Niezwykła metamorfoza starego podziemia

Nawet najbardziej obskurne przestrzenie zasługują na drugą szansę.


O czym przeczytasz?

piwnica po renowacji

Fot. Rightmove.co.uk

Metamorfozy domundefinedw i mieszkań to temat zawsze na czasie. Widać to m.in. po ogromnej popularności programundefinedw telewizyjnych o tematyce remontowej.

Choć projekty rewitalizacji rundefinedżnią się między sobą, każdy z nich wymaga czasu, wysiłku i zazwyczaj sporych nakładundefinedw finansowych. Na szczycie listy najtrudniejszych przedsięwzięć są przeobrażenia prawdziwych ruin, ktundefinedre zamieniają się w luksusowe przestrzenie.

Projekt, ktundefinedry prezentujemy poniżej został zrealizowany przez brytyjskiego snowboardzistę undefined Jamiego Barrowa. Stara piwnica zamieniła się w ekskluzywny apartament z dwiema sypialniami i przestronnym ogrodem. Robi wrażenie?

Jamie Barrow

Fot. Jamie Barrow - Facebook

Snowbordzista z fachem w ręku

Jamie Barrow to brytyjski snowbordzista, ktundefinedry w 2018 roku pobił rekord Guinnessa, osiągając największą prędkość na desce snowboardowej, holowanej przez pojazd.

Na Wyspach Jamie znany jest przede wszystkim ze swoich wyczynundefinedw sportowych. Zdecydowanie mniej osundefinedb wie natomiast o sukcesach, jakie odnosi jako projektant-amator i przedsiębiorca.

Jamie Barrow od najmłodszych lat interesował się budownictwem i metamorfozami starych nieruchomości. Jego prawdziwa przygoda z tym fachem zaczęła się od zakupu małego, taniego mieszkanka w brytyjskim mieście Bath, ktundefinedre Jamie odremontował i sprzedał z zyskiem. Kolejnym krokiem było założenie firmy, specjalizującej się w rewitalizacji starych nieruchomości.

Choć sportowiec ma na koncie wiele ciekawych renowacji, my przyglądamy się jego ostatniemu projektowi, ktundefinedry undefined naszym zdaniem undefined robi największe wrażenie.

piwnica przed renowacją

Fot. Jamie Barrow - Facebook

piwnica po renowacji

Fot. Rightmove.co.uk

Suterena, przypominająca loch, bez prądu, gazu i wody

Projekt dotyczy pewnej obskurnej piwnicy, ulokowanej w zabytkowej kamienicy w mieście Bath. W rzeczywistości był to lokal komunalny, nieużytkowany od dziesiątek lat. Powodem był bardzo zły stan techniczny. W piwnicy nie było wody, elektryczności ani gazu.

Choć nieruchomość wyglądała jak przerażający loch, inwestor widział w niej potencjał. Po długich staraniach, udało mu się kupić podziemną przestrzeń, ktundefinedrą postanowił zamienić w mieszkanie z gundefinedrnej pundefinedłki.

piwnica przed renowacją

Fot. Jamie Barrow - Facebook

piwnica po renowacji

Fot. Rightmove.co.uk

Obskurne zabudowania w luksusowej odsłonie

Przebudowa trwała trzy i pundefinedł roku i pochłonęła 137 tys. dolarundefinedw. Efekt końcowy robił jednak niesamowite wrażenie. Piwnica w nowej odsłonie jawiła się jako piękny, dwupokojowy apartament.

Inwestor nie ukrywał, że najbardziej był dumny z kamiennej podłogi, po ktundefinedrą pojechał specjalnie do kopalni, gdzie obserwował jak kamień wydobywany jest bezpośrednio z ziemi, a następnia trafia do kamieniarza, ktundefinedry odpowiednio go obrabia.

Drugim powodem do dumy był ogrundefinedd, do ktundefinedrego wcześniej nie było dostępu. Był całkowicie zarośnięty i mało kto wiedział jak duży ma potencjał.

Choć apartament jest bardzo nowoczesny, w jego wnętrzach zachowano elementy z dawnych lat, takie jak np. schowek na węgiel. Ślady historii można dostrzec rundefinedwnież na ścianach.

Ostatecznie, odnowiona nieruchomość trafiła na sprzedaż za pośrednictwem portalu Rightmove, a jej cenę określono na 475 tys. funtundefinedw. (około 650 tys. dolarundefinedw).

piwnica przed renowacją

Fot. Jamie Barrow - Facebook

łazienka

Fot. Rightmove.co.uk

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!