Luksusowe sypialnie, inspirowane filmami Disney'a

Jak wnętrze swojego domu urządziłaby zła czarownica ze "Śpiącej Królewny", a jak czarny charakter z "Aladyna"?


O czym przeczytasz?

Filmy Disney'a uchodzą za ponadczasowe, a wielu dorosłych wspomina je z nostalgią. Takie produkcje jak "Mała Syrenka", "101 Dalmatyńczyków" czy "Aladyn" kojarzą nam się z dzieciństwem. Pamiętamy z nich jednak nie tylko piękne księżniczki i walecznych ksiażąt, ale też złe królowe i władców spod ciemnej gwiazdy.

Graficy serwisu Angie's List, zainspirowani ich historiami stworzyli projekty sypialni w stylu najsłynniejszych czarnych charakterów Disney'a. Rozpoznajecie do kogo mogłyby należeć?

Cruella de Vil, "101 Dalmatyńczyków"

Cruella de Vil z filmu "101 Dalmatyńczyków" uchodzi za symbol chciwości, próżności i zła. Londyńska projektantka mody porywa szczenięta dalmatyńczyków, aby zrobić z nich futro.

Tworząc projekt sypialni, inspirowanej tą postacią, graficy i architekci Angie's List skoncentrowali się na jej wyglądzie. Cruella ubierała się na czarno-biało, a swoje stylizacje przełamywała czerwienią - taki kolor miały m.in. jej długie rękawiczki, buty czy podszewka płaszcza.

To właśnie czerń, biel i czerwień rządzą w zaprezentowanej poniżej sypialni. W pomieszczeniu nie zabrakło oczywiście zdjęć dalmatyńczyków, a ich charakterystyczne łatki pojawiają się m.in. na dywanie czy poduszce. 

101 Dalmatańczyków

Fot. Angie's List

Zła Królowa, "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

Jeśli oglądałeś film "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" na pewno pamiętasz złą królową. Kobieta nosiła suknię w kolorze głębokiego fioletu i długi, aksamitny płaszcz. Nieodłącznymi atrybutami tej postaci były także: złota korona i broszka. 

Stworzony przez Angie's List projekt sypialni królowej, nawiązuje do jej stroju. Dominują tu: zieleń i fiolet, uwagę zwracają luksusowe tkaniny, pawie pióra i oczywiście słynne lustro [w filmie królowa wypytywała je o to, kto jest najpiękniejszy na świecie - red.].

Jeśli uważnie przyjrzysz się zastosowanym we wnętrzu dodatkom, zobaczysz wśród nich także czaszkę, wykorzystywaną jako pojemnik na ołówki oraz ozdobne, złote jabłko –  w baśni przebrana za staruszkę królowa poczęstowała zatrutym owocem Królewnę Śnieżkę. 

Królewna Śnieżka

Fot. Angie's List

Wezyr Jafar, "Aladyn"

Jafar z bajki "Aladyn" to wezyr miasta Agrabah, doradca panującego tam sułtana. W rzeczywistości szczerze nie cierpi władcy i chce za wszelką cenę zająć jego miejsce. Zawzięcie szuka także magicznej lampy z dżinem w środku. Jafar to człowiek bezczelny, nikczemny, po trupach dążący do celu. 

Projektanci Angie's List stwierdzili, że osoba z taką ciągotą do władzy musi mieć luksusową sypialnię. Charakter pomieszczenia nawiązuje do arabskich korzeni Jafara. Znajdziesz tu m.in. duży, perski dywan oraz złotą ścianę, przywodzącą na myśl pustynię.

Są tu także: klatka dla zaufanego, ptasiego towarzysza Jafara i oczywiście replika słynnej lampy. 

Lampa Alladyna

Fot. Angie's List

Wiedźma Urszula, "Mała Syrenka"

Urszula z bajki o syrence Ariel to chytra i przebiegła ośmiornica. Tytułowa bohaterka przychodzi do niej z prośbą, by ta zamieniła ją w człowieka. Urszula zgadza się, ale jednocześnie postanawia oszukać i zmanipulować Ariel.

Sypialnia Urszuli nawiązuje do głębi oceanu. Nad łóżkiem zobaczysz niebieską ścianę, przypominającą fale oraz wiele dodatków, inspirowanych wodą. Pokój udekorowano m.in. muszlami, koralowcami, rozgwiazdami i wodorostami. Warto też zwrócić uwagę na dużą, wiszącą lampę, która bez wątpienia kojarzy się z ośmiornicą.

Mała Syrenka

Fot. Angie's List

Krab Tamatoa, "Moana"

Tamatoa to gigantyczny, chciwy i narcystyczny krab, który pożąda wszystkiego, co drogocenne i błyszczące. Stara się wszem i wobec pokazać swoją wyższość, dlatego skarby "wystawia" na swojej skorupie.

Pierwsze skrzypce w inspirowanej Tamatoą sypialni odgrywa oczywiście złoto, ale projektanci Angie's List zastosowali tu również głębokie błękity, zielenie i brązy, nawiązujące do życia pod wodą. Oczywiście w pomieszczeniu nie mogło zabraknąć skrzyni, wypełnionej skarbami oraz lampki nocnej, nawiązującej do bioluminescencji, wykorzystywanej przez Tamatoę.

Moana

Fot. Angie's List

Maleficent, "Śpiąca Królewna"

Maleficent to bezduszna czarownica. W filmie Disney’a nosi długi, czarny płaszcz z fioletowym wykończeniem rękawów i wysokim kołnierzem w tym samym kolorze. Na głowie ma dwa krzywe rogi. Zawsze dzierży w dłoni długą laskę, zakończoną żółtą kulą, wykorzystywaną do czarów. 

Inspirując się wyglądem kobiety, projektanci wyposażyli jej sypialnię m.in. w czarne poroża i cierniowy żyrandol. Zdecydowali się również nawiązać do lekko zielonkawej skóry czarownicy, wprowadzając do jej sypialni rośliny i świecącą kulę. 

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć także kruka - powiernika Maleficent (jeśli dobrze się przyjrzysz, zobaczysz go na fotelu po prawej stronie).

Śpiąca Królewna

Fot. Angie's List

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement