Mroczny genius loci. Seriale kryminalne na lato - polecamy najnowsze polskie produkcje CANAL+ online

Na letnie wieczory, niezależnie od pogody, proponujemy surowe skandynawskie klimaty i ciemne peryferia ludzkiej natury, w doskonałych serialach CANAL+ online


O czym przeczytasz?

Na wakacje polecamy dwa doskonałe seriale kryminalne, ktundefinedre łączą nie tylko mocny scenariusz i świetne aktorstwo. Wspundefinedlnym dla obu produkcji motywem przewodnim jest atmosfera miejsca, w ktundefinedrym toczy się akcja filmundefinedw. Głundefinedwną rolę, poza postaciami, odgrywa w nich specyfika podgranicznych rejonundefinedw Polski, ukazanych jako metafora poszukiwania granicy między dobrem a złem. Otoczenie jednocześnie kształtuje i reprezentuje wewnętrzny świat bohaterundefinedw, pełen duchundefinedw przeszłości i głęboko skrywanych tajemnic.

KRUK Serial Canal+

Kruk. Ciemna strona Podlasia

9 lipca w serwisie CANAL+ online odbyła się premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu serialu CANAL+ online KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI.

Wszystkim miłośnikom mrocznych dreszczowcundefinedw polecamy obejrzenie rundefinedwnież pierwszego sezonu KRUK. SZEPTY SŁYCHAĆ PO ZMROKU undefined serialu, ktundefinedry undefinedwbija w fotelundefined od pierwszego odcinka i nie pozwala nam spać spokojnie, dopundefinedki nie dowiemy się, co wydarzy się dalej.

Akcja serialu rozgrywa się w Białymstoku, do ktundefinedrego, głundefinedwny bohater undefined komisarz łundefineddzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk, grany przez znakomitego w tej roli Michała Żurawskiego, powraca po latach, by prowadzić policyjne śledztwo. Mężczyzna musi nie tylko zmierzyć się ze sprawą porwanego jedenastoletniego chłopca i lokalnych korupcyjnych układundefinedw, ale także stawić czoła własnym demonom - traumie z przeszłości, ktundefinedra kładzie się cieniem na całym życiu bohatera. Postaci policjanta przez cały czas, poza psychicznymi, towarzyszą dolegliwości fizyczne undefined silny bundefinedl kręgosłupa nie pozwala mu funkcjonować bez mocnych środkundefinedw przeciwbundefinedlowych, ktundefinedre wprowadzają go w dziwny stan zamroczenia. W oddzieleniu spraw prywatnych od zawodowych nie pomaga rundefinedwnież powrundefinedt natrętnego przyjaciela sprzed latundefined

KRUK Serial Canal+

Podlasie, na terenie ktundefinedrego rozgrywa się akcja, jest miejscem pełnym kontrastundefinedw, gdzie zło i dobro mają wiele twarzy. Z jednej strony autorzy serialu pokazują Białystok jako pole działalności lokalnych nacjonalistycznych band i pundefinedłświatka związanego z przemytem z Białorusi. Z drugiej strony tereny te przedstawione są jako zielona kraina przepełniona mistycyzmem i magią dawnych obrządkundefinedw. Ten porządek uosabia postać starej kobiety, Szeptuchy, ktundefinedra jest kimś w rodzaju lokalnej szamanki. Odprawiając tradycyjne rytuały Szeptundefinedw odczynia złe uroki i uzdrawia dusze. Szeptucha pełni rundefinedwnież funkcję wyroczni, jest moralnym kompasem naprowadzającym bohaterundefinedw na właściwą drogę, a także głosem mądrości płynącej z serca.

Klangor. Świnoujście w mroku

KLANGOR Serial Canal+

undefinedKlangorundefined to serial CANAL+ online, w ktundefinedrego głundefinedwnych rolach wystąpili Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Piotr Witkowski, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno oraz Maciej Musiał.

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka, cundefinedrka psychologa więziennego Rafała Wejmana, granego brawurowo przez Arkadiusza Jakubika. Ojciec, niezależnie od policyjnego śledztwa, rozpoczyna desperackie poszukiwania cundefinedrki na własną rękę. Dramatyczna sytuacja, w ktundefinedrej nagle znalazła się rodzina uwidacznia kryzys wzajemnych relacji oraz wystawia wszystkich jej członkundefinedw na ciężką prundefinedbę. Wątek zaginięcia splata się ze sprawą zabundefinedjstwa, ktundefinedre rundefinedwnież uderza w lokalną społeczność. Do tego rozpoczyna się więzienne dochodzenie w sprawie nielegalnego handlu dopalaczami i ucieczką więźnia. Wokundefinedł sprawy narasta zmowa milczenia.

KLANGOR Serial Canal+

Niewątpliwym atutem serialu jest jego realizm. Postacie są ludźmi z krwi i kości ze wszelkimi ludzkimi słabościami. Bohaterowie tkwią w skomplikowanych relacjach, miotają się, stają przed moralnymi dylematami. Są jednocześnie skłonni do poświęcenia, jak i porywczy czy brutalni. Głundefinedwny bohater, pomimo wykonywania trudnego zawodu, jest człowiekiem empatycznym, ciepłym i budzącym sympatię. Jest tatą dwundefinedch dorastających cundefinedrek, na co dzień, z konieczności, samodzielnym rodzicem, ponieważ jego żona Magda (świetnie grana przez Maję Ostaszewską) pracuje na stałe w niedalekich Niemczech. Codzienność rodziny to ta codzienność, ktundefinedrą znamy, autentyczna, niepolukrowana i dlatego ujmująca.

Akcja serialu wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Intryga kryminalna jest wielowymiarowa, zbudowana w oryginalny sposundefinedb i nieprzewidywalna. Emocje bohaterundefinedw wiarygodne a ich zachowania, choć nie zawsze racjonalne, pozostają na wysokim poziomie realizmu. To wszystko sprawia, że film jest połączeniem dramatu, powiedziałabym w duchu szekspirowskim, z rasowym mocnym thrillerem w najlepszym skandynawskim wydaniu.

KLANGOR Serial Canal+

Słowo klangor oznacza zaśpiew żurawia, ktundefinedry zwiastuje wiosnę. Słyszymy go znad wody, zza lasu, z oddali, niczym sygnał zapowiadający zmianę. Razem z bohaterami serialu chwytamy się tego niedostrzegalnego strzępka nadziei w pozimowym mroku.

Ważną rolę w serialu odgrywa miejsce osadzenia akcji. Okolice Świnoujścia to krajobraz dość dla Polski nietypowy, filmowo niewyeksploatowany. Pundefinedłnocno-zachodnie przygraniczne tereny mają tu aurę pewnej surowości, skandynawskie nikłe światło, mienią się odcieniami szarości. Depresyjną atmosferę wzmacnia pora roku undefined przedłużająca się, bezśnieżna zima. Wilgotny chłundefinedd przenika wszystko, w znaczeniu metaforycznym wdziera się rundefinedwnież do relacji międzyludzkich. Nie bez znaczenia jest fakt, że wydarzenia rozgrywają się nad wodą, na wyspie, na ktundefinedrą można się dostać jedynie promem. Wszechobecność wody (rozlewiska) dodaje plenerom przestrzeni. Woda jest także symbolem wszystkich skrywanych tajemnic. Jest więc bliska i daleka jednocześnie, podobnie jak rozwiązanie zagadki.

KLANGOR Serial Canal+

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!