Świąteczne Targi WZORY - ONLINE, 1 grudnia - 10 grudnia 2020

Świąteczna edycja popularnych warszawskich targów designu WZORY w tym roku odbędzie się ONLINE. To doskonała okazja, aby znaleźć gwiazdkowe prezenty dla najbliższych. Tym razem wstęp jest wirtualny, a więc możliwy z dowolnego miejsca

WZORY Targi świąteczne 2020

Świąteczna odsłona targów WZORY będzie inna, tak jak ten rok. Z powodu pandemii organizatorzy nie zaproszą nas na przedświąteczne zakupy do Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Targi i wszystkie wydarzenia towarzyszące przechodzą w tryb ONLINE. Wszystko po to, by pomnażać piękno i wesprzeć dziesiątki polskich designerów i rzemieślników-artystów. Targi odbędą się od 1. do 10. Grudnia. Wystarczy w tym czasie kliknąć w poniższy link: https://wzory.design

Co znajdzie się za wirtualnymi drzwiami Wzorów?

Zaproszonych zostało ponad 130 projektantów i wytwórców z całej Polski, którzy tworzą niepowtarzalną ceramikę, biżuterię, kosmetyki, tekstylia, grafiki i wiele więcej – wszystko prosto z małych polskich manufaktur.

Organizatorzy obiecują również atrakcyjne pakiety promocyjne.

W ramach targów odbędzie się również akcja charytatywna na rzecz zwierząt z Przystani Ocalenie – cały dochód ze sprzedaży akcesoriów marki Szydełex, założycielki, czyli Agata Buzek, Weronika Kosińska i Iza Gwizdak przeznaczą na rzecz potrzebujących zwierząt.

Co poza targami? Wydarzenia towarzyszące

WARSZTATY

Nie zabraknie również warsztatów, które odbędą się na Facebooku @targi.wzory i Instagramie @wzory_targi_designu, a tam:

Kasia Szatkowska, odnawiająca na co dzień klasyki PRL, pokaże jak wytapicerować podnóżek.

Z Agatą Taśmińską z bloga „Z głową w sznurkach” przygotujemy świąteczne ozdoby na choinkę sztuką makramy.

Z WOOL MORNING wydziergamy czapkę.

Od autorów książki LESS WASTE Polska, Agnieszki Bukowskiej i Krzyśka Rzymana dowiemy się jak nie marnować jedzenia.

Czeka nas również warsztat automasażu twarzy prowadzony przez Anetę Kolendo Borowską - jedną z najbardziej doświadczonych wizażystek w Polsce.

W ostatnich latach naturalne kosmetyki szturmem zdobywają serca i półki w łazienkach, ale nie wszyscy wiedzą, że niektórych z nich nie trzeba wcale kupować i można zrobić je samodzielnie. I tu wkraczają Ania i Aga, właścicielki manufaktury naturalnych kosmetyków TOBO+MALA, które na warsztatach podzielą się wiedzą, jak samodzielnie zrobić w domu kosmetyki.

FB online : https://www.facebook.com/events/828354267915066

DYSKUSJE

Razem z Agatą Kiedrowicz – krytyczką, kuratorką designu, projektantką i edukatorką, Bogną Świątkowską – prezeską zarządu fundacji Bęc Zmiana, Olą Mirecką, która oprócz współpracy z LEGO prowadzi własne studio projektowe w Danii oraz Magdą Jurek założycielką marki Pani Jurek, zastanowimy się nad tym „Jak zaprojektować koniec?” 4 grudnia o 18.00.

FB online : https://www.facebook.com/events/221450359398161/

Do drugiej dyskusji 6 grudnia o 16.00 zaprosi nas Agnieszka Polkowska - doktor w dyscyplinie sztuk projektowych, projektantka spekulatywna, badaczka, strateżka i wykładowczyni, która razem z Beatą Wilczek – absolwentką m.in. Central Saint Martins, projektantką i wykładowczynią na AMD Berlin oraz Agnieszką Bar - animatorką, trenerką i mentorką w zakresie designu oraz wykładowczynią na Wydziale Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, porozmawia o tym „Jak zamykać stare, by zrobić miejsce na nowe idee w projektowaniu?”

FB online : https://www.facebook.com/events/210294317164235/

Profile WZORY targi designu na Facebooku i Instagramie.

Do zobaczenia na Świątecznych Targach WZORY ONLINE!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować