekskluzywnym hotelem na świecie. Gościł m.in. takie osobistości jak Margaret Thatcher, Wladimir Putin czy Justin Trudeau. 

Blair House

Fot. townandcountrymag.com

Number One Observatory Circle - oficjalną rezydencją wiceprezydentów USA

Kiedyś wiceprezydenci USA mieszkali we własnych domach, jednak ich zabezpieczenie stawało się coraz trudniejsze i bardziej kosztowne. Zdecydowano zatem o ustanowieniu oficjalnej siedziby wiceprezydenta. W 1974 r. Kongres zezwolił na remont rezydencji Number One Observatory Circle, znajdującej się na terenie Obserwatorium Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. Jak podaje serwis townandcountrymag.com, trzy lata później, jako pierwszy wprowadził się do niego wiceprezydent Walter Mondale.

Dom został zbudowany pod koniec XIX wieku. Charakteryzuje się asymetrycznymi planami pięter, okrągłymi pokojami w wieżyczkach i rozległymi werandami. Trzypiętrowa rezydencja ma ponad 850 mkw. i znajduje się na 12 akrach ziemi. 

Wszyscy byli wiceprezydenci USA nadali posiadłości swój osobisty charakter, np. George H.W. Bush pozostawił po sobie ścieżkę do biegania, Dan Quayle - basen, a Dick Cheney - jak się powszechnie uważa - po atakach z 11 września 2001 r. zbudował tu podziemny bunkier.

Naval Observatory

Fot. townandcountrymag.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować