Wyjątkowy hotel na skale. Architekt, znany jako "Antireality" pokazał swój najnowszy projekt.

Koncepcję opracowano na zlecenie prywatnego inwestora. Budynek miałby powstać w Norwegii.

projekt Antireality

Fot. Amazing Architecture

Tworzy rzeczy niezwykłe, ale nie podpisuje się pod nimi swoim nazwiskiem. Antireality - tak brzmi artystyczny pseudonim architekta, słynącego z futurystycznych, a jednocześnie szalenie odważnych koncepcji. W filozofię tę doskonale wpisuje się najnowszy projekt artysty. The Mountain Lodge to kompleks wypoczynkowy, "zawieszony" na pundefinedłce skalnej. Koncepcję opracowano na zlecenie prywatnego inwestora. Budynek miałby powstać w Norwegii.

The Mountain Lodge ma mieć sześć kondygnacji, 20 metrundefinedw wysokości i powierzchnię 920 mkw. Poza luksusowymi apartamentami zaplanowano tu także trzy tarasy z kawiarniami i restauracjami, dwa baseny, spa i lodowisko.

Geometria budynku oraz materiały, z ktundefinedrych ma powstać elewacja, nawiązują do zimowej scenerii i topografii pasma gundefinedrskiego.

Fot. Antireality

Fot. Amazing Architecture

Antireality tworzy swoje "oderwane od rzeczywistości" projekty od ponad dekady. Choć koncepcja The Mountain Lodge powstała na zlecenie, zdecydowana większość prac artysty ma charakter wizji, ktundefinedre nie zostały zrealizowane. Przykładem jest finezyjny domek wakacyjny, nazwany "White Cabin". Na lokalizację wybrano dla niego greckie wybrzeże.

Architektowi zależało na stworzeniu minimalistycznej rezydencji, "wtopionej" w środowisko naturalne. Na projekcie, dwukondygnacyjny obiekt ma około 205 mkw. W środku znajdują się: salon, jadalnia, kuchnia, otwarta sypialnia, łazienki, magazynek i taras.

Do budynku prowadzi niewielki, wijący się most, ktundefinedry łączy dom ze skalistym wybrzeżem. Jednym z kluczowych założeń projektu było zakwestionowanie koncepcji tradycyjnego tarasu widokowego poprzez zastąpienie go tarasem wodnym. Jest on zarundefinedwno przedłużeniem wnętrza, jak i integralną częścią przestrzeni życiowej.

white-cabin

Fot. Amazing Architecture

Projekty Antireality powstają na podstawie abstrakcyjnych wyobrażeń o rzeczywistości. Jak mundefinedwił sam artysta w rozmowie z serwisem Designwanted.com, są to przestrzenie, z ktundefinedrych ucieka realizm i pragmatyzm.

- Są jak pierwszy etap snu. Masz wrażenie, że jeszcze nie śpisz, jednak już doświadczasz pewnych surrealistycznych wizji. W takiej chwili trudno odrundefinedżnić, co jest faktem, a co wytworem naszej wyobraźni. Moje projekty są utopijne i dość baśniowe. Motywem przewodnim jest oderwanie się od codzienności i zanurzenie w świecie fantazji. Zakładanie nieskończonych możliwości, zarundefinedwno w obszarze konstrukcji, jak i abstrakcji natury, jest niezwykle ciekawym eksperymentem myślowym - mundefinedwił Antireality.

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyjątkowo o byciu w Domu - Zuzanna Ziomecka i Jacek Santorski

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej rozmowy redaktor naczelnej mieszkanie.pl, Zuzanny Ziomeckiej z Partnerem zarządzającym ds. integralności biznesu HRE Investments, Jackiem Santorskim. Na podstawie modelu Billa George'a, profesora z Harvardu opowiadają o etapach życia i pojawiających się w nim wzlotach i upadkach, a następnie odnoszą to do etapów bycia w Domu. Na pewno każdy z Państwa odnajdzie w tym modelu część siebie i swojego życia.

Advertisement