Epidemia sprawiła, że przybywa Brytyjczyków chcących się przenieść do Europy

Przybywa Brytyjczyków, którzy chcą zamieszkać w Europie. Wszystko przez epidemię, a dokładnie przez wprowadzoną w jej trakcie ba szeroką skalę pracę zdalną


O czym przeczytasz?

Brytyjczycy szukają domów w Europie

Epidemia sprawiła, że wiele osób pracuje zdalnie z domu. Tak jest również w Wielkiej Brytanii. Efektem może być exodus Brytyjczyków do Europy – wynika z artykułu, opublikowanego przez www.propertywire.com.

Przybywa zainteresowanych domami w Europie

W czasie epidemii aż o 30 proc. wzrosło zainteresowanie Brytyjczyków nieruchomościami w Europie – wynika z danych Keyro, platformy, która służy mieszkańcom Wysp Brytyjskich do wyszukiwania nieruchomości na kontynencie. Ten wzrost został odnotowany między kwietniem a czerwcem tego roku.

Zdaniem Louise Dell, jednej z założycielek Keyro, to efekt zmian w sposobie, w jaki Brytyjczycy wykonują swoją pracę, a dokładnie wprowadzenia na szeroką skalę pracy zdalnej. To sprawiło, że wśród osób zainteresowanych zakupem nieruchomości w Europie pojawiło się nowe grono osób.

- Wiele osób młodych, zwłaszcza takich, którzy pracują w sposób całkowicie zdalnym, rozważa przeniesienie się za granicę w sytuacji, kiedy dla nas wszystkich biuro przestało być w dużym stopniu miejscem pracy i dzięki temu możemy żyć, pracować i bawić się tam, gdzie naprawdę chcemy – powiedziała Dell w rozmowie z PropertyWire.

Młodzi chcą wyjechać

Z danych Keyro wynika, że w czasie brytyjskiego pierwszego lockdownu, a więc między kwietniem a czerwcem, liczba osób w wieku 25-34 lata, szukających nieruchomości za granicą, wzrosła o 19 proc.

Zdaniem Loise Dell, wiele osób uznało, że nie ma sensu czekać z realizacją marzeń o wyprowadzce za granicę. Zwłaszcza, że z punktu widzenia pracy zdalnej nie ma większego znaczenia, z jakiego dokładnie miejsca logujemy się na spotkanie online.

- Sądzimy, że wraz z nowymi ograniczeniami, wynikającymi z nowego lockdownu, przybędzie osób, szukających mieszkania za granicą – powiedziała Dell.

Nie bez znaczenia jest też pogoda panująca na Wyspach, która i przed epidemią powodowała, że wielu Brytyjczyków przeprowadzało się na południe kontynentu.

Cały artykuł można przeczytać na stronach www.propertywire.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat