Szukasz mieszkania za granicą? Sprawdź te portale

Mają bogatą ofertę, są cenione i bezpieczne.


O czym przeczytasz?

Sotheby's: najwyższa półka od A do Z

Jeśli interesują Cię zagraniczne nieruchomości luksusowe, koniecznie zajrzyj na portal Sothebysrealestate.com, na którym znajduje się około 417 tys. domów i mieszkań na sprzedaż oraz 6,7 tys. na wynajem. To posiadłości niemalże z całego globu. Strona jest bardzo przejrzysta, a poruszanie się po niej - nieskomplikowane. Sprawę ułatwiają zaawansowane kryteria wyszukiwania, dzięki którym sprawnie zawęzisz ofertę do takiej, która spełni Twoje oczekiwania. Jeśli np. zaznaczysz, że jesteś miłośnikiem wyścigów konnych, portal wyszuka Ci posiadłosci w niewielkiej odległości od torów jeździeckich. Jeśli interesuje Cię narciarstwo, system wskaże Ci nieruchomości w górach, blisko stoków. Jeśli zaś jesteś na emeryturze, wyszukiwarka zaproponuje Ci idealne miejsca do spędzenia jesieni życia. Ogłoszenia można oczywiście sortować, zaczynając od najtańszych, najdroższych czy najnowszych. Serwisowi Sotheby's należą się pochwały także za profesjonalne zdjęcia i staranne opisy ofert. Do wielu z nich dołączono filmy. Możliwe są też wirtualne spacery. Na stronie można również poczytać o sztuce, architekturze i designie. 

Baza nieruchomości

 

JamesEdition: pałace, rezydencje i apartamenty 

Propozycje dla zainteresowanych luksusem ma także portal Jamesedition.com. W jego bazie znajduje się prawie 200 tys. nieruchomości z całego świata. Są one jednak przeznaczone wyłącznie na sprzedaż. Także i w tym przypadku nie można się przyczepić do przejrzystości strony. Bez zarzutów działają również tzw. filtry. Poszukiwania możesz zawęzić np. do typu nieruchomości (willa, grunt, apartament itd.). Możesz też skonkretyzować, jakich udogodnień oczekujesz pod dachem (np. basenu, siłowni, sauny, jacuzzi, piwniczki na wino czy łaźni parowej). Jeśli masz wymagania względem tego, co na zewnątrz, również je podaj! Wśród opcji, które możesz zaznaczyć są m.in.: basen, winnica, prywatne lotnisko, a nawet lądowisko dla helikopterów. Nieruchomości, dostępne na Jamesedition.com są naprawdę z najwyższej półki. Prawie 10 tys. z nich ma basen, 50 tys. - kominek, a 30 tys. - siłownię albo salę fitness. Jedynym minusem serwisu jest mała ilość informacji przy niektórych ogłoszeniach. W wielu przypadkach sprzedający ograniczają się dosłownie do kilku zdań. 

Baza nieruchomości

Christie's: zróbmy to kameralnie 

Uboższą ofertę sprzedaży ekskluzywnych nieruchomości ma portal Christiesrealestate.com, na którym znajduje się około 28 tys. ogłoszeń. Najwiecej, bo aż 21 tys. dotyczy USA. Na drugim miejscu - z dwoma tysiącami ofert - jest Francja, zaś na trzecim - Portugalia, w której na nabywcę czeka około 1 tys. posiadłości z górnej półki. Ta uboższa oferta ma jednak swoje plusy. Możesz być pewny, że nie zostaniesz "zasypany" ogłoszeniami i zaoszczędzisz trochę czasu.

baza nieruchomości

Global Property Guide: na cieńszy portfel 

Jeśli Twój budżet jest skromniejszy i interesuje Cię raczej segment popularny, odwiedź Globalpropertyguide.com. Poza tym, że znajdziesz tu wiele cennych danych, dotyczących rynków nieruchomości na świecie, do dyspozycji masz także serwis z 165 tys. domów i mieszkań na sprzedaż oraz wynajem. Serwis prezentuje oferty agencji nieruchomości z całego globu. Niestety, na pierwszy rzut oka, zniechęca jego małoprzystępny design. Oczywiście, faktem jest, że ceny nieruchomości, oferowanych na Globalpropertyguide.com są znacznie niższe od tych z Sotheby's, a więc szyk i elegancja nie pasowałyby do charakteru strony. Mimo to, należałoby ją nieco "podrasować", gdyż sprawia wrażenie przestarzałej i zaniedbanej. Jako ciekawotkę warto dodać, że najtańszy dom, oferowany na Globalpropertyguide.com znajduje się w pakistańskim Rawalpindi, ma cztery pokoje i kosztuje 250 USD. Najdroższa oferta sprzedaży dotyczy natomiast rezydencji, położonej na Wyspach Karaibskich, która kosztuje 137 mln USD. 

Baza nieruchomości

Rightmove: ruszamy na Wyspy 

A teraz coś dla zainteresowanych zakupem nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Na Rightmove.co.uk znajdziesz 800 tys. nowych i używanych nieruchomości. Serwis prezentuje wiele materiałów analitycznych, które mogą się okazać pomocone, jeszcze zanim zaczniesz szukać wymarzonej nieruchomości. Poczytasz o cenach, trendach rynkowych i prognozach na nadchodzące miesiące. Rightmove.co.uk ma także ofertę dla szukających mieszkań lub domów na wynajem. Szczególnie ochoczo korzystają z niej studenci.Baza nieruchomości

 

Zillow: rozgość się w Ameryce 

Tak jak Rightmove.co.uk koncentruje się na Wielkiej Brytanii, tak Zillow.com skupia się na USA. W serwisie znajdziesz zarówno te najbardziej luksusowe, jak i te tańsze nieruchomości, na wynajem i na sprzedaż. Jest ich ponad 110 mln! Dodatkowo, Zillow.com posiada podserwis o tematyce finansowej, na którym dowiesz się, jak uzyskać finansowanie na zakup nieruchomości i obliczysz swoją zdolność kredytową. Możesz zapoznać się także z ofertą finansową banków i firm pożyczkowych, współpracujących z portalem. Zillow

Szukasz czegoś na wynajem? Łap!

Jeśli planujesz wyjazd do innego kraju i interesuje Cię nie zakup, ale wynajem nieruchomości, w sieci znajdziesz wiele stron, które Ci to ułatwią. Dowiesz się z nich, od czego zacząć poszukiwanie mieszkania lub domu w obcym kraju, jakie spełnić formalności i na co uważać. Znajdziesz tu także oferty najmu, sprawdzonych agencji nieruchomości. Zatem, jeśli planujesz wyprowadzkę do Niemiec, odwiedź np. www.make-it-in-germany.com. Jeśli wybierasz się do Szwecji, proponujemy zacząć od wejścia na www.workinginsweden.se, a jeśli kusi Cię Norwegia - wrzuć w wyszukiwarkę: www.lifeinnorway.net.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat