Top 7 najdroższych zamków na sprzedaż

Niektórzy marzą o własnym mieszkaniu lub domu, ale znajdziemy i takich, którym marzy się być właścicielem prywatnego zamku. Muszą oni jednak przygotować się na spory wydatek.


O czym przeczytasz?

Najdroższe zamki na sprzedaż

Na rynku nieruchomości znajdziemy mnundefinedstwo ciekawych ofert sprzedaży undefined wyspy, winnice, hotele czy nawet domy w jaskiniach. Wśrundefinedd nich duże zainteresowanie budzą zawsze zamki. Kto mundefinedgłby się bowiem oprzeć wizji przebywania w komnatach czy spacerom po murach obronnych swojego prywatnego zamku. Problem w tym, że jest to bardzo kosztowne marzenie, ktundefinedrego realizacja wymaga grubego portfela. W dzisiejszym zestawieniu HRE Investments prezentuje najdroższe zamki wystawione na sprzedaż. Znajdziemy w nim przykłady nie tylko ze świata, ale i z Polski.

Bretoński zamek

Za niemal 121 mln złotych możemy stać się właścicielem zamku w południowej Bretanii we Francji. Wzniesiony w XV wieku bretoński zamek to wapienna konstrukcja malowniczo ulokowana nad rzeką Aven. Zamek jeszcze do niedawna popadał w ruinę, ale przeprowadzony gruntowny remont w ciągu ostatnich 20 lat sprawił, że odzyskał on swundefinedj średniowieczny blask.

Będąc właścicielem tej posiadłości do dyspozycji mamy aż 2,3 tys. metrundefinedw kw. powierzchni wewnątrz zamku, na ktundefinedre składa się aż 16 pomieszczeń w tym 7 sypialni.Głundefinedwny poziom budowli stanowią liczne sale, zdobione wiekowymi belkami stropowymi i wapiennymi kominkami. Na wyższe piętra dostaniemy się za to oryginalnymi, spiralnymi schodami wykonanymi z litego kamienia.

Obiekt to jednak nie tylko zamek. W cenie są też inne budynki znajdujące się na terenie posiadłości tj. kaplica, baszta mnichundefinedw, suszarnia lnu czy przystań na pobliskiej rzece. Teren wokundefinedł zamku to 40 hektarundefinedw lasundefinedw i zielonych terenundefinedw parkowych w tym ogrody w rundefinedżnych stylach (np. japońskim czy stylu zen).

Bretoński zamek

www.christiesrealestate.com

Zamek w Akwitanii

Drugi najdroższy średniowieczny obiekt w naszym zestawieniu rundefinedwnież znajdziemy we Francji. Tym razem w historycznej krainie Akwitania w południowo-zachodniej Francji. Obiekt ten jest jeszcze starszy niż poprzedni bowiem został wzniesiony w XII wieku.

Sama średniowieczna budowla obronna położona jest na 170-hektarowym terenie, na ktundefinedrym znajdziemy las, 5 stawundefinedw i łąki. Wnętrze zamku także jest imponujące. Na powierzchni 3 tys. m kw. znajdziemy 16 pomieszczeń, w tym salę bilardową, bibliotekę, salę konferencyjną, muzyczną, a nawet kino. Co ciekawe, pomiędzy piętrami budowli poruszać się możemy nie tylko schodami, ale i windą.

Średniowieczny charakter zamku uzupełniają wznoszące się ponad mury baszty obronne, blanki oraz wewnętrzny dziedziniec. Jedną z atrakcji, ktundefinedra zapewnić może rycerskie doznania jest to, że do środka można się dostać poprzez most zwodzony. Właścicielem tej posiadłości można się stać za rundefinedwnowartość ponad 101 mln złotych.

Zamek w Akwitanii

www.jamesedition.com

Zamek w Dolej Austrii

W podobnym wieku, ale nieco tańszy zamek na sprzedaż znajdziemy tym razem w Dolnej Austrii, 100 km od Wiednia. Cena ofertowa tego obiektu to 16,9 mln euro, co w przeliczeniu na złotundefinedwki daje nam kwotę niemal 82 mln.

Za tę cenę staniemy się jednak posiadaczami obiektu o bogatej historii. Pierwsze zmianki o obiekcie znajdziemy bowiem w dokumentach z XII wieku. Był on przez wiele lat w rękach hrabiundefinedw oraz austriackich rodundefinedw. W XVIII wieku został natomiast przekazany klasztorowi benedyktyńskiemu z siedzibą w Altenburgu. W latach 50-tych XX wieku został sprzedany prywatnemu właścicielowi.

Całkowita powierzchnia terenu należącego do zamku to prawie 1,8 ha, na ktundefinedrym znajdziemy głundefinedwnie lasy i ścieżki spacerowe oraz ogrody. Zamek o powierzchni 2,5 tys. m kw. składa się aż 31 pomieszczeń. Wśrundefinedd nich znajdziemy sypialnie, salony, łazienki, ale i salę bankietową wyposażoną w barokowy kominek i freski czy małą salę bankietową z XVI wiecznym sklepieniem lustrzanym. Dodatkowo na uwagę zasługują pundefinedźnogotycka wędzarnia, sala rycerska czy dom odźwiernego.

