Willa Versace jest na sprzedaż. Kwota szokuje, a wnętrza zachwycają przepychem

Tę imponującą willę urządził sam Gianni Versace ­– legenda świata mody. Obecni właściciele odrestaurowali ją z niebywałą troską. Rezydencja w stylu włoskiego baroku zaprasza do królewskiego życia za 70 milionów dolarów.


O czym przeczytasz?

Rezydencja z długą historią

Posiadłość wybudowano w 1950 roku obok Central Parku, w pobliżu Piątej Alei. Versace, nieżyjący już potentat mody, kupił ten budynek w 1995 roku za 14 mln dolarundefinedw. Następnie całkowicie przeprojektował wnętrze w stylu włoskiego baroku, do ktundefinedrego często odwoływał się w swoich kolekcjach. Dla wielu willa jest mistrzostwem designu. Są i tacy, ktundefinedrzy nazwą ją kiczem. Z pewnością jednak rezydencja jest niezwykle spundefinedjna ze stylem legendy mody.

Schody w willi Versace /fot. Sotheby's

Co w niej znajdziemy?

Sześć pięter undefined każde wykończone w nieco innym stylu. Na nich siedem sypialni i dziesięć łazienek. Na podłodze włoski marmur i austriackie parkiety, na sufitach i ścianach mozaiki. Na uwagę zasługują także pięknie zdobione kominki i imponujące łazienki.

Jedna z 10 łazienek /fot. Sotheby's

Legendarny gust projektanta

Pierwsze cztery piętra odzwierciedlają legendarny gust projektanta. Dwa ostatnie poziomy zostały zaprojektowane przez pundefinedźniejszych właścicieli w stylu bardziej swobodnym. Mieszczą się tu cztery sypialnie, dwie łazienki, pokundefinedj gier z bilardem oraz pokundefinedj medialny w stylu marokańskim.

Pokundefinedj gier /fot. Sotheby's

Na uwagę zasługują rundefinedwnież wszystkie metalowe elementy, takie jak balustrady balkonundefinedw i tarasundefinedw czy zewnętrzne kraty okienne. Wszystko to jest dziełem rzeźbiarki Gabrielle Shelton.

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyjątkowo o byciu w Domu - Zuzanna Ziomecka i Jacek Santorski

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej rozmowy redaktor naczelnej mieszkanie.pl, Zuzanny Ziomeckiej z Partnerem zarządzającym ds. integralności biznesu HRE Investments, Jackiem Santorskim. Na podstawie modelu Billa George'a, profesora z Harvardu opowiadają o etapach życia i pojawiających się w nim wzlotach i upadkach, a następnie odnoszą to do etapów bycia w Domu. Na pewno każdy z Państwa odnajdzie w tym modelu część siebie i swojego życia.

Advertisement