Wyjątkowy hotel na skale. Architekt, znany jako "Antireality" pokazał swój najnowszy projekt.

Koncepcję opracowano na zlecenie prywatnego inwestora. Budynek miałby powstać w Norwegii.

projekt Antireality

Fot. Amazing Architecture

Tworzy rzeczy niezwykłe, ale nie podpisuje się pod nimi swoim nazwiskiem. Antireality - tak brzmi artystyczny pseudonim architekta, słynącego z futurystycznych, a jednocześnie szalenie odważnych koncepcji. W filozofię tę doskonale wpisuje się najnowszy projekt artysty. The Mountain Lodge to kompleks wypoczynkowy, "zawieszony" na pundefinedłce skalnej. Koncepcję opracowano na zlecenie prywatnego inwestora. Budynek miałby powstać w Norwegii.

The Mountain Lodge ma mieć sześć kondygnacji, 20 metrundefinedw wysokości i powierzchnię 920 mkw. Poza luksusowymi apartamentami zaplanowano tu także trzy tarasy z kawiarniami i restauracjami, dwa baseny, spa i lodowisko.

Geometria budynku oraz materiały, z ktundefinedrych ma powstać elewacja, nawiązują do zimowej scenerii i topografii pasma gundefinedrskiego.

Fot. Antireality

Fot. Amazing Architecture

Antireality tworzy swoje "oderwane od rzeczywistości" projekty od ponad dekady. Choć koncepcja The Mountain Lodge powstała na zlecenie, zdecydowana większość prac artysty ma charakter wizji, ktundefinedre nie zostały zrealizowane. Przykładem jest finezyjny domek wakacyjny, nazwany "White Cabin". Na lokalizację wybrano dla niego greckie wybrzeże.

Architektowi zależało na stworzeniu minimalistycznej rezydencji, "wtopionej" w środowisko naturalne. Na projekcie, dwukondygnacyjny obiekt ma około 205 mkw. W środku znajdują się: salon, jadalnia, kuchnia, otwarta sypialnia, łazienki, magazynek i taras.

Do budynku prowadzi niewielki, wijący się most, ktundefinedry łączy dom ze skalistym wybrzeżem. Jednym z kluczowych założeń projektu było zakwestionowanie koncepcji tradycyjnego tarasu widokowego poprzez zastąpienie go tarasem wodnym. Jest on zarundefinedwno przedłużeniem wnętrza, jak i integralną częścią przestrzeni życiowej.

white-cabin

Fot. Amazing Architecture

Projekty Antireality powstają na podstawie abstrakcyjnych wyobrażeń o rzeczywistości. Jak mundefinedwił sam artysta w rozmowie z serwisem Designwanted.com, są to przestrzenie, z ktundefinedrych ucieka realizm i pragmatyzm.

- Są jak pierwszy etap snu. Masz wrażenie, że jeszcze nie śpisz, jednak już doświadczasz pewnych surrealistycznych wizji. W takiej chwili trudno odrundefinedżnić, co jest faktem, a co wytworem naszej wyobraźni. Moje projekty są utopijne i dość baśniowe. Motywem przewodnim jest oderwanie się od codzienności i zanurzenie w świecie fantazji. Zakładanie nieskończonych możliwości, zarundefinedwno w obszarze konstrukcji, jak i abstrakcji natury, jest niezwykle ciekawym eksperymentem myślowym - mundefinedwił Antireality.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!