Top 7 najdroższych hoteli na sprzedaż

Nie nasyciłeś się wakacyjnymi wyjazdami? Może chciałbyś zająć się tym biznesem na poważnie i zostać hotelarzem? Niektóre hotele potrafią kosztować bajońskie sumy idące w setki milionów, a nawet miliardy złotych.


O czym przeczytasz?

Najdroższe hotele na sprzedaż

Setki apartamentundefinedw, niesamowite widoki, prywatne spa czy lokalizacja w centrach znanych miast turystycznych undefined to tylko kilka zalet najdroższych hoteli, ktundefinedre są dziś dostępne na sprzedaż. Listę takich właśnie obiektundefinedw przygotował HRE Investments z okazji zakończenia wakacji.

Hotel z widokiem na Central Park

Najdroższym hotelem wystawionym obecnie na sprzedaż jest obiekt w Nowym Jorku. Nieruchomość można nabyć za 534 mln dolarundefinedw. W przeliczeniu na złotundefinedwki jest to kwota aż 2,5 mld złotych.

Zlokalizowany w samym sercu Nowego Jorku hotel składa się z 230 apartamentundefinedw gościnnych, z czego 40 z nich stanowią apartamenty luksusowe. Dodatkowo w obiekcie znajdziemy niemal 200 metrundefinedw kwadratowych zagospodarowanych jako sale konferencyjne oraz imprezowe. Poza tym goście tego obiektu hotelowego mogą skorzystać z centrum fitness ze strefą spa, restauracji oraz baru.

Hotel z widokiem na Central Park

Central Park (Nowy Jork), źrundefineddło: www.prestigeproperty.co.uk

Hotel w Wiecznym Mieście

Drugim najdroższym hotelem dostępnym w sprzedaży jest obiekt zlokalizowany w centrum Wiecznego Miasta, czyli w Rzymie. Cena wywoławcza tej włoskiej nieruchomości wynosi 400 mln euro, czyli prawie 2 mld złotych.

Ekskluzywny obiekt turystyczny położony jest nieopodal słynnej i tłumnie odwiedzanej przez turystundefinedw fontanny di Trevi. Z okien apartamentundefinedw podziwiać można natomiast Villę Borghese, ktundefinedra stanowi zespundefinedł pałacowo-parkowy położony na jednym z siedmiu rzymskich wzgundefinedrz.

Cały hotel składa się z ponad 170 apartamentundefinedw o rundefinedżnej wielkości undefined począwszy od mniejszych pokoi, poprzez apartamenty deluxe, prezydenckie, a kończąc na krundefinedlewskich. Na gości czeka rundefinedwnież elegancki bar i restauracja w stylu amerykańskim oraz centrum kongresowe z 20 salami, ktundefinedre mogą pomieścić do 800 osundefinedb.

Hotel w Wiecznym Mieście

Fontanna di Trevi (Rzym), źrundefineddło: www.prestigeproperty.co.uk

Włochy w Dubaju

Pozostając we włoskim stylu, ale przenosząc się do Zjednoczonych Emiratundefinedw Arabskich znaleźć możemy ciekawy hotel na sprzedaż. Przypomina on swoim stylem architektonicznym XVI-wieczny włoski pałac. Budynek jest dosyć unikatowy. Można bowiem odnieść wrażenie, że jest ukryty wśrundefinedd dubajskich drapaczy chmur.

Lokalizacja hotelu może być bardzo kusząca zarundefinedwno dla inwestorundefinedw jak i turystundefinedw. Położony jest on bowiem przy Jaddaf, czyli nabrzeżu nad Zatoką Perską. Jest to miejsce oddalone o 8 minut drogi od najwyższego budynku na świecie undefined Burj Khalifa. Hotel składa się z 22 pokoi oraz tylu samo łazienek.

Metr kwadratowy tej nieruchomości kosztuje ponad 98 tys. złotych. Tak więc cały obiekt, ktundefinedrego powierzchnia wynosi 12 tys. metrundefinedw kw. to wydatek niemal 1,2 mld złotych.

Włochy w Dubaju

Nabrzeże Jaddaf (Dubaj), źrundefineddło: www.jamesedition.com

Pakiet hoteli na Ibizie

Jak się okazuje w ofertach sprzedaży znajdziemy nie tylko pojedyncze obiekty hotelowe, ale i nawet całe kompleksy. Taką okazję znaleźć można na hiszpańskiej Ibizie leżącej w archipelagu Balearundefinedw. Łącznie we wszystkich czterech obiektach znajduje się aż 800 pokoi dla gości, a cena tego hotelowego pakietu wynosi w przeliczeniu na naszą walutę ponad 965 mln złotych.