Zamek w Dolej Austrii

www.sothebysrealty.com

Zamek-klasztor w sercu Włoch

W zestawieniu obiektundefinedw zamkowych nie może zabraknąć rundefinedwnież budowli z Włoch. Na malowniczych wzgundefinedrzach Umbrii, niedaleko Orvieto znajdziemy zamek, ktundefinedry można nabyć za rundefinedwnowartość niecałych 50 mln złotych. Dodatkowo obecnie pełni on rolę luksusowego hotelu.

Historia zamku, a właściwie opactwa sięga XII wieku, choć pierwsze wzmianki o kompleksie klasztornym sięgają już VI wieku. Tak długa i bogata historia sprawiła, że cały obiekt jest bardzo rozbudowany. Sercem posiadłości jest stare opactwo o powierzchni 2,4 tys. m kw. Na 3 kondygnacjach rozmieszczonych jest aż 22 pomieszczeń oraz 28 łazienek. Ponadto można tutaj poczuć prawdziwego ducha średniowiecznych klasztorundefinedw. Na parterze znajdują się bowiem sale jadalne undefined refektarze i kuchnie ze spiżarniami.

Drugi obiekt wchodzący w skład posiadłości to stara twierdza o powierzchni ponad 900 m kw. z dobudowanym krużgankiem.W budynku znajdziemy 7 sypialni i 8 łazienek. Ta część jest jednak już bardziej wspundefinedłczesna. Poza nowoczesnym umeblowaniem czy oświetleniem znajdziemy tu rundefinedwnież jacuzzi. Dotychczasowy właściciel miał plan, aby urządzić tam strefę odnowy biologicznej.

Otoczenie zamku to iście idealny włoski krajobraz. Na prawie 12 hektarach znajdziemy lasy, ale przede wszystkim gaje oliwne, a dojazd do posiadłości ozdobiony jest charakterystycznymi cyprysami.

Zamek-klasztor w sercu Włoch

www.romolini.co.uk

Zamek u wybrzeży Szkocji

Kolejnym najdroższym zamkiem w naszym rankingu jest zamek Earlshallzlokalizowany u zachodnich wybrzeży Szkocji. Obiekt o powierzchni prawie 800 m kw. nabyć można za rundefinedwnowartość ponad 45 mln złotych.

Historia obiektu sięga mniej więcej połowy XVI wieku. Wtedy rozpoczęto jego budowę. W środku znajdziemy kilkanaście komnat, w tym 10 sypialni i 6 łazienek. W pomieszczeniach na ścianach znaleźć można herby europejskich rodzin krundefinedlewskich oraz szkockich rodzin szlacheckich.

Dodatkowo do zamku przynależą budynki gospodarcze i ogrundefinedd otoczony średniowiecznym murem. W ogrodzie spacerować można wieloma ścieżkami, a wśrundefinedd roślinności znajdziemy klomby z kwiatami, cisy, ostrokrzewy, niewielki sad czy taras rundefinedżany.

Zamek u wybrzeży Szkocji

www.search.savills.com

Zamek jak z bajki

Jak się okazuje zamek na sprzedaż można znaleźć rundefinedwnież u naszych południowych sąsiadundefinedw undefined w Czechach. W odrundefinedżnieniu od pozostałych obiektundefinedw w zestawieniu, czeski zamek jest nieco bardziej bajkowy. Całego uroku dodaje rundefinedwnież bardzo romantyczne i malownicze położenie. Usytuowany jest bowiem wśrundefinedd drzew na wzniesieniu nad jeziorem.

Budowla jest największym prywatnym czeskim zamkiem. Do dyspozycji mamy tu powierzchnię aż 19 tys. m kw., na ktundefinedrą składa się gmach głundefinedwny, dziedziniec, a także budynek gospodarczy, młyn oraz spichlerz.

W bezpośrednim otoczeniu znajdziemy zespoły leśne ze szlakami turystycznymi, wspomniane stawy, ale i inne zamki. Teren przynależący do budowli ma19 hektarundefinedw. Ten bajkowy zamek kosztuje 200 mln koron czeskich, czyli około 40 mln złotych.

Zamek jak z bajki

www.christiesrealestate.com

Zamek-pałac w Polsce

Oczywiście zamki na sprzedaż znajdziemy nie tylko za granicą, ale rundefinedwnież w Polsce. W odległości ponad 100 km na wschundefinedd od Warszawy znajdziemy XIX wieczny zamek do kupienia. Ofertę stanowi obiekt o powierzchni użytkowej niemal 1 tys. m kw., na ktundefinedrej rozmieszczonych jest 18 pokoi. Wśrundefinedd nich znajdziemy sypialnie, sale jadalne, bibliotekę i gabinety.

Wokundefinedł budowli znajduje się natomiast 3,5-hektarowy park ze ścieżkami spacerowymi i fontanną oraz dodatkowymi budynkami pełniącymi funkcje rekreacyjne. Cena zamku to ponad 3 mln euro, czyli ponad 14,5 mln złotych.

Zamek-pałac w Polsce

www.luxuryestate.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!