Te straszne domy czekają na kupca

Łączą je dwie rzeczy: wyglądają jak z horroru i mogą być Twoje. Odważyłbyś się zainwestować?


O czym przeczytasz?

Motywy trumien, cmentarz i... karawan

Dom z zewnątrz

Fot. Redfin

Dom ze zdjęcia znajduje się w amerykańskim mieście Baltimore, kosztuje 225 tys. dolarów i… wprawia w osłupienie. Budynek przywodzi na myśl dom pogrzebowy, a na widok jego wnętrz - włos jeży się na głowie. 

W domu dominują dwa kolory - czerń i biel, z przewagą tej pierwszej. W sypialni znajdują się: gotycki, lustrzany sufit, czarna ława kościelna oraz wiele elementów w kształcie trumny albo krzyża. 

W podobnym duchu urządzono salon, w którym - poza krzyżami i trumnami - pojawiają się również: obraz, przedstawiajacy gilotynę, trójwymiarowa postać ducha, "wyłaniającego się" ze ściany i wiele gotyckich dzieł sztuki.

W kuchni uwagę zwracają przede wszystkim czarno-białe koszulki piłkarskie, ułożone w kształt krzyża.

Co ciekawe, w budynku znajduje się także pomalowana na czarno piwnica, która tuż przed wykonaniem zdjęć do ogłoszenia, została opróżniona z 25 manekinów. Były to - naturalnej wielkości - posągi bohaterów horrorów, takich jak „Egzorcysta” czy „Piątek, trzynastego”

Przyszły właściciel nieruchomości będzie miał do swojej dyspozycji także bar w ogrodzie, o tematyce cmentarnej oraz pochodzący z 1972 r. karawan.

W ciagu kilku dni od wystawienia domu na sprzedaż na portalu Redfin, ogłoszenie wświetliło ponad pół miliona osób. Internauci wymieniali się spostrzeżeniami na temat domu.

Co ciekawe, najwięcej wątpliwości wzbudziło połączenie koszulek piłkarskich z motywem śmierci. Odpowiedź na to pytanie wciąż pozostaje zagadką. 

Dom jak zakład pogrzebowy

Wnętrza jak z koszmaru

kuchnia

Fot. Redfin

Osiedle, nad którym wisi klątwa

Ridge Resort

Fot. Daily Mail Online

W Krainie Ozarks, w amerykańskim stanie Missouri miało niegdyś powstać osiedle warte 1,6 mld dolarów. Indian Ridge Resort, bo taką zaplanowano dla niego nazwę, miało się składać z dziesiątek zamków, centrum handlowego, hotelu z 390 pokojami i drugiego co do wielkości, krytego parku wodnego w kraju.

Plan spalił jednak na panewce, gdyż - wraz z nadejściem kryzysu finansowego w 2008 r. - prace budowlane stanęły w miejscu. Z kopyta ruszyła natomiast lawina skandali, z inwestorami projektu w roli głównej.

Deweloper - Jim Shirato został ukarany grzywną, gdy okazało się, że wykopywana podczas budowy ziemia trafiała do pobliskiego jeziora Table Rock Lake. Za naruszenie stanowych przepisów, musiał zapłacić karę w wysokości 125 tys. dolarów. 

Pięć innych osób, odpowiedzialnych za Indian Ridge Resort zostało natomiast skazanych na więzienie za oszustwa na rynku nieruchomości.

Przez długie lata budynki niszczały, przyszedł czas, że zaczęły przypominać domy z horrorów. Lokalna społeczność mówiła nawet o klątwie, ciążącej nad tym miejscem. 

W 2012 r. Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytowych przejęła inwestycję za jedyne 3,1 mln dolarów. Trzy lata później, odkupiło ją od niej kilku deweloperów, którzy w 2018 r. rozpoczęli prace nad nowym projektem mieszkalno-hotelowo-handlowym o nazwie The Ridge at Table Rock Lake. Zdecydowałbyś się na zakup domu w tym miejscu?

Dom z boku

osada starych domów

osada

Fot. Daily Mail Online

Wampirza rezydencja czeka na kupca

Dom wampira

Fot. Zillow

Ta nietuzinkowa nieruchomość znajduje się w amerykańskim mieście Salt Lake City, ma pięć sypialni i kosztuje 2,7 mln funtów.

Na portalu Zillow, przedstawiono ją jako luksusową posiadłość z półki premium, tymczasem na Twitterze została opisana jako „średniowieczny zamek, skrzyżowany z McMansion [pejoratywne określenie dużych domów, produkowanych masowo - red.] i hotelem o tematyce Vegas”.

Choć opinie co do wyglądu budynku są podzielone, na pewno daleko mu do klasyki. Z zewnątrz dom wygląda jak zamek, z wieżyczkami i kamienną fasadą. A co kryją jego wnętrza? Otóż, całkiem sporo niespodzianek - np. sypialnię w klimacie Draculi, piwnicę na wina, przypominającą jaskinię i basen w kształcie laguny, który wygląda jakby został wykuty w kamieniu.

W tym ostatnim pomieszczeniu, kamienne ściany mocno kontrastują z... obręczą do gry w kosza i jacuzzi. 

Nowoczesnością "bije" także z salki kinowej, idealnej na takie dni, w których masz ochotę zwinąć się na kanapie i nie wystawiać nosa z domu.

Wnętrza domu wampira

Wnętrza domu wampira

piwniczka na wina

basen

Fot. Zillow

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome