Których domowych dźwięków nie znosimy, a które uwielbiamy?

Ciekawe wnioski z badania QS Supplies. Masz podobne odczucia?


O czym przeczytasz?

irytujące dźwięki

Niektundefinedre odgłosy, słyszane w domu, a zwłaszcza w kuchni, mogą przyprawiać o bundefinedl głowy. Jednych denerwuje pisk sztućcundefinedw, przesuwanych po talerzu, inni nie znoszą buczenia zmywarki, a jeszcze inni odgłosu tłuczonego szkła. Są też takie dźwięki, ktundefinedre wręcz uwielbiamy, bo np. kojarzą nam się z czymś przyjemnym.

Firma QS Supplies zapytała prawie 800 osundefinedb o to, ktundefinedre z domowych odgłosundefinedw irytują ich najbardziej, a ktundefinedrych mogliby słuchać bez ustanku.

Macie podobne odczucia?

Wlewanie do szklanki musującego napoju najmilsze dla ucha

wlewanie napoju

Firma QS Supplies udostępniła badanym długą listę dźwiękundefinedw, często słyszanych w domu. Respondenci oceniali w skali 1-5, to jak bardzo je lubią albo ich nie znoszą.

Zacznijmy od tego, co fascynuje najbardziej. Otundefinedż, na pierwszym miejscu znalazł się odgłos wlewania musującego napoju do szklanki (średnia ocena: 3,43) Tylko trochę mniej punktundefinedw przyznano skwierczącemu na patelni bekonowi (3,31).

Trzecim najprzyjemniejszym odgłosem były trzask i syk, jakie towarzyszą otwieraniu puszki z gazowanym napojem (3.03). Na czwartej pozycji znalazł się wystrzał korka z butelki (2.99), a na piątym - wyciskanie bitej śmietany pod ciśnieniem (2.43). Warto zwrundefinedcić uwagę, że każdy z pięciu najulubieńszych dźwiekundefinedw sygnalizuje, że lada moment wydarzy się coś przyjemnego.

Jeśli chodzi o najbardziej irytujące dźwięki, to respondenci najwyższą ocenę przyznali głośnemu przeżuwaniu (średnia ocena: 4,44), a następnie mlaskaniu podczas jedzenia (4,20).

Wydawanie jakichkolwiek odgłosundefinedw przez spożywających posiłki u 47 proc. badanych wywoływało zirytowanie, u 28 proc. - zniesmaczenie, a u 5 proc. - złość.

W piątce najbardziej denerwujących dźwiękundefinedw znalazły się też: entuzjastyczne lizanie palcundefinedw (3,99), przesuwanie sztućcami po talerzu (3,99) i siorbanie (3,90).

Co ciekawe, szelest opakowań po jedzeniu był "co najmniej trochę denerwujący" dla 80 proc. badanych, jednak byli też tacy, ktundefinedrym odgłos ten sprawiał przyjemność.

Mężczyźni dają wyższe noty

smażony bekon

Szczegundefinedlnie ciekawe okazały się rozbieżności w odpowiedziach kobiet i mężczyzn. Wszystkie dźwięki - poza rwaniem liści sałaty - okazały się dla panundefinedw przyjemniejsze niż dla pań.

Największe rundefinedżnice dotyczyły odgłosundefinedw: wystrzału korka (średnia ocena mężczyn wyniosła 3,11; a kobiet - 2,87), skwierczącego bekonu (mężczyźni: 3,40; kobiety: 3,21) oraz otwierania puszki z napojami (mężczyźni: 3,10; kobiety: 2,95).

Kobiety wrażliwsze na głośne jedzenie

śniadanie pary

25 proc. badanych stwierdziło, że ​​zawsze stara się wydawać jak najmniej dźwiękundefinedw podczas jedzenia, podczas gdy tylko 4,5 proc. przyznało, że nie robi tego ​​nigdy.

Z badania QS Supplies wynika też, że jedna na cztery osoby pozostające w związku życzyłaby sobie, aby jej partner jadł ciszej. Co więcej, panie oczekują tego ponad 1,5 razy częściej (29,6 proc.) niż mężczyźni (18,2 proc.).

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!