Ostatni moment, aby złożyć podanie o pracę marzeń na wyspie z dala od cywilizacji

A jakby tak rzucić wszystko i pojechać do pracy na najbardziej wysuniętej na zachód wyspie Europy? Właśnie jest okazja


O czym przeczytasz?

Wybrzeże Irlandii

Jak co roku o tej porze ruszył nabór pracowników, których zadaniem będzie prowadzenie kawiarni i opieka nad gośćmi na niewielkiej wysepce u wybrzeży Irlandii o nazwie Great Blasket Island. Aplikacje składać można jeszcze tylko dzisiaj.

Wyspa prawie bezludna

Great Basket Island, najbardziej na zachód wysunięta wyspa Europy, jest prawie bezludna. Prawie, bo w sezonie turystycznym pojawiają się tutaj turyści, którzy nocują w czterech niewielkich domkach. I właśnie nad nimi opiekę sprawować mają nowi pracownicy. Ich zadaniem będzie też prowadzenie kawiarni, która również jest na wyspie.

Ogłoszenie o naborze pojawiło się na stronie wyspy Great Blasket Island. Praca jest od 1 kwietnia do 1 października, bo tylko w tym okresie pogoda pozwala na bezpieczne dotarcie do wyspy. Właściciele, czyli Alice i Billy Hayes, nie ukrywają, że praca może być ciężka. Choć dodają, że w okresie od czerwca do sierpnia na wyspie pojawi się dodatkowa pomoc.

Płaca nie jest znana

Nie wiadomo, na jaką płacę mogą liczyć zainteresowani. Wiadomo, że do dyspozycji będą mieli własną sypialnię (dlatego – jak informują właściciele – poszukują pary) i łazienkę oraz będą mogli korzystać z kuchennej kawiarni. Do tego wyżywienie, choć bez alkoholu.

Właściciele wymagają oczywiście płynnej znajomości angielskiego, mile widziane są także podstawy irlandzkiego. No i trzeba dojechać do portu, z którego odpływają łodzie na wyspę.

Wielu chętnych

Choć praca nie wydaje się być lekka, chętnych nie brakuje. Na swojej stronie Hayesowie piszą o wielkim odzewie. Zachęcają także do śledzenia innych ofert, które mają się pojawić. A w najgorszym razie będzie można znowu spróbować powalczyć o to zajęcie za rok.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować