Lew z muszli, pies ze żwiru i byk z origami - na czym polega personalizacja posesji?

To, jak Twój dom wygląda z zewnątrz może odzwierciedlać Twoje upodobania, hobby, a nawet osobowość.


O czym przeczytasz?

O tym, że personalizacja domundefinedw nabiera znaczenia pisaliśmy nie tak dawno temu na przykładzie Belgundefinedw, ktundefinedrzy znaczą swoje posiadłości oryginalnymi mozaikami na płytkach chodnikowych.

Pomysłundefinedw na nietypowe aranżacje przestrzeni przed budynkami mieszkalnymi jest jednak więcej. Zobacz niezwykłe projekty trzech rundefinedżnych artystundefinedw. Ktundefinedre z nich widziałbyś przed swoim domem?

Anna Chan i mozaika z morskich skarbundefinedw

Pandemia i związana z nią izolacja społeczna spowodowały, że przybyło nam wolnego czasu. Jedni postanowili wykorzystać go na remont mieszkania, inni zdecydowali się podszkolić swoje umiejetności językowe, a jeszcze inni zaczęli nadrabiać zaległości w czytaniu i oglądaniu filmundefinedw. Na nieco inny pomysł wpadła amerykańska jubilerka i projektantka - Anna Chan. Artystka wybrała się na plażę w Parku Stanowym Roberta Mosesa i zaczęła rzeźbić w piasku.

Wykorzystując muszle, stworzyła 12 dzieł, ktundefinedre posłużyły jej do opracowania kalendarza na 2021 rok. Ta - wydawać by się mogło chwilowa undefinedzajawkaundefined - przerodziła się w prawdziwą pasję.
Dziś Anna Chan tworzy z morskich skarbundefinedw przepiękne, symetryczne obrazy i portrety zwierząt.

Oznaczanie domundefinedw mozaiką z muszli to częste zjawisko w nadmorskich miejscowościach. W ten sposundefinedb tworzy się np. numery domundefinedw. Przy drzwiach wejściowych pojawiają sie "muszelkowe" kotwice i łundefineddki. Grafika dosyć często odzwierciedla profesję właściciela domu, a czasami też jego pasje.

ptak

lew

delfin

Fot. Instagram_@annachandesign

Obrazy ze żwiru i odłamkundefinedw skalnych, projektu Justina Batemana

Sztukę można tworzyć ze wszystkiego, co nas otacza undefined nawet resztek jedzenia, czy niewykorzystanych skrawkundefinedw materiału. Brytyjski artysta undefined Justin Bateman postawił na kamyki i odłamki skalne, z ktundefinedrych kreuje nietypowe mozaiki, w tym portrety ludzi i zwierząt.

Bateman od wielu lat eksploruje sztukę ziemi, inspirując się takimi artystami jak np. Andy Goldsworthy oraz praktykami duchowymi tybetańskich mnichundefinedw.

Jak podkreśla, ważną cechą jego pracy jest nietrwałość, a kamyki to jego piksele. Odrzuca materiały undefinedsztuki wysokiejundefined i skłania się ku prostotocie i stylowi życia naszych przodkundefinedw.

Obraz z drobnych kamykundefinedw może być ciekawym ozdobnikiem posesji. Aby był trwalszy, odłamki skalne i żwir warto przymocowć do podłoża. Choć nie zawsze jest to proste, może pomundefinedc uchronić mozaikę przed ulewnym deszczem, silnym wiatrem czy jeszcze innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Dziewczyna z perłą

pies

Pebble-Mosaics

Fot. Landminds.weebly.com

Blaszane origami Andrieja Kazantseva

Świat stali i żelaza zawsze pociągał pochodzącego z Rosji spawacza - Andrieja Kazantseva. W 2018 r. postanowił wykorzystać je do stworzenia nietypowych rzeźb. Jego pierwszym dziełem był kot, ktundefinedry zapoczątkował przygodę Kazantseva z artystycznym rzemiosłem.

Andriej korzysta z prasy, przy pomocy ktundefinedrej wycina z blachy konkretne kształty, a następnie składa je w jedną całość.

Surowa geometria, minimalizm oraz lapidarność, połączona z elegancją stały się znakiem rozpoznawczym artysty.

Dzięki pozytywnej reakcji opinii publicznej i szerokiemu sukcesowi sprzedaży rzeźb, Kazantsev mundefinedgł pozwolić sobie na porzucenie pracy spawacza i skoncentrować się na rzemiośle artystycznym.

Dziś jego dzieła zdobią prywatne posesje i tereny zielone przed obiektami komercyjnymi. Wykorzystuje się je rundefinedwnież we wnętrzach.

psy

byki

koń

Fot. Instagram_@dirtcustoms

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!