Tak wyglądają najdroższe posiadłości na świecie

Łączy je to, że kosztują krocie, a standard zwala z nóg.


O czym przeczytasz?

Izraelski splendor za ćwierć miliarda dolarów 

Majestatyczny pałac w Cezarei w Izraelu to obecnie najdroższa nieruchomość, której sprzedażą zajmuje się agencja pośrednictwa, należąca do znanego domu aukcyjnego Sotheby’s. Rezydencja ma 56,2 tys. mkw. i znajduje się na 3-akrowej posesji. Całość wyceniono na ponad 250 mln USD. Pałac jest inspirowany stylami - barokowym i rokoko. We wnętrzach dominują marmur i onyks, a niektóre elementy, takie jak np. listwy, wykonano z 14-karatowego złota. Na parterze rezydencji znajduje się reprezentacyjna sala o powierzchni ponad 200 mkw., a na piętrze - m.in. cztery sypialnie, kuchnia, jadalnia, gabinet i siedem łazienek. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także prywatne spa z salą fitness, saunami i basenem, a poza tym bibliotekę, oraz sale - kinową i billardową. Na zewnątrz zrelaksują się natomiast w ogromnym ogrodzie z dwiema fontannami, basenem zewnętrznym i minikinem plenerowym.  

Zobacz ogłoszenie: https://www.sothebysrealty.com/eng/sales/detail/180-l-85717-nmm27m/royal-style-mansion-caesarea-il

Najdroższa nieruchomość na Sotheby'sWnętrza najdroższej posiadłości

Fot. www.sothebysrealty.com

Nowojorski niebotyk kusi nie tylko widokiem 

Apartamenty z nowojorskich drapaczy chmur przyciągają uwagę wielu. Jednak za luksusy Wielkiego Jabłka (przydomek Nowego Jorku) trzeba słono zapłacić, zwłaszcza jeśli chce się mieć spektakularny widok. Taką możliwość daje penthouse, zajmujący całe 80. piętro budynku, zaprojektowanego przez Rafaela Vinoly'ego. Według portalu Jamesedition.com, jest to obecnie najdroższy penthouse, wystawiony na sprzedaż w Nowym Jorku. Jego cena to 90,5 mln USD. Apartament zajmuje 744 mkw. i znajduje się 336 metrów nad ziemią. Ma pięć sypialni, sześć łazienek, dwie toalety, dwa biura, dwie garderoby i przestronną kuchnię z jadalnią. Penthouse'owi dodają majestatu wysokie na cztery metry sufity.

Zobacz ogłoszenie: https://www.jamesedition.com/real_estate/east-new-york-ny-usa/360-degree-views-of-all-of-new-york-city-over-80-floor-penthouse-11075975

najdroższy penthouse w Nowym Jorku Wnętrze nowojorskiego penthousa

Fot. www.jamesedition.com

Francuska rezydencja Seana Connery'ego czeka na kupca 

W ostatnim czasie świat obiegła smutna wiadomość o śmierci szkockiego aktora - Seanna Connery'ego. Niezapomniany James Bond - poza kulturalną spuścizną - zostawił po sobie także spory majątek. Ci, którzy dysponują 34 mln USD, mogą kupić jego willę, położoną przy samej linii brzegowej w okolicach francuskiej Nicei. Rezydencja o powierzchni 1000 mkw. została wystawiona na sprzedaż jeszcze przed śmiercią aktora, jednak wciąż czeka na nabywcę. W środku znajduje się osiem sypialni i tyle samo łazienek. Wśród udogodnień dla przyszłych mieszkańców są też m.in. dwa baseny - wewnętrzny i zewnętrzny ze słoną wodą, łaźnie tureckie i domowa sala kinowa. Na terenie posiadłości znajdują się także dwie niezależne wille dla gości. 

Zobacz ogłoszenie: https://www.jamesedition.com/real_estate/nice-france/sale-house-nice-10986988

Posiadłość Seana Connerego Wnętrze domu Seana Connerego

Fot. www.jamesedition.com

31 tys. akrów i 60 km plaży w Meksyku

Raj na ziemi istnieje i można go sobie kupić za 650 mln USD. Na tyle wyceniono potężny teren w regionie Baja w Meksyku. Choć nie jest to dom, na powierzchi 31 tys. akrów na pewno i na niego znajdzie się miejsce. Nie zabraknie też przestrzeni na relaks - właściciel będzie miał bowiem do dyspozycji także 60 km linii brzegowej. To obecnie najdroższy teren, jaki można znaleźć na portalu nieruchomościowym domu aukcyjnego Sotheby’s. Teren znajduje się między miejścowościami Punta Final, a Bahia de Los Angeles.

Zobacz ogłoszenie: https://www.sothebysrealty.com/eng/sales/detail/180-l-84953-190052903/baja-mexico-other-areas-ca-99999

Baja MexicoBaja Mexico - teren

Luksusowe odludzie w Kanadzie 

Z kolei na stronie domu aukcyjnego Christie’s, jedną z najdroższych nieruchomości jest rezydencja w Ontario, w Kanadzie. Posiadłość znajduje się przy samym jeziorze Jospeh i jest idealnym miejscem na odizolowanie się od świata. Ta przyjemność kosztuje jednak ponad 152 mln USD. W zamian otrzymujemy dwa domy - jeden o powierzchni 232 mkw., drugi - 855 mkw. Do dyspozycji jest też prywatna przystań.

Zobacz ogłoszenie: https://www.christiesrealestate.com/sales/detail/170-l-78204-f1357190175/76-84-89-91-trails-end-76-84-89-91-trail-seguin-on-p2a2w8?fbclid=IwAR2BVHQ103by824mWiSwac4k6gnLRB4Ol6gqruzZpbEi7jrcj_IgnYXcf2Y

Posiadłość w Kanadzie

Posiadłość w Ontario w Kanadzie

Fot. www.christiesrealestate.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować