TOP 5 apartamentów w najwyższych budynkach świata

Apartament w jednym z najwyższych budynków świata – nie każdy może się pochwalić takim aktem własności. Ten luksus sporo jednak kosztuje – w najdroższym przypadku 114 mln złotych.


O czym przeczytasz?

Najwyższe budynki są zazwyczaj najdroższe undefined to chyba nikogo nie powinno dziwić undefined szczegundefinedlnie w przypadku najwyższych budynkundefinedw na świecie. Jest to cena, ktundefinedrą trzeba zapłacić za podziwianie na co dzień panoramy Dubaju czy Nowego Jorku. To niejedyny plus takich budynkundefinedw. Normą są tam prywatne strefy relaksu, centra handlowe w budynkach czy możliwość zjedzenia kolacji w luksusowych restauracjach undefined wszystko pod jednym dachem. To sprawia, że nieruchomości te są unikalne. W dzisiejszym zestawieniu HRE Investments prezentuje podniebne apartamenty, czyli lokale mieszkalne z najwyższych budynkundefinedw świata. Wszystkie łączy to, że ich właściciele chcą się ich pozbyć.

Apartament w najwyższym budynku świata

Burj Khalifa od wielu lat ma miano najwyższego budynku na świecie. Cały ma 828 metrundefinedw (to 3,5 razy więcej niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie). Wewnątrz znajdziemy prawie 564 tys. m kw. powierzchni mieszkalnej i 91,5 tys. metrundefinedw powierzchni biurowej.

W budynku tym odnajdziemy rundefinedwnież apartamenty na sprzedaż. Najdroższym jest w tym wypadku dwupoziomowy penthouse o powierzchni 1,9 tys. m kw. Cena ofertowa apartamentu to 106 mln Dirhamundefinedw Emiratundefinedw Arabskich, czyli w zaokrągleniu 114 mln złotych. Trzeba zaznaczyć, że apartament kupujemy w koncepcji undefinedShell and coreundefined undefined a to oznacza surowy stan wnętrza, czyli kompletnie bez wyposażenia i elementundefinedw wykończenia.

Z apartamentu rozciąga się niesamowity widok na cały Dubaj (360 stopni, bo kupujemy całe piętro). Widoczne są charakterystyczne budynki jak np. Opera Dubajska, The World Islands czy Zaabel Palace. Pośrundefinedd luksusu nie może zabraknąć rozrywki undefined mamy dostęp do wewnętrznego centrum handlowego, kortundefinedw tenisowych, boiska do koszykundefinedwki, basenundefinedw i saun.

Burj Khalifa DubajBurj Khalifa Dubaj

Nocleg w Szanghaju

Kolejnym najwyższym budynkiem na świecie jest Shanghai Tower. Jego wysokość to 623 metry, na co składa się 128 kondygnacji. Wewnątrz znajdziemy 220 tys. metrundefinedw kw. powierzchni użytkowej. Podobnie jak w Dubaju undefined w budynku są obiekty handlowe, rozrywkowe oraz konferencyjne.

W budynku odnaleźć można głundefinedwnie pomieszczenia przeznaczone na biura, tak więc nie kupimy niestety apartamentu do mieszkania, ale za to możemy spędzić tu kilka nocy lub jesienny urlop. Jest to związane z tym, że w Shanghai Tower znajduje się jeden z najwyżej położonych hoteli na świecie. I tak chcąc spędzić wspomniany listopadowy długi weekend (10-13 listopada) w najdroższym apartamencie J Hotel trzeba zapłacić 136,5 tys. złotych za noc za dwie osoby. Cały pobyt kosztowałby nas zatem około 410 tys. złotych.

Cena ta obejmuje apartament o powierzchni 380 metrundefinedw kw. znajdujący się na 98 piętrze. Do tego skorzystać możemy z jacuzzi czy strefy fizjoterapii. Śniadanie i wieczorny koktajl są wliczone w cenę.

Shanghai Tower apartament w hoteluShanghai Tower apartament w hotelu

Manhattan u stundefinedp

Najwyższym budynkiem, w ktundefinedrym można zamieszkać w Nowym Jorku jest budynek Central Park Tower, ktundefinedrego wysokość to 464 m (131 pięter). Budowa zakończona została w 2020 roku, ale deweloperowi zostały jeszcze apartamenty w ofercie. Ceny zaczynają się od 7 mln, a kończą na 66 mln dolarundefinedw. Aby stać się właścicielem tego ostatniego, trzeba dysponować kwotą ponad 260 mln złotych. Za takie pieniądze dostać możemy 5 sypialni oraz 5 łazienek, salon i kuchnię. Całkowita powierzchnia mieszkania to 657 metrundefinedw kw. Takie apartamenty są zlokalizowane na piętrach od 110 do 125. Na mieszkańcundefinedw oprundefinedcz apartamentundefinedw czekają rundefinedwnież restauracje, centrum fitness, spa, basen, sale konferencyjne.

Tyle dowiemy się z oficjalnej strony internetowej dewelopera. W mediach (np. Bloomberg) znajdziemy jednak też informację, że na nabywcundefinedw wciąż czeka najdroższy apartament w tym budynku. Chodzi o penthouse wyceniony na około 150 milionundefinedw dolarundefinedw.

Central Park Tower New York widok Central Park Tower New York widok

Widok na Central Park za 67 mln

Nieopodal Central Park Tower znajduje się inny - konkurencyjny - apartamentowiec. Mowa tutaj o budynku 432 Park Avenue o wysokości 426 metrundefinedw. Ten wieżowiec posiada 96 pięter i został oddany do użytkowania w 2015 roku. W całym budynku mamy 104 apartamenty mieszkalne, a ich ceny w momencie wybudowania wahały się od 7 do 95 mln dolarundefinedw undefined tj. od prawie 28 do 376 mln złotundefinedwek.

Z oficjalnych informacji udostępnianych przez dewelopera wynika, że wciąż na nabywcundefinedw czekają 2 lokale. Najdroższy z nich kosztuje 17 mln dolarundefinedw tj. 67 mln złotych. Czy warto? Mieszkając w jednym z apartamentundefinedw możemy liczyć na profesjonalne usługi konsjerżundefinedw, terapie masażem, czyszczenie mebli. Z usług dla ciała i ducha znajdziemy: baseny, spa, gabinety masażu, siłownie czy łaźnie. W wolnych chwilach możemy przejść się na 12 piętro do restauracji, ktundefinedrej szef kuchni uhonorowany gwiazdką Michelin. Sam apartament mieści się na 35 piętrze, a jego powierzchnia to 372 metry kw. Na niej mamy do dyspozycji salon, 3 sypialnie, 4 łazienki, kuchnię, jadalnię oraz prywatną bibliotekę.

432 Park Avenue apartament432 Park Avenue apartament

Jak nie Burj Khalifa to Princess Tower

Nieco tańszą propozycją jest apartament znajdujący się rundefinedwnież w Dubaju, ale w drugim najwyższym apartamentowcu na świecie undefined Princess Tower. Budynek ten ma 414 m wysokości oraz 107 pięter. Odnajdziemy w nim sześciopoziomowy parking podziemny, centrum handlowe, baseny, siłownie i spa.

W tym budynku na sprzedaż przeznaczony jest apartament o powierzchni 571 metrundefinedw kw., na ktundefinedrą składa się 6 sypialni oraz 6 łazienek. Cena ofertowa za tę nieruchomość mieszkaniową to prawie 10,5 mln AED, a to jest 11,3 mln złotych.

Princess Tower Dubaj widok z apartamentu


W tym artykule skorzystaliśmy z takich źródeł:

  1. Property Finder Przejdź do źródła
  2. Central Park Tower NYC Przejdź do źródła
  3. 432 Park Avenue Przejdź do źródła
  4. J Hotel Shanghai Tower Przejdź do źródła

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!