Wśrundefinedd hoteli znajdziemy jeden 4-gwiazdkowy obiekt. Reszta natomiast to miejsca 3-gwiazdkowe. Budynki posiadają rundefinedżną liczbę apartamentundefinedw. Najwięcej undefined 350 pokoi znajdziemy w hotelu, ktundefinedry znajduje się nieopodal plaży. Goście hotelowi z pewnością nie będą się tu nudzić. Na terenie innego obiektu znajdziemy dwie restauracje, dwa bary, klub nocny, basen, trzy korty tenisowe, boisko oraz siłownię. W pozostałych budynkach oprundefinedcz pokoi hotelowych mamy też jacuzzi, sauny, pole golfowe oraz plac zabaw dla dzieci.

Pakiet hoteli na Ibizie

Ibiza, źrundefineddło: www.prestigeproperty.co.uk

Hotel w Alpach

Na przyszłych hotelarzy z grubymi portfelami czekają też oferty w gundefinedrach. Jedną z takich właśnie propozycji znajdziemy w otoczeniu szwajcarskich Alp, a dokładnie w Zurychu. Na sprzedaż jest tu 4-gwiazdkowy hotel, ktundefinedry składa się z 345 pomieszczeń gościnnych. Obiekt ten jest hotelem biznesowym, dlatego też w środku znajdziemy kilka sal konferencyjnych oraz centrum biznesowe.

Dodatkowo do hotelu przynależą też: restauracja, bar, sala imprezowa, centrum spa i fitness. Tak więc na gości zarundefinedwno biznesowych jak i indywidualnych czeka wiele atrakcji. Ponadto obiekt znajduje się niecałe 5 km od centrum miasta, a z okien apartamentundefinedw można podziwiać rozległe, alpejskie pasma gundefinedrskie.

Cena ofertowa hotelu wynosi 120 mln frankundefinedw szwajcarskich. Przeliczając tę kwotę na polską walutę otrzymamy niemal 580 mln złotych.

Hotel w Alpach

Zurych, źrundefineddło: www.prestigeproperty.co.uk

Kataloński hotel

Kolejnym ciekawym hotelem w naszym zestawieniu jest obiekt w stolicy Katalonii. Cena ofertowa tego obiektu jest wyraźnie niższa niż poprzednich, choć wciąż powalająca. Nieruchomość nabędziemy bowiem za 60 mln euro, czyli rundefinedwnowartość ponad 282 mln złotych.

Zlokalizowany przy jednym z głundefinedwnych placundefinedw Barcelony, u podnundefinedża wzniesienia Montjuundefinedc hotel posiada 180 sypialni. Ten 4-gwiazdkowy obiekt składa się z aż dziewięciu kondygnacji, na ktundefinedre dostać się można windami. Dodatkowo w obiekcie znajdują się restauracja i sale konferencyjne.

Kataloński hotel

Sagrada Familia (Barcelona), źrundefineddło: www.prestigeproperty.co.uk

Hotel na polskim wybrzeżu

A co miałby do zaoferowania nasz kraj? Na przyszłego hotelarza czeka ciekawa oferta w doskonałej lokalizacji w Sopocie. Niewątpliwą zaletą położenia hotelu czy raczej pensjonatu jest bliskość plaży, a tym samym możliwość podziwiania fal Zatoki Gdańskiej. Niedaleko znajduje się także słynna, sopocka promenada Monte Cassino.

Cały obiekt ma powierzchnię niemal 1,1 tys. metrundefinedw kw., na ktundefinedrą składają się trzy kondygnacje oraz piwnica. Na tej powierzchni znajdziemy 27 pokoi gościnnych, restaurację i bar, a także strefę spa. Do obiektu przynależy rundefinedwnież grunt o powierzchni prawie 1,2 tys. metrundefinedw kw. Właścicielem tego sopockiego hotelu można się stać za niecałe 30 mln złotych undefined taką cenę za całość proponuje dotychczasowy właściciel.

Hotel na polskim wybrzeżu

Sopot, źrundefineddło: www.otodom.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!