Nie lada gratka dla fanów sagi Sapkowskiego - powstanie gra planszowa o "Wiedźminie"

Miłośnicy "Wiedźmina" wsparli projekt finansowo. Zebrana kwota przerosła oczekiwania wszystkich.

Wiedźmin Stary Świat

Fot. zagramw.to

Szukasz pomysłu na rodzinny wieczór albo rozrywki dla przyjaciół, którzy mają wpaść w gości? Jedną z opcji są planszówki, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym. Rozwijają, uczą rywalizacji i dostarczają mega wrażeń.

Liczba gier, dostępnych na sklepowych półkach imponuje coraz bardziej, a niektóre z nich mają rzeszę wielkich miłośników, gotowych wydać spore pieniądze, aby wesprzeć powstanie planszówki czy zdobyć ją w przedpremierze.

Tak też się stało w przypadku gry „Wiedźmin: Stary Świat”, nad którą pracują firmy CD Projekt Red i Go On Board. Pomysłodawcy umieścili projekt na platformach Zagramw.to i Kickstarter.com, gdzie każdy z nas mógł wesprzeć finansowo jego powstanie.

W zamian, wydawca gwarantował, że planszówka trafi do nas o 14 dni szybciej, niż do sklepów i hurtowni. Poza tym, w projekcie zaplanowano trzy unikatowe elementy, które w polskiej edycji gry, można było zdobyć tylko w czasie trwania kampanii. 

Oczywiście, zawsze w przypadku takich projektów, istnieje ryzyko, że się on nie powiedzie, gdy nie uda się zebarać wymaganej kwoty. Wspierający otrzymają wtedy zwrot pieniędzy. 

Nic takiego się jednak nie stało w przypadku gry "Wiedźmin: Stary Świat". Jej twórcy liczyli na wsparcie w wysokości 100 tys. zł, tymczasem efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Na Zagramw.to zebrano prawie 7 mln zł, a na Kickstarter.com - ponad 30 mln zł!

Wiedźmin Stary Świat

Fot. zagramw.to

Jak podaje Zagramw.to, "Wiedźmin: Stary Świat" zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej mogli tylko wiedźmini – profesjonalni zabójcy, szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.

Gra jest przeznaczona dla 2-5 osób, które mogą wędrować po rozległej mapie, wykonywać wciągające zadania, dokonywać trudnych wyborów moralnych oraz walczyć z potworami,

Planszówka ma trafić do wspierających w czerwcu 2022 r.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome