Gratka dla miłośników horrorów. Dom z „Halloween” jest do kupienia

W USA na sprzedaż został wystawiony dom, który „zagrał” z jednym z filmów z serii „Halloween”. Miłośnicy horrorów powinni potrząsnąć skarbonką


O czym przeczytasz?

Dom w Salt Lake City

Nazwisko Michael Myers może nie budzić filmowych skojarzeń, ale bez wątpienia o serii filmów pod tytułem „Helloween” słyszał prawie każdy. Teraz pojawia się szczególna okazja dla miłośników tej serii horrorów – można kupić dom Michaela Myersa, zabójcy w masce z cyklu filmów „Helloween”.

Myers „mieszkał” w Salt Lake City

Oczywiście, chodzi o dom, który zagrał w jednej z części filmowego cyklu, a dokładnie w „Helloween 5: Zemsta Michaela Myersa”. Stoi on w Salt Lake City, całkiem blisko centrum tego miasta. Budynek od lat siedemdziesiątych jest w posiadaniu jednej rodziny, która podzieliła go na trzy mieszkania.

- Już pierwszego dnia mieliśmy wiele ofert, więc bez wątpienia jest to „gorący towar” – powiedziała Robyn Christensen, agentka, zajmująca się sprzedażą domu, którą cytuje serwis Realtor.

Budynek ma przeszło sto lat

Nie wiadomo, czy zainteresowanie budynkiem jest spowodowane jego filmową rolą, czy też chodzi o jego architekturę. Dom powstał w 1886 roku, zaprojektował go związany z Salt Lake City architekt, który ma na swoim koncie wiele znanych budynków i budowli w mieście, choćby pierwszą tamtejszą bibliotekę publiczną.

To potężna rezydencja, z 10 sypialniami, i wieżyczką z tarasem.

- Wystarczy wyjść i cieszyć się widokiem – zachwala agentka.

Dom Myersa nie jest drogi

Dom nie kosztuje wiele jak na budynki z hollywoodzką historią. Został wystawiony na sprzedaż za 950 tys. dolarów – informuje serwis Realtor. Ale nabywca musi się liczyć zapewne ze sporymi inwestycjami, żeby przywrócić budynkowi pierwotny charakter wiktoriańskiej rezydencji.   

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat