Posiadłość rodziny Trumpów wystawiona na sprzedaż. Wcześniej należała do siostry byłego prezydenta

Na sprzedaż została wystawiona posiadłość, należąca do siostry byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Sprzedającym jest firma, zarządzana przez synów prezydenta


O czym przeczytasz?

Palm Beach na Florydzie

Sporo ostatnio dzieje się z nieruchomościami rodziny byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Jego córka, Ivanka, kupiła niedawno działkę na prywatnej wyspie koło Miami, sam prezydent szuka dla siebie lokum na Florydzie. A teraz na rynek trafiła nieruchomość, należąca do rodziny.

Dom z prywatną plażą

Dom wystawiony na sprzedaż stoi w Palm Beach, czyli także na Florydzie. Ma ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni. Zmieściło się tam 8 sypialni i 8 łazienek, do tego salon, bawialnia, biblioteka i „pokój słoneczny”.

Na zewnątrz jest wielki taras i patio, do tego – oczywiście basen. Dom ma prywatny dostęp do plaży.

Część interesów rodziny Trumpów

Dom wcześniej należał do Maryanne Trump Barry, czyli siostry Donalda Trumpa, emerytowanej sędzi federalnej. Kupiła go w 2004 roku za 11,5 mln dolarów (ponad 42 mln zł). W 2017 roku wystawiła go na sprzedaż za 23,9 mln dolarów (ponad 88 mln zł), jednak ostatecznie ofertę wycofała z rynku, uznając, że dom powinien zostać w rodzinie. Rok później dom za 18,5 mln dolarów (ponad 68 mln zł) kupiła firma, zarządzana przez Donalda Trumpa Juniora oraz Erica Trumpa, czyli synów byłego prezydenta – informuje serwis realtor.com.

Ci zainwestowali w odnowienie domu i mieli nadzieję, że uda się znaleźć chętnych do wynajmu posiadłości za 100 tys. dolarów miesięcznie. Jednak ostatnio bank, który sfinansował zakup domu przez firmę braci, odmówił prowadzenia interesów z rodziną Trumów, toteż posiadłość trafiła na sprzedaż. Cena to 49 mln dolarów (ponad 181 mln zł).

Członkostwo w klubie należącym do Donalda Trumpa

Dla fanów byłego prezydenta sporą gratką może być fakt, że do domu przynależy członkostwo w prywatnym klubie Mar-a-Lago. Klub należy do Donalda Trumpa i obecnie mieszka on tam tymczasowo razem z żoną Melanią. Tymczasowo, bo umowa z miastem Palm Beach zakładała, że Donald Trump nie zrobi z klubu swojej stałej rezydencji.

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement