Jeśli inwestować, to w nieruchomości. Tak wynika z najnowszego badania IBRiS

Według najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie BFF Banking Group niemal 80% respondentów jest zdania, że sytuacja gospodarcza w Polsce ulegnie pogorszeniu. W związku z tym badani postanowili ograniczyć swoje wydatki.


O czym przeczytasz?

Bezpieczne inwestycje

Ponad 50% ankietowanych planuje też więcej oszczędzać. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańcundefinedw największych polskich miast oraz osundefinedb poniżej 30. roku życia. Czasy są ciężkie, ale nie wszyscy mają powody do narzekania. Są i tacy, ktundefinedrym udało się trochę odłożyć i chcą bezpiecznie ulokować swundefinedj kapitał.

BFF Bank oraz Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS przeprowadził badanie, z ktundefinedrego jasno wynika, że to nieruchomości są postrzegane przez większość Polakundefinedw jako forma inwestycji obarczona najmniejszym ryzykiem.

Nie ufamy już obligacjom skarbowym?

W drugiej kolejności skłonni jesteśmy inwestować w złoto. Potwierdza to 35% wskazań. Co piąty badany stwierdził natomiast, że to lokaty terminowe są bezpiecznym sposobem na oszczędzanie. Rosnące stopy procentowe powodują, że to na nie zwracamy większą uwagę. Dla klientundefinedw ważne jest nie tylko oprocentowanie, lecz także stabilność banku i zaufanie do niego.

Co ciekawe, wysoko zostały też ocenione depozyty bankowe. Na inwestycje w waluty zagraniczne wskazało 16% badanych. Z kolei na obligacje skarbowe undefined do niedawna uznawane za pewnik w lokowaniu oszczędności undefined zaledwie 13%.

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyjątkowo o byciu w Domu - Zuzanna Ziomecka i Jacek Santorski

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej rozmowy redaktor naczelnej mieszkanie.pl, Zuzanny Ziomeckiej z Partnerem zarządzającym ds. integralności biznesu HRE Investments, Jackiem Santorskim. Na podstawie modelu Billa George'a, profesora z Harvardu opowiadają o etapach życia i pojawiających się w nim wzlotach i upadkach, a następnie odnoszą to do etapów bycia w Domu. Na pewno każdy z Państwa odnajdzie w tym modelu część siebie i swojego życia.

Advertisement