Ranczo współzałożyciela McDonald’s wystawione na sprzedaż

Na sprzedaż zostało wystawione ranczo Raya Kroca, człowieka, który z McDonald’s zrobił amerykańskiego giganta. Ale żeby kupić tę posiadłość, trzeba wcześniej zrezygnować ze zjedzenia naprawdę wielu Big Maców.


O czym przeczytasz?

Hrabstwo Santa Barbara

Na rynek trafiło ranczo, które kiedyś należało do Raya Kroca – poinformował portal www.foxbusinness.com. To Kroc sprawił, że Big Macami zajadają się ludzie nie tylko w całej Ameryce, ale na całym świecie.

Kupił i rozwinął

Choć restauracje noszą nazwę wziętą od nazwiska swoich założycieli, Richarda i Maurice’a McDonaldów, to jednak Ray Kroc w dużej mierze odpowiada za ekspansję firmy na terenie Stanów Zjednoczonych.

Poznał on braci McDonaldów w 1954 roku, a w rok później otworzył pierwszą restaurację McDonald’s, opartą na franczyzie, która stała się źródłem sukcesów firmy. Po latach współpracy z McDonaldami odkupił od nich w 1961 roku firmę za 2,7 mln dolarów. Kwota ta została tak skalkulowana, że każdy z braci po odliczeniu podatków miał otrzymać po 1 mln dolarów.

Jego ranczo do kupienia

Obecnie można kupić jego ranczo w Kalifornii. Posiadłość położona w dolinie Santa Ynez w hrabstwie Santa Barbara ma powierzchnię 554 akrów, czyli ok. 224 hektary. Na tym terenie znajduje się wiele budynków mieszkalnych i użytkowych, większość – wg Fox Business – pamięta jeszcze Raya Kroca.

Główny budynek rancza ma powierzchnię 17 tys. stóp kwadratowych, czyli sporo ponad 1,5 tys. metrów kwadratowych.

Ile to Bic Maców?

Cena, za jaką wystawiono posiadłość, wynosi 29 mln dolarów. W przeliczeniu na „nasze”, jest to ok. 109 mln zł.

Jako że chodzi o posiadłość człowieka, który rozwinął McDonald’s, tę kwotę można przeliczyć także na hamburgery. A więc wartość posiadłości Raya Kroca to równowartość ponad 8,9 mln Big Maców.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat