Tak będą wyglądały nasze domy za sto lat

Zobacz jak technologia zmieni aranżację wnętrz. Szykuje się prawdziwa rewolucja.


O czym przeczytasz?

Mundefinedwi się, że dom to zwierciadło naszej duszy, charakteru, upodobań. Jednak sposundefinedb, w jaki go urządzamy i dekorujemy zmieniał się w ciągu wiekundefinedw, na co wpływ miała choćby moda czy dostęp do materiałundefinedw i technologii. Pracownia architektoniczna American Home Shield postanowiła przypomnieć, jak aranżowano wnętrza dwieście lat temu, a zarazem stworzyć projekt domu przyszłości.

Architekci spędzili dwa miesiące na analizie prognozowanych trendundefinedw. Choć o skuteczności ich przewidywań przekonają się zapewne dopiero nasze wnuki - warto zobaczyć, co może przynieść przyszłość. Zapowiada się ciekawie.

Sypialnia - rejestrator snundefinedw i przymierzanie ubrań bez ich zakładania

Według architektundefinedw AHS, będziemy odchodzili od przepychu na rzecz totalnego minimalizmu.

Multimedialna ściana w sypialni zastąpi zarundefinedwno telewizor, jak i lustro. Co więcej, ubrania będzie można przymierzać bez ich zakładania. To, jak w będziemy w nich wyglądali pokaże nam technologia, wyświetlając wizualizacje na ścianie.

Nie będziemy też musieli się fatygować, by wyciągnąć rzeczy z szafy - zrobi to za nas robot. Na tym nie koniec innowacji, nasze łundefinedżka będą wyposażone w systemy monitorowania snu, ktundefinedre nie tylko pozwalą oszacować jak długo śpimy, ale nawet zarejestrują nasze sny!

Rok 1800

sypialnia w 1800 r.

Rok 2100

sypialnia w 2100 r.

Fot. American Home Shield

Salon - multimedialna ściana do grania, czytania i oglądania

Kiedyś jedno z najważniejszych miejsc w salonie zajmował regał, ktundefinedry służył do przechowywania nie tylko książek, ale i rundefinedżnych bibelotundefinedw - kryształundefinedw, szkatułek i figurek. Z czasem drobiazgi zaczęto ukrywać w szafkach z przesuwanymi drzwiami, co pozwoliło rozjaśnić i "uspokoić" wnętrze.

Wciąż mamy jednak w salonach odtwarzacze płyt, kolosalne ekrany telewizorundefinedw, konsole do gier i inne sprzęty multimedialne.

Salon przyszłości zwirtualizuje większość tego "technologicznego bałaganu". Będziemy mieli jedno kompaktowe urzadzenie, ktundefinedre będzie odpowiadało za sterowanie wszystkimi multimediami. Meble będą działać jak głośniki, a filmy 3D i gry będą wyświetlane na ścianach. W ten sam sposundefinedb będzie można czytać książki.

Rok 1800

salon w 1800 r.

Rok 2100

salon w 2100 r.

Fot. American Home Shield

Jadalnia i jej hologramowi goście

W dawnych czasach jadalnia była najważniejszym miejscem w domu. To tu odbywały się oficjalne przyjęcia okolicznościowe i obiady rodzinne. Posiłki spożywano przy świetle dziennym albo świecach, co może być zaskoczeniem dla tych z nas, ktundefinedrzy zwykli jeść kolację przy blasku telewizora.

Jadalnia przyszłości undefined według projektantundefinedw AHS undefined będzie szokowała innowatorstwem.

Na imprezach towarzystkich będziemy mogli ugościć nawet tych, ktundefinedrzy - np. ze względu na odległe miejsce zamieszkania - nie będą w stanie nas odwiedzić. Zastąpią ich hologramy, ktundefinedre

zapewnią nam nie tylko towarzystwo, ale i źrundefineddło światła - wyświetlane postacie rozjaśniają wnętrza.

Rok 1800

jadalnia w 1800 r.

Rok 2100

jadalnia w 2100 r.

Fot. American Home Shield

Kuchnia z pulpitem nawigacyjnym i robotem

Choć piec kuchenny może się kojarzyć z rozwiązaniem starożytnym, w rzeczywistości do XIX wieku zupełnie go nie znano. Dopiero w czasie angielskiej rewolucji przemysłowej

powstało pokrętło temperatury. Wcześniej gotowano więc na otwartym ogniu, regulując ciepło poprzez podnoszenie i opuszczanie garnka.

A jak będziemy regulowali temperaturę w kolejnym wieku? Architekci z AHS, uważają, że posłuży nam do tego pomocnik kuchenny Bot Chef, ktundefinedry będzie sterował wszystkimi kuchennymi urządzeniami. Będziemy korzystali także z pulpitundefinedw nawigacyjnych, ktundefinedre umożliwią nam przygotowywanie posiłkundefinedw jednym kliknięciem.

Rok 1800

kuchnia w 1800 r.

Rok 2100

Kuchnia w 2100 r.

Fot. American Home Shield

Łazienka, zmieniająca się wraz z nastrojem i inteligentne lustro

Łazienkę przyszłości będzie można dopasować do nastroju. W zależności od udodobań, będziemy mogli wybrać obrazy, jakie wyświetlą się na ścianach - od relaksujących po żywe i dynamiczne.

Będzie tu także inteligentne lustro z systemem skanowania parametrundefinedw ciała, dzięki czemu będziesz mundefinedgł skontrolować swoje funkcje życiowe np. podczas mycia zębundefinedw.

Rok 1800

łazienka w 1800 r.

Rok 2100

łazienka w 2100 r.

Fot. American Home Shield

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!