Będzie więcej czasu na znalezienie prezentów. W grudniu będą trzy niedziele handlowe

Ci, którzy mają problem ze znalezieniem prezentów na Święta, będą mieli więcej czasu. W grudniu wszystkie niedziele przed Bożym Narodzeniem będą handlowe


O czym przeczytasz?

Będzie więcej czasu na zakup prezentów

Obostrzenia w handlu, jakie rząd wprowadził na przełomie października i listopada, sprawiły, że wiele osób ma problem z zakupem prezentów na Święta.

Będzie zmiana

Mamy więc dla nich dobrą wiadomość – rząd chce, aby wszystkie grudniowe niedziele przed Świętami były niedzielami handlowymi. Obecne przepisy wprawdzie mówią, że sklepy będą otwarte tylko 13 i 20 grudnia, ale już jest gotowy projekt ustawy, która doda jeszcze jedną niedzielę – 6 grudnia.

Odpowiedni przepis znalazł się w projekcie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach, związanych z przeciwdziałaniem COVID-19. Jeden z jej artykułów zawiera zapis, że 6 grudnia nie obowiązuje ograniczenie w handlu w niedzielę.

Czy zdążą z uchwaleniem?

Sam zapis to jednak za mało, aby 6 grudnia był niedzielą handlową. Projekt musi zostać przyjęty przez rząd, potem uchwalony przez Sejm i Senat i wreszcie podpisany przez prezydenta. I to wszystko powinno zostać zrobione w ciągu 10 dni, co może się okazać bardzo trudne.

Gdyby jednak się udało, to mielibyśmy o jeden dzień więcej na znalezienie prezentów. Ten jeden dzień to niby niewiele, ale zawsze coś w sytuacji, kiedy praktycznie przez prawie cały listopad większość sklepów była zamknięta. Dopiero od soboty mają ruszyć sklepy odzieżowe czy inne, których nie zaliczono wcześniej do sprzedających podstawowe produkty czy usługi. A zwykle w nich właśnie szukamy drobiazgów, które chcielibyśmy podarować najbliższym pod choinką.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat