Ivanka Trump przed przeprowadzką kupiła działkę pod dom. Cena robi wrażenie

Ivanka Trump, córka dotychczasowego prezydenta USA, zamierza wyprowadzić się z Waszyngtonu w cieplejsze okolice. Wraz z mężem kupiła już nawet działkę pod przyszły dom


O czym przeczytasz?

Tutaj zamieszka Ivanka Trump

Przegrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA sprawiła, że jego córka zdecydowała się na wyprowadzkę z Waszyngtonu. Wybrała cieplejsze okolice.

Twierdza miliarderów

Wraz z mężem, Jaredem Kushnerem, zdecydowali się na przenosiny na Florydę. Wybrali Miami, a dokładnie będącą częścią miasta wyspę Indian Creek – informuje portal realestate.com.au.

To nie byle wysepka – wyspa jest prywatna, pilnie strzeżona i odizolowana od reszty miasta. Ma nawet własną policję, która liczy sobie 13 funkcjonariuszy, podczas gdy na wyspie mieszka 29 osób. Jako że na wyspie zamieszkują głównie osoby bogate, jest ona nazywana „Twierdzą miliarderów”.

Odkupili działkę po Iglesiasie

Jak informuje realestate.com.au, Ivanka z Jaredem kupili działkę na wyspie za – bagatela! – prawie 32 mln dolarów. Tak, to nie pomyłka – za tyle córka prezydenta USA kupiła działkę pod dom, który dopiero musi powstać.

Działka wcześniej należała do Julio Iglesiasa, hiszpańskiego piosenkarza. Niedawno została wystawiona na sprzedaż. Ma ona powierzchnię 1,84 akra, czyli ok. 7,45 tys. metrów kwadratowych. Daje to cenę metra działki na poziomie 4 270 dolarów, czyli prawie 15,6 tys. zł. Trudno powiedzieć, czy naprawdę własny, prywatny dostęp do brzegu wyspy o długości 60 metrów jest wart takiej ceny?

Trumpowie wolą ciepło

Jeśli Ivanka Trump i Jared Kushner przeniosą się na Florydę, nie będą pierwszymi zamieszkałymi tam członkami familii Trumpów. Okazuje się, że niedawno Donald Trump poinformował, że zmienia miejsce zamieszkania z nowojorskiego Manhattanu na Palm Beach. Jest właścicielem tamtejszego klubu Mar-a-Lago. W Miami mieszka też brat Jareda Kushnera, Joshua

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome