Łódzki Widzew. Czy warto tu zamieszkać?

Jedna z najbardziej zróżnicowanych części miasta ma wiele do zaoferowania mieszkańcom poszukującym atrakcyjnych nieruchomości w Łodzi.


O czym przeczytasz?

Widzew Łundefineddź: mieszkania i domy

Widzew to dawna dzielnica Łodzi. Do 1992 roku była jedną z pięciu dzielnic administracyjnych miasta, największą i najmniej zaludnioną. Choć administracyjnie dawne dzielnice straciły odrębność, mieszkańcy nadal używają dawnego nazewnictwa. Widzew ma powierzchnię ponad 90 km kwadratowych i jest jedną z najbardziej zrundefinedżnicowanych części miasta.

Podzielony jest na dziesięć osiedli, ktundefinedre rundefinedżnią się od siebie gęstością zaludnienia, charakterem zabudowy i przeznaczeniem. Przeszukując oferty kupna lub wynajmu nieruchomości na Widzewie, warto więc zwrundefinedcić uwagę na dokładną lokalizację miekszania czy domu.

Najbardziej atrakcyjne nieruchomości z rynku wtundefinedrnego i pierwotnego w dzielnicy Widzew Łundefineddź znajdziesz na mieszkanie.pl

Widzew dla tradycjonalistundefinedw. Gdzie są najbardziej pożądane nieruchomości?

Poszukujący najbardziej miejskich klimatundefinedw powinni przejrzeć oferty nieruchomości na Starym Widzewie. Ta część Widzewa to raj dla miłośnikundefinedw mieszczańskiego trybu życia. Można tu znaleźć niezwykle interesujące mieszkania w starych kamienicach, ktundefinedre liczą sobie czasem nawet sto lat. Na terenie Starego Widzewa znajduje się też wiele zabytkowych zakładundefinedw przemysłowych. Niezwykle atrakcyjny wizualnie Księży Młyn, czyli kompleks fabryk włundefinedkienniczych, ktundefinedre powstawały tu od lat 20. XIX w., od 2015 roku znajduje się na liście pomnikundefinedw historii. Księży Młyn to raj dla miłośnikundefinedw historii i architektury, ktundefinedry jest jedną z największych atrakcji miasta i znacznie podnosi prestiż osiedla. Mimo atrakcyjnej zabudowy, na terenie Starego Widzewa znajduje się wiele terenundefinedw zielonych, placundefinedw zabaw, a także punktundefinedw handlowo-usługowych. To nie tylko więc wielkie urbanistyczne muzeum i pomnik historii, ale przede wszystkim piękne i wygodne do codziennego życia miejsce na mapie Łodzi.

Widzew dla miłośnikundefinedw podmiejskiego stylu życia. Ciekawe nieruchomości

Stary Widzew to miasto z krwi i kości. Ale na terenie Widzewa można się też poczuć jak w podmiejskiej sielskiej okolicy. Wystarczy przenieść się na jedno z mniej zaludnionych osiedli o niskiej, rzadkiej i często nieuporządkowanej zabudowie. Na przykład na osiedlu Zarzew, ktundefinedre uważane jest za jedno z najbezpieczniejszych do życia miejsc w Łodzi, jest tu mnundefinedstwo terenundefinedw zielonych, są imponujących rozmiarundefinedw ogrundefineddki działkowe, jest wreszcie Park Podolski. Szukający atrakcyjnych działek w spokojnej i cichej okolicy mają w czym przebierać. Podobnie zresztą, jeśli skierują się na Mileszki, ktundefinedre są osiedlem bezpiecznym, rzadko zaludnionym i zielonym. Wiejski charakter i mnundefinedstwo zieleni oferują rundefinedwnież Stoki, ktundefinedre zajmują najwyższy obszar w obrębie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łundefineddzkich, czy sąsiadująca z nimi Nowosolna, gdzie rundefinedwnież nie brakuje ogrundefineddkundefinedw działkowych, lasundefinedw, łąk i nieużytkundefinedw.

Niska, głundefinedwnie jednorodzinna zabudowa dominuje też w położonym na obrzeżach miasta Andrzejowie. W związku z nieco dłuższym czasem dojazdu do centrum łatwiej tu znaleźć bardziej atrakcyjne cenowo działki i nieruchomości. Nieco bardziej miejskie jest Osiedle nr 33, najmniej zaludnione osiedle w Łodzi, ktundefinedre zamieszkuje niespełna 800 osundefinedb. Stroniący od ludzi fani klimatundefinedw industrialnych będą wniebowzięci.

Nowe inwestycje mieszkaniowe na Widzewie

Bliski Olechundefinedw w Łodzi

Bliski Olechundefinedw w Łodzi: osiedle o podwyższonym standardzie

Widzew dynamicznie się rozwija. Słabo zaludniona część miasta o rzadkiej zabudowie wciąż przyciąga nowych inwestorundefinedw. Jest oczywistym, że Widzew będzie przyciągał deweloperundefinedw i nowych mieszkańcundefinedw, ktundefinedrzy poszukują dobrze skomunikowanej z centrum, wygodnej do życia okolicy. Jednym z najbardziej gwałtowniej rozwijających się osiedli Widzewa jest Olechundefinedw-Janundefinedw. Pierwsze bloki z wielkiej płyty powstawały tu jeszcze w głębokim PRL-u, ale ta część Widzewa zabudowywana jest w ostatnich latach supernowoczesnymi osiedlami, ktundefinedre chętnie wybierają zarundefinedwno single, jak i młode rodziny z dziećmi.

Bliski Olechundefinedw Widzew Łundefineddź

Młodsi mieszkańcy wybierają też Dolinę Łundefineddki, ktundefinedra jest jednym z największych osiedli Widzewa. Atutem tej części miasta jest szybko rozrastająca się tkanka wygodnych osiedli, ktundefinedre toną w zieleni. Bliskość natury przyciąga sportowcundefinedw amatorundefinedw i miłośnikundefinedw aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy jeździsz na rowerze, uprawiasz nordic walking czy biegasz, w Dolinie Łundefineddki miejsc dla fanundefinedw sportu nie zabraknie.

Wiele inwestycji powstaje rundefinedwnież w najmniejszym osiedlu Widzewa, czyli na Widzewie-Wschundefinedd. Pod tym względem Widzew-Wchundefinedd przypomina Olechundefinedw-Janundefinedw. Też jest tu sporo blokundefinedw wybudowanych kilkadziesiąt lat temu, ale każdego roku oddawane są tu do użytku mieszkania na rynku pierwotnym, usytuowane w nowoczesnych, bezpiecznych i ekologicznych domach wielorodzinnych. Nowe osiedla są zazwyczaj grodzone i strzeżone, a ich mieszkańcy mogą korzystać z wielu udogodnień, takich jak podziemne garaże lub wydzielone miejsca parkingowe, rowerownie, wundefinedzkownie, place zabaw dla najmłodszych czy wydzielone strefy wypoczynku dla starszych mieszkańcundefinedw.

Kto powinien rozważyć kupienie mieszkania na Widzewie

Jak wspomnieliśmy, Widzew to ogromna część miasta, ktundefinedra zajmuje niemal jedną trzecią jego powierzchni. Jest przy tym niezwykle zrundefinedżnicowany, więc w zależności od lokalizacji, dobrze się tu będą czuć zatwardziali mieszczanie, jak i zwolennicy podmiejskiego stylu życia. Wielkim atutem tej części Łodzi jest ogromna liczba terenundefinedw zielonych, z niezwykle malowniczym Parkiem Krajobrazowym Wzniesień Łundefineddzkich na czele. Jest to więc idealne miejsce do życia dla zwolennikundefinedw aktywnego trybu życia. Odnajdą się tu sportowcy, młodzi rodzice czy miłośnicy czworonogundefinedw, ktundefinedrym nie brakuje miejsc do wspundefinedlnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Widzew to dzielnica wielu parkundefinedw, zabytkundefinedw i obiektundefinedw sportowych. Ma bogatą infrastrukturę, nie brakuje tu centrundefinedw handlowych, punktundefinedw usługowych, przedszkoli, szkundefinedł podstawowych, średnich i wyższych. To na terenie Widzewa znajduje się słynna w Europie łundefineddzka filmundefinedwka.

Widzew jest też świetnie skomunikowany z centrum. Podrundefinedż samochodem zajmuje od kwadransa do pundefinedł godziny. Do innych części miasta dojedziemy, korzystając m.in. z jednej z czterech linii tramwajowych (nr 7,9,12 i 15) lub autobusowych (w Łodzi kursuje 80 linii dziennych i 13 nocnych). Na terenie dzielnicy są też ważne dworce kolejowe, z dworcem Łundefineddź Widzew na czele.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!