IKEA szykuje wielkie zmiany. Rewolucje w magazynach mają mocno przyspieszyć dostawę

3 mld euro – tyle IKEA zamierza przeznaczyć na rozwój swoich sklepów. Choć w ostatnich latach meblowy gigant zanotował wzrost sprzedaży internetowej, postanowił nie spoczywać na laurach.


O czym przeczytasz?

Rekordowy popyt, miliardowe inwestycje

undefinedWraz ze zmieniającymi się potrzebami naszych klientundefinedw zmieniamy się rundefinedwnież my, jako firma detaliczna. Dlatego też przyspieszamy tempo rozwoju, inwestując ponad 3 mld euro w nowe i istniejące sklepy undefined po to, by być bliżej naszych klientundefinedwundefined undefined poinformował na Twitterze Tolga undefinedncundefined, kierownik ds. sprzedaży detalicznej w grupie Ingka (właściciel sklepundefinedw IKEA).

Jak powiedział agencji Reutersa, pieniądze zostaną rozdysponowane na wszystkie regiony, w ktundefinedrych działa sieć. Jednak z tej kwoty aż miliard euro ma trafić do Londynu. W ostatnim czasie popyt na meble szwedzkiej marki był rekordowy. W ciągu ostatnich trzech lat koncern Ingka zainwestował już w swoje sklepy przeszło 2,1 mld euro.

Dostawy będą szybsze

IKEA postanowiła zrezygnować z budowy nowych magazynundefinedw. Zamiast tego podjęto decyzję o wysyłaniu towarundefinedw bezpośrednio ze sklepundefinedw. Takie rozwiązanie ma zapewnić szybsze i tańsze dostawy oraz ograniczenie emisji CO2.

Sieć IKEA stawia na roboty

Aby mundefinedc je wdrożyć, konieczna będzie automatyzacja procesundefinedw. Dotyczyć ma głundefinedwnie sklepowych magazynundefinedw. Sklepy IKEA już teraz korzystają z takiego wsparcia. Na przykład w centrum dystrybucyjnym w Jarostach pracuje robot MIR 500 (Mobile Industrial Robots). Pomaga pracownikom w najcięższych zadaniach i usprawnia prace magazynowe. Tworzy mapę przestrzeni i wybiera najlepszą trasę. Dodatkowo może pracować przez całą dobę.

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyjątkowo o byciu w Domu - Zuzanna Ziomecka i Jacek Santorski

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej rozmowy redaktor naczelnej mieszkanie.pl, Zuzanny Ziomeckiej z Partnerem zarządzającym ds. integralności biznesu HRE Investments, Jackiem Santorskim. Na podstawie modelu Billa George'a, profesora z Harvardu opowiadają o etapach życia i pojawiających się w nim wzlotach i upadkach, a następnie odnoszą to do etapów bycia w Domu. Na pewno każdy z Państwa odnajdzie w tym modelu część siebie i swojego życia.

Advertisement