Można kupić prywatną wyspę na Bahamach. Kosztuje „tylko” 35 mln dolarów

Jeśli ktoś zastanawia się nad inwestycją w nieruchomości, to właśnie pojawiła się okazja, aby zostać właścicielem wyspy na Bahamach


O czym przeczytasz?

Jedna z wysp na Bahamach

Bahamy kojarzą się z rajem na ziemi. Jeśli ktoś marzy, aby w tym raju zamieszkać, to właśnie pojawiła się okazja.

Wyspa do kupienia

Na sprzedaż została wystawiona prywatna wyspa na Bahamach. Za ośmiohektarowy kawałek lądu o nazwie L’île d’Anges, czyli Wyspa Aniołów, trzeba zapłacić 35 mln dolarów, czyli niecałe 130 mln zł – informuje Fox Business.

Wyspa, której inna nazwa to Goat Cay, leży w archipelagu Exuma. Należy do Faith Hill i Tima McGrawa, czyli do pary znanych muzyków country, którzy kupili ją w 2003 roku.

9 lat pracy

Muzycy przez 9 lat inwestowali w wyspę. Jak powiedzieli w jednym z wywiadów, kiedy kupowali wyspę, nie zdawali sobie sprawy, że budowa domu oznacza także konieczność budowy innych budynków i urządzeń na wyspie.

Ale udało się – w najwyższej części wyspy stoi obecnie dom, wzorowany na budynkach z Ibizy, o powierzchni ponad 580 metrów kwadratowych. Mieści się tam m.in. jeden wielki pokój, na który składają się jadalnia, dwa salony i przestrzeń muzyczna. Przeszklone ściany otwierają się na taras z basenem. Główna sypialnia ma oddzielny taras z wanną na świeżym powietrzu.

Oczywiście, poza głównym domem na wyspie są i inne budynki: prywatna przystań, do tego ustawione blisko plaży dwie jurty, w których mieszkali gospodarze podczas budowy domu, kolejny dom, o powierzchni niewiele mniejszej niż ten główny, oraz budynki, gdzie mieszkają osoby pracujące przy obsłudze domu – informuje Fox Business.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować