Warszawska Białołęka. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Białołęka jest tania. Do niedawna było to jedynym argumentem do zamieszkania w tej stołecznej dzielnicy. Cóż, to poniekąd wciąż prawda, bo Białołęka w porównaniu z innymi dzielnicami oferuje więcej za mniej, ale nie dotyczy to wyłącznie metrażu


O czym przeczytasz?

Białołęka dzielnica dla Ciebie

Dziś Białołęka to szybko rozwijająca się część Warszawy, ktundefinedra stara się być nie tylko tania, ale i atrakcyjna do życia dla swoich mieszkańcundefinedw. Nadal nie jest jeszcze idealnie, ale kupując mieszkanie czy dom, trzeba myśleć o inwestycji w perspektywie kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat. Każda nowa dzielnica boryka się początkowo z tymi samymi problemami. Przede wszystkim z niedoskonałą komunikacją i brakiem właściwej do życia infrastruktury. Mieszkańcy skarżą się na zbyt małą liczbę szkundefinedł, przedszkoli i punktundefinedw usługowych. I rzeczywiście, w przypadku Białołęki, jeszcze kilkanaście lat temu, gdy jej popularność na mapie Warszawy dopiero zaczynała rosnąć, mieszkańcy narzekali na słabą komunikację z centrum Warszawy i niezbyt imponującą liczbę ważnych z punktu widzenia mieszkańcundefinedw punktundefinedw usługowo-handlowych i placundefinedwek oświaty. To się jednak zmieniło.

Mieszkanie na Białołęce. Tu żyje się wygodniej!

Wraz z oddaniem do użytku mostu Pundefinedłnocnego w 2012 roku, mieszkańcy Białołęki poczuli znaczną poprawę. Czas dojazdu do centrum Warszawy znacznie się skrundefinedcił. Dzięki przeprawie na drugą stronę miasta w kilka minut można bezproblemowo dojechać do stacji metra Młociny, a stamtąd dostać się w krundefinedtkim czasie do Śrundefineddmieścia czy na Służewiec, gdzie mieści się biurowe centrum stolicy.

W ostatnich kilkunastu latach przybyło na Białołęce nie tylko nowych osiedli mieszkaniowych, ale i rozwinęła się infrastruktura. Powstaje coraz więcej żłobkundefinedw, szundefinedł i przedszkoli. Jest coraz więcej sklepundefinedw, drobnych punktundefinedw usługowych i miejsc do spędzania wolnego czasu. W 2017 roku oddano do użytku Galerię Pundefinedłnocną, ktundefinedra mieści się przy ulicy Światowida. To nowoczesne, przyjazne centrum handlowe, w ktundefinedrym można nie tylko zrobić zakupy i coś zjeść, ale też obejrzeć film, bo na terenie galerii działa multipleks. Jeśli w Galerii Pundefinedłnocnej czegoś zabraknie, mieszkańcy Białołęki mogą błyskawicznie znaleźć się w Galerii Młociny, do ktundefinedrej szybko i wygodnie dojeżdża się, korzystając z mostu Pundefinedłnocnego.

Dlaczego dziś warto kupić mieszkanie na Białołęce?

Białołęka przestała być sypialnią. Dziś, żeby załatwić sprawy dnia codziennego, nie trzeba opuszczać dzielnicy. Dzielnica oferuje wszystko, czego potrzeba do życia i wciąż się rozwija, więc jeśli ktoś rozważa kupienie nieruchomości na Białołęce, nie musi iść na zbyt wiele kompromisundefinedw. Już jest wygodnie, a będzie jeszcze łatwiej. Władze dzielnicy pracują nad kolejnymi uławieniami w komunikacji miejskiej. Powstają nowe linie tramwajowe i nowe przystanki. Włodarze i deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę, że im bardziej atrakcyjna dzielnica, tym bardziej rośnie jej prestiż, a co za tym idzie, rosną ceny nieruchomości.

W ostatnich latach, po gwałtownych wzrostach cen nieruchomości, jest coraz trudniej o naprawdę okazyjną ofertę. Jednak na Białołęce to wciąż bardziej prawdopodobne, niż w innych częściach Warszawy.

Najlepsze oferty mieszkań i domundefinedw na Białołęce znajdziesz na mieszkanie.pl

Trzeba też pamiętać o tym, że za kilkanaście lat Białołęka nie będzie już postrzegana wyłącznie przez pryzmat ceny. Wystarczy spojrzeć na Białołękę jak na Kabaty. Na początku istnienia Kabaty były traktowane jak nieprzyjazna dla mieszkańcundefinedw sypialnia na końcu świata. Jednak z czasem, gdy powstało metro, sytuacja diametralnie się zmieniła. Nawet mieszkania kupione za grosze dekady temu kosztują krocie, a Kabaty czy cały Ursynundefinedw, uchodzą za idealne miejsce do życia. Podobnie będzie z Białołęką. Można być pewnym, że każda złotundefinedwka wydana dziś na nieruchomość na Białołęce, to dobrze i pewnie zainwestowane pieniądze.

Kto powinien pomyśleć o nieruchomości na Białołęce?

Białołęka nie jest już super tania, ale wciąż jest tańsza niż na przykład Mokotundefinedw czy Śrundefineddmieście. Nadal więc jest to dobry adres dla ludzi szukających większych metraży w akceptowalnych cenach. Powinni więc pomyśleć o niej młodzi warszawiacy, ktundefinedrzy właśnie założyli rodzinę lub w najbliższym czasie planują to zrobić. Dzielnica jest coraz bardziej atrakcyjna dla rodzin z małymi dziećmi. To oczywiście nie tylko zasługa centrundefinedw handlowych. Na terenie Białołęki powstaje coraz więcej miejsc do aktywnego wypoczynku. Łatwiej tu o nowoczesny i bezpieczny plac zabaw czy ścieżkę rowerową. Z racji położenia, Białołęka to doskonałe miejsce wypadowe.

Łatwo stąd wybrać się w weekend do lasu czy spędzić fantastyczny czas nad wodą, bo dotarcie stąd do Zalewu Zegrzyńskiego zajmuje samochodem zaledwie nieco ponad kwadrans. Niewiele dłużej czasu spędzimy na dojeździe do Kampinoskiego Parku Narodowego, ktundefinedry jest fenomenalnym miejscem dla fanundefinedw przyrody i miłośnikundefinedw sportu, zwłaszcza dla biegaczy i rowerzystundefinedw. Ci ostatni mają na Białołęce coraz więcej bezpiecznych ścieżek rowerowych i jeśli tylko nie mają zamiaru ruszać się poza dzielnicę, weekend mogą spędzić nad Wisłą, nad ktundefinedrą można spędzić dzień w ruchu, bawiąc się, grając i odpoczywając na plaży. To doskonałe miejsce zarundefinedwno dla rodzin z dziećmi, jak i dla pozostałych mieszkańcundefinedw, ktundefinedrzy chcą odpocząć w ciszy od zgiełku, gdzieś na łonie natury i blisko wody.

Białołęka nie tylko dla oszczędnych

Dla wielu nabywcundefinedw jednym z podstawowych kryteriundefinedw kupowania nieruchomośći jest bezpieczeństwo. Wszyscy, ktundefinedrym zależy na bezpieczeństwie najbliższych, powinni rozważyć zamieszkanie na Białołęce. To dzielnica, ktundefinedra przoduje pod względem bezpieczeństwa w Warszawie. Od lat notuje się tu najmniejszą liczbę przestępstw przeciwko mieniu. Kradzieże zdarzają się sporadycznie, podobnie zresztą jak rozboje czy poważniejsze przestępstwa. Nie trzeba strzeżonego, grodzonego osiedla i podziemnego garażu, by kupując mieszkanie na Białołęce martwić się o majątek i bezpieczeństwo najbliższych. Każdy, kto wie, jak cenny jest święty spokundefinedj, powinien uwzględnić Białołękę w swoich planach inwestycyjnych. Niezależnie od tego, na jak długo planuje tu zamieszkać. Z czasem jednak może tylko zyskiwać.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!