Multimilionerzy przenoszą się na Florydę. Nie tylko z powodu pandemii

Kiedy jedne miasta, jak choćby Nowy Jork, tracą wskutek pandemii, inne zyskują. Jednym z wygranych wydaje się być Miami i okolice, czyli Floryda


O czym przeczytasz?

Panorama Miami

Pandemia sprawiła, że wielu najbogatszych Amerykanów zdecydowało się na przeprowadzkę w okolice, gdzie ewentualna kwarantanna nie będzie tak dotkliwa jak w wielkich miastach Wschodniego Wybrzeża.

Miami przyciąga bogaczy

Wygląda na to, że najzamożniejsi Amerykanie uznali, że najlepszym miejscem na przeprowadzkę będzie Floryda, a dokładnie okolice Miami. Tak przynajmniej uważa Katrina Campins, specjalizująca się w obrocie luksusowymi nieruchomościami, na którą powołuje się Fox Business.

Campins, która założyła firmę zajmującą się pośrednictwem w sprzedaży luksusowych nieruchomości, twierdzi, że od wybuchu epidemii do Miami lub okolic przenoszą się nie tylko celebryci, ale także najważniejsze osobowości świata finansów. Dzieje się tak, jej zdaniem, nie tylko z powodu koronawirusa, ale także ze względu na „politykę, jaką prowadzą władze Nowego Jorku czy Kalifornii”.

Przypomnijmy, że z Kalifornii odpływają mieszkańcy nie tylko ze względu na wysokie podatki, ale także m.in. problemy z dostawami prądu, jaki ma ten stan odkąd mocno postawił na energię odnawialną. Z kolei z Nowego Jorku mieszkańcy uciekają nie tylko ze względu na kwarantannę, ale także z powodu wielkiego wzrostu przestępczości w tym mieście.

Migrują także firmy

W okolice Miami przenoszą się nie tylko osoby, migrują tam także całe firmy. Na przykład bank Goldman Sachs rozważa przeniesienie swojego działu zarządzania aktywami, a więc bardzo ważnej dla tej instytucji części biznesu, do hrabstwa Palm Beach lub do Fortu Lauderdale (który jest położony między Palm Beach a Miami).

O tym, że Miami zabiera to, co traci Nowy Jork, świadczą dane firmy przeprowadzkowej United Van Lines, na które powołuje się Fox Business. Wynika z nich, że między marcem a sierpniem tego roku o 4 proc. wzrosła liczba przeprowadzek na Florydę ze stanów Nowy Jork, New Jersey, Connecticut i Massachusetts.

Sławy dopiero nadciągają

Niedawno pisaliśmy, że na przeprowadzkę do Miami zdecydowała się córka obecnego prezydenta USA, czyli Ivanka Trump z mężem. Sam Donald Trump także poinformował, że jego właściwym adresem nie jest już apartament w Nowym Jorku, ale posiadłość w Palm Beach.

Do Miami też wyprowadzają się znana modelka Gisele Bündchen i jej mąż Tom Brady, gracz futbolu amerykańskiego.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